'Een krasje op je been wordt in de jungle al snel een ontsteking' naars. Mensen vallen de families van Kris en Lisanne en het minis terie van Buitenlandse Zaken lastig omdat ze niet doorgaan met het verder uitzoeken van de zaak. Gevaarlijke waanzin. Het was dan ook onze opdracht om in ons boek met feiten te komen en internet- onzin te stoppen.' Daarom spitten de auteurs door 2700 pagina's Panamese en Neder landse politieverslagen en autopsie rapporten. Ze namen honderden getuigenverklaringen door en interviewden betrokkenen, onder wie Betzaïda Pitti Cerrud, destijds officier van justitie in Panama. Ook bestudeerden ze bodycam- beelden van andere hikers, spraken met gedragsdeskundigen en survivalspecialisten, gebruikten gegevens van de telefoons van Kris en Lisanne, lieten elke millimeter van gevonden foto's uitvergroten. En ze kochten dezelfde Canon camera als die waarmee de meiden op pad waren om het mechanisme tot in de details te bestuderen. 'Omdat het een ver ouderd toestel was, bleek het ingewikkeld om ook de juiste handleiding te bemachtigen,' zegt Jürgen Snoeren. In de missie zo dicht mogelijk bij de waarheid te komen, en daar mee gerede twijfel uit te sluiten, gingen ze zelfs zover om de Amerikaanse fabriek van chips producent Pringles te benaderen. Dit om uit te zoeken of de bussen, anders dan de Europese, ontdaan van etiket van wit karton zijn gemaakt. Op een van de laatste foto's van Kris en Lisanne is name lijk op een rots een soort spiegel- dop te zien die het duo mogelijk gebruikte om zonlicht te weerkaat sen, in de hoop aandacht te trekken. De studentes en vriendinnen die in een Amersfoorts eetcafe werkten, vertrokken op 1 april 2014 uit hun hostel in het westelijk gelegen backpackersparadijs Boquete om te gaan hiken. Doel: het Pianista- pad. Een wandeling die leidt naar uitkijkpunt Mirador, en heen en terug zo'n vijf uur in beslag neemt. Ze nemen niet veel mee in de rugzak die ze om beurten dragen: twee waterflesjes, hun telefoons, een camera en wat gebruikelijke rommel. Ze lopen op wandel schoenen en dragen een korte broek en hemdje. Als ze de vol gende dag niet komen opdagen bij een door hen geboekte tour, gaat 34 Kris in het bos, richting uitkijkpunt Mirador. De laatste foto die van Kris werd genomen. In deze hut brachten Kris en Lisanne waarschijnlijk de nacht van 1 op 2 april door. Tussen deze rotsblokken werd het bekken van Kris gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 114