Volvo. Bij het station aangekomen zei ze dat Ik beter In de warme auto kon blijven. Ik moest nog beter worden. We kregen een dikke knuffel en een berg kusjes. 'Dag lieverds, een hele fijne week, ik ben er over zeven nachtjes slapen weer!' Zo scheidden onze wegen. Mamma liep het donker in en wij gingen met zijn drieën terug naar het grote huis. In Hannover stapte ze over op de trein naar Kopenhagen. Na zeven nachtjes slapen was ze niet terug. Ze kwam nooit meer terug. Ik was 5 jaar en mijn broer 7. Mijn vader vertelde het ons zittend op de drempel van de keuken naar de tuin. Mijn moeder had een andere man ontmoet en ging met hem verder, zo begreep ik. Ze zou niet meer terugkomen, maar we zouden het wel redden samen. Er staat me vaag iets van bij dat ik naar de voorkamer ben gerend en keihard met mijn vuistjes tegen het raam bonkte, 'mama, mamaaaa, kom terug!' roepend. Het was oktober 1979. Acht maanden later kwam mijn moeder voor het eerst weer naar Nederland. We zouden elkaar treffen in Dierenpark Wassenaar. Mijn reactie was, zo hoorde ik later, nauwelijks emotioneel. Ook toen het weerzien achter de rug was, bleven mijn broer en ik er schijnbaar laconiek onder. Mijn vader had vrij snel een nieuwe vriendin en mijn ouders scheidden kort daarop. Het huis werd verkocht en we trokken in bij de nieuwe liefde van mijn vader. Toen ik 8 was gingen ook zij uit elkaar en verhuisden mijn vader, broer en ik naar een ander huis. In de periode van mijn 6de tot mijn 10de zag ik mijn moeder nog af en toe, vanaf mijn 10de was er, na een uit de hand gelopen ruzie tussen mijn ouders, eenentwintig jaar geen enkel contact meer tussen ons. Ik groeide op, deed eindexamen, studeerde af, ging werken en kreeg zelf een gezin. Toen onze dochters 3 en 1 jaar waren, zocht ik weer contact met mijn moeder. Wellicht zou ze een oma kunnen zijn voor onze kinderen. In oktober 2005 zag zij haar kleinkinderen voor het eerst. We spraken af in de Apenheul. Ik wilde per se zo'n familie foto laten maken bij de ingang van het park. Net als alle andere 'gewone' families. Ik weet nog dat ik trots was en dacht: kijk ons hier nou toch eens lopen, nét een normaal gezin! Ik was dolblij en wilde zó graag dat het weer goed kwam tussen ons. Maar al vrij snel ontstonden er barstjes in ons hernieuwde contact. Ze belde een paar keer kort van tevoren af, en stelde me steeds vaker teleur. Ik werd steeds bozer. Nu kreeg ze een tweede kans, waarom flikte ze dit? Met deze MEZZA 21 'Eindelijk is mijn moeder wél voor mij' er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 101