PAUW Toen MARION PAUW het nieuws rond de zaak-Ruinerwold volgde, zag ze daar meteen een thriller in. Mijn dader ontdekt dat hij met veel zaken makkelijk wegkomt.' Verstoorde familierelaties, een obsessieve zoektocht, een geheim dat niemand voor mogelijk houdt en een omgeving die niet ziet wat zich pal onder haar ogen afspeelt. Ingrediënten die Vogeleiland van Marion Pauw (48) spannend en actueel maken. De bestsellerschrijfster liet zich voor haar verhaal onder meer inspireren door 'Ruinerwold'. De 15-jarige Marianne duikt onder met de veel oudere Berend op een onbewoond eiland in de IJssel- monding, waar het aanvankelijk idyllische verblijf ontaardt in een jarenlange nachtmerrie. Marianne verdwijnt en de impact van haar vermissing blijkt enorm: zus Nicole kampt met zo'n schuldgevoel dat ze verhuist naar een afgelegen dorp in Spanje in de hoop het trauma van zich af te schudden. Maar ook daar achtervolgen angst en waandenkbeelden haar. Door een mysterieuze bezoeker laait de hoop van Nicole jaren later op dat Marianne toch nog leeft. Vogeleiland is het elfde boek van Gouden Strop- winnaar Marion Pauw, die ook scenario's schreef van tv-series als In therapie en Dagboek van een callgirl. Een deel van het verhaal van haar nieuwe thriller bedacht zij in het huis dat ze samen met haar man kocht in Andalusië. Nu wonen ze er het grootste gedeelte van het jaar - 'Hij Is directeur van een bedrijf, en ook hij ontdekte dat hij niet per se fysiek op kantoor hoeft te zijn' - maar eerder was Pauw er ook veel in haar eentje om in alle rust te schrijven. 'Ik stond 's nachts doodsangsten uit omdat het zo afgelegen en w MARION geïsoleerd ligt. Ik ben gewend aan de drukte van Amsterdam, was bijna nooit alleen. Bij het geluid van elk krakend takje zat ik rechtop in bed. Sluipt er iemand rond? Mijn hele zenuwstelsel stond op scherp. Zo zonde, want het is een mooie plek. Daarom moest ik mij van mezelf over die angst heen zetten. Rationeel denken 'de kans dat ik hier word vermoord', werkt dan niet. Wat wel helpt: het angstgevoel vervangen door een ander gevoel, namelijk dankbaarheid. Zo van: wat fijn dat ik op deze plek mag zijn. Ik wil niet als Happinez-goeroe klinken, maar dat was het beste antidotum. Net als een paar slaappillen.' Vanuit het zuiden van Spanje volgt ze het Neder landse nieuws op de voet. Toen ze de kranten koppen las over de zaak-Ruinerwold kon ze zich er nauwelijks een voorstelling van maken. 'Ik vond het bizar dat je in Nederland blijkbaar op die manier onder de radar kunt leven. Kinderen die niet zijn aangegeven bij de burgerlijke stand en die nooit naar school gaan. Hoe is het mogelijk? Misschien letten we toch minder op elkaar dan we denken. Ik zag er meteen een thriller in. Mijn dader in het boek ontdekt dat hij met veel zaken wegkomt; als hij zich verder maar normaal gedraagt, gaan veel mensen daarin mee.' Pauws hoofdpersoon Nicole went er Vogeleiland in Vogeleiland aan dat alle aandacht verschijnt bij uitgaat naar haar vermiste zus. Ze The House of schikt zich aanvankelijk in die bijrol. Books 21,99 Haar eerste reflex: wat is het beste voor haar ouders? En voor anderen in haar directe omge- 36 CO X LU _i 3 o X cc cc co LU I 'Mijn ouders vonden dat ik de verkeerde afslag had genomen' Vogeleiland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116