Sophie Zeestraten (47) was 5 toen haar moeder plotseling het gezin verliet. Tot haar 40ste had ze nauwelijks contact met haar, daarna volgde een langzame toenadering. Deze zondag vieren ze voor de derde keer Moederdag. Hoe pijnlijk de herinnering ook is, ik snap dat ze de tijd niet kan terugdraaien.' Het eerste wat ik me herinner van de dag dat ze uit mijn leven verdween is dat ik griep had. Al dagenlang. Ze had besloten dat ze de nachttrein naar Denemarken pas zou nemen als mijn buikpijn helemaal over zou zijn. Zo hadden we nog een dagje samen. Ik vond het maar niets dat ze een week weg zou gaan, maar ze beloofde dat de zeven nachtjes over zouden zijn voordat ik er erg in had. Zenuwachtig liep ze door het huis, ze was nog nooit zo lang alleen weg geweest zonder ons. ■S We aten 's middags een boterham in de keuken. De 2 keuken waarin wij altijd samen brood en koekjes bakten. Ik op het witte krukje met mijn eigen kleine schortje aan. Daarna gingen we naar boven om haar tas in te pakken. Het werd de blauwe reistas die papa altijd meenam als hij een paar dagen ging zeilen. Zoveel kleren had ze niet nodig voor die paar dagen. Helemaal bovenop legde ze ft haar lievelingsvestje dat ze van haar zusje Valentina, die in Milaan woonde, had gekregen. Aan het eind van de middag kookte ze nog voor ons en aten we met zijn vieren aan de grote eettafel. Toen brak het moment aan dat ze zou vertrekken. Het was al donker buiten. Mijn broer en ik klommen achter in de grote gele CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 100