Onvoorstelbaar onvoorspelbaar 9 Vloeistof mag in de tas blijven Cyberaanval treft CBR Veiling 'Het Achterhuis' MAXIMA STIJLICOON Nu eens straalt ze als kleurrijke hippie, dan weer als het modezusje van Jacky Kennedy De stijl van Maxima -17 mei wordt ze 50 - is niet onder één noemer te vangen. Een lelijk eendje is ze nooit geweest, maar met het sprookje heeft Maxima wel gemeen dat ze door de jaren heen steeds een beetje mooier is gewor den. Dat heeft ze helemaal aan zichzelf te danken, want waar de meeste royals volop gebruikmaken van stylisten, houdt onze konin gin de touwtjes zélf in handen. Tijdens een middagje shoppen gaat er alleen een beveiliger mee, en als de koningin 's avonds op de bank ploft, kijkt er niemand over haar schouder mee om de laatste aankopen te checken. Complimenten over haar uiter lijk hoeft Maxima dus niet te delen met iemand anders. Of het moet Jolanda zijn, haar kamenier. Ach ter de gesloten deuren van het pa leis draagt deze dame al jarenlang zorg voor de garderobe van de ko ningin. Ontbreekt er een knoop? Dan zet Jolanda die aan. Moet er een jurk naar de stomerij? Dan gaat Jolanda op pad. Maxima staat er qua uiterlijkheden dus niet he lemaal alleen voor, maar alle kle dingkeuzes maakt ze wel zelf. Persoonlijkheid Gelukkig maar, want kleding zit dicht op de huid, en vertelt vaak ook iets over de persoonlijkheid en het leven van de drager. Bij Maxima's komst aan het hof (2001) kregen we in eerste instantie meer dan keurige mantelpakjes te zien, die haar onwennigheid en onze kerheid treffend weerspiegelden. Na de veilige start durfde Maxima gelukkig al snel meer. Zo droeg ze tijdens het staatsbezoek aan Brazi lië (2003) een nauwsluitend broekpak van goudkleurige zijde, en op Koninginnedag 2004 een spijkerjasje met rafels. Tussen haar zwangerschappen door deed ze wel wat rustiger aan, maar na het debuut van het postzakjasje (2009) is ze blijven knallen. Denk maar aan de leren jurk, de koningsblauwe inhuldi gingsjurk en de felgele vo lantjurk van Claes Iversen. Dutch design Het leuke aan Maxima is dat ze na al die jaren nog steeds on voorstelbaar onvoorspelbaar is. Bij een staatsbezoek weet je van tevo ren nooit wat je te zien krijgt. Wat wel opvalt bij haar stijlevolutie van girl next door tot (mode)ko- ningin is haar groeiende liefde voor Nederlandse ontwerpers. Voor de inhuldiging werd Maxima slechts zelden gespot met Dutch design, tegenwoor dig zeker een keer of tien per jaar. Wat sinds 30 april 2013 ook is veranderd, is de toenemende aan wezigheid van knotten, hoeden, handschoenen en juwelen. Niet omdat het moet, wel omdat het kan. Een dik draaiboek over ko ninklijke mode is er immers niet. Maxima mag haar eigen do's en don'ts bepalen, zolang ze maar een positieve uitwerking hebben op de monarchie. Hebben haar langere rokken daar dan ook mee te maken? Wel nee. Anno 2021 domineert de midi-lengte simpelweg het mo debeeld. We hoeven dus niet bang te zijn dat ze, nu ze bijna Sarah ziet, alleen nog maar durft te kiezen voor keurig, koninklijk en klassiek. On langs werd ze nog gespot op naaldhakken van maar liefst 13 centimeter hoog. vrijdag 7 mei 2021 SCHIPHOL Passagiers die via luchthaven Schiphol rei zen, hoeven bij de veilig heidscontrole niet meer hun vloeistoffen en elektro nica uit hun handbagage te halen. De luchthaven is na melijk helemaal overge gaan op CT-scans om de bagage van reizigers te controleren. Overigens blijft het advies aan reizi gers om vloeistoffen en gels zoveel mogelijk in de ruimbagage te vervoeren. Voor de handbagage geldt nog altijd dat verpakkingen van maximaal 100 ml zijn toegestaan. DEN HAAG De websites van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) zijn sinds dinsdag getroffen door een reeks aanvallen van cybercrimi nelen. Het CBR meldt dat het door de cyberaanvallen soms langer kan duren om in te loggen voor het reser veren van een theorie-exa men, een Gezondheidsver klaring te kopen of een rij school te machtigen voor het reserveren van het exa men. Het CBR weet niet wat het motief voor de aan vallen is. De cyberaanvallen hebben geen gevolgen voor het afnemen van de theorie- en praktijkexa mens. AMSTERDAM Een zeld zame eerste druk van het oorlogsdagboek Het Ach terhuis van Anne Frank wordt 11 mei geveild. Het gaat om een bijzonder exemplaar omdat het nog de originele stofomslag heeft, aldus een zegsman van veilinghuis Burgersdijk Niermans in Leiden. In 1947 zijn in Nederland 3036 exemplaren van Het Achterhuis gedrukt. Een deel van de oplage schonk Annes vader Otto Frank aan vrienden en kennissen, maar ook aan leden van het Koninklijk Huis. Het is een van de meest gelezen boeken ter wereld. Josine Droogendijk Den Haag ►A Wat opvalt bij Maxima's stijlevolutie is haar groeiende liefde voor Nederlandse ontwerpers. FOTO'S GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9