Onbewoonde huizen Beatrixstraat gaan nog dit jaar tegen de vlakte Kantoor, bioscoop of horeca in voormalig pand Keijmel? 7 WILLIAM DE PUNDERT NA 43 JAAR AFSCHEID VAN DOW William de Pundert (64) kan bijna de poort sluiten bij Dow. Een leven lang veiligheid en een leven lang ploegen dienst. Er is heel weinig dat hij na 43 jaar niet weet van de chemiereus. Nog even en dan zit het erop. In 1978 begon hij als wat toen nog beveiligingsbeamte heette. ,,Met een pet op aan de poort, inderdaad. We had den een bakelieten telefoon, zo'n ouderwetse bandrecorder en dat was het dan wel. Je kunt het niet vergelijken met hoe het nu is." Vraag je hem hoe zijn werk er nu uitziet en er volgt lange, lange lijst werkzaamheden, doorspekt met afkortingen en termen die al leen mensen kennen die ook op Dow werken. Namen van fabrie ken, poorten, protocollen en een 4 keer 2 (112 bij Dow). Bezoekerspasjes Zijn functie heet ook al lang niet meer beveiligingsbeambte, nu is hij een dispatcher. De meeste werkzaamheden zijn samenge bracht in het Noodcentrum, waar hij samen met een collega, achter acht schermen, als een spin in het web alles in de gaten houdt en al les regelt. Van bezoekerspasjes, chauffeurs die niet precies weten waar ze moeten zijn, calamiteiten met schepen die lading vervoeren voor Dow, tot mensen die door hun rug gegaan zijn en hulp nodig hebben. En trainen natuurlijk, heel veel trainen, voor wanneer er écht grote problemen spelen. Zaalvoetbal ,,Geen dag is hetzelfde. Het is ei genlijk net als zaalvoetbal; alles ge beurt tegelijk." De Pundert praat gemakkelijk en slaat vakkundig zelf de brug naar zijn andere lief hebberij: zaalvoetbal. ,,Ik ben voorzitter van Futsal Zeeuws- Vlaanderen, een vereniging met Mijn dochters komen al met briefjes van klussen die ik straks kan doen zeshonderd leden. Mijn dochters komen al met briefjes van klussen die ik straks kan doen. Ik zal me niet hoeven te vervelen." Wat zijn hele carrière hetzelfde bleef, is het werken in ploegen dienst, ook nu nog. ,,Mijn doch ters zijn er mee opgegroeid. Stil zijn, pappa slaapt. Ze wisten niet beter, ook nu nog. Een werkt er in de verpleging. Als je maar goed voor je lichaam zorgt dan kan het wel. Zaak is dat je wel weer fris bent voor de volgende werkdag. Dat geldt bij ons, net zo goed als bij andere bedrijven. Jij bent na een lange raadsvergadering na een werkdag, de volgende ochtend ook niet meer zo fris. Dat moet wel gecompenseerd worden. Vroeger, toen ik nog jong was, sliep ik makkelijk in een ruk door. Dat lukt nu niet meer. Ik kreeg de tip om twee keer te gaan slapen en dat werkt." Goede collega's ,,Het is altijd leuk geweest, het is een prima bedrijf waar ik altijd graag gewerkt heb, maar ploegen dienst sloopt wel. Het is goed ge weest. Ik heb ook altijd goede col lega's gehad, zeker die waar ik nu mee samenwerk." Dan valt de spraakwaterval heel even stil. ,,Mijn collega's, die zal ik wel echt missen." Een aantal jaar geleden heeft Woongoed Zeeuws-Vlaanderen in de Beatrixstraat een rijtje huizen la ten slopen. Waar de huizen ston den is een open plek ontstaan waar inmiddels gras groeit. Vier woningen op de hoek van de straat zijn blijven staan. Ze staan leeg en gaan er steeds slechter uit zien. Het is een doorn in het oog van de dorpsraad en verschillende politieke partijen trokken er al over aan de bel. Algemeen Belang Groot Hulst stelde recent vragen over de Beatrixstraat aan het Hulster col lege. ABGH stipt aan dat de straten in het gebied zijn vernieuwd en dat die er prachtig uitzien, maar dat de vier onbewoonde huizen voor een 'verwaarloosd en desolaat' beeld zorgen. Particulier bezit Daar komt nog dit jaar verandering in, laat een woordvoerster van Woongoed weten. De reden dat de vier huizen bleven staan, was dat één van de huizen in het rijtje nog in particulier bezit was. ,,Dat is nu allemaal rond, de verwachte sloop staat gepland in het vierde kwar taal." Wat er voor in de plaats komt, is nog niet duidelijk. Woningbouw ABGH wil van het Hulster college weten wat er precies gaat gebeuren op de locatie en hoopt dat Hulst zich er sterk voor wil maken dat woningbouw prioriteit krijgt. Hul ster raadsleden waren onlangs eensgezind over een voorstel van CDA om om nieuwbouw in de kleine kernen mogelijk te maken en te voorzien in de woningbehoefte voor huidige en nieuwe bewoners. BRESKENS Makelaar Paul Fermont van Faasse Fer- mont hoopt dit kwartaal meer te weten over de invulling van het voormalige pand van Keij mel Recreatie in Breskens. ,,Er is animo voor, maar de juiste partij zit er nog niet bij." De kampeerwinkel aan de Grote Kade was een begrip in de pro vincie. Vorig jaar ging Keijmel failliet. Wat rest is een gigan tisch pand van ruim tweedui zend vierkante meter, met drie verdiepingen. Volgens make laar Paul Fermont was er vorig jaar door corona veel 'koudwa tervrees' om het pand over te nemen, maar nu begint het enthousiasme op te laaien. Twee partijen hebben inte resse getoond. Zij willen er een huis en winkel combine ren. Tot een concreet bod heeft de belangstelling nog niet ge leid. ,,Ik hoop dit kwartaal stappen te kunnen zetten", zegt Fermont. Hij hoopt dat de interesse toeneemt zodra het beter gaat met de bestrijding van corona. Volgens de regels van de gemeente mag er van alles komen. Van een bedrijf en kantoren tot een theater, horeca, bioscoop, atelier en sportschool. vrijdag 7 mei 2021 VL 'Mijn collega's, die ga ik echt missen' Guido van der Heijden Terneuzen -William de Pundert De Beatrixstraat in Klooster- zande ziet er na herinrichting piekfijn uit, op één hoekje na. Al een paar jaar staan er vier onbe woonde huizen stilletjes te ver kommeren. Daar moet dit jaar verandering in komen. Sophie Stockman Kloosterzande William de Pundert op zijn werkplek als dispatcher bij Dow. foto privéarchief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70