O 'In een online 3D-wereld loop je langs Rotterdamse iconen' '41 Eurovisie recepten, overgoten met een Rotterdams sausje' 14 EUROVISIE SONGFESTIVAL Stadsprogramma Favoriet bij Shirma Rouse In een online 3D-wereld wandelen bezoekers langs bijvoorbeeld de Erasmusbrug, het Depot Boijmans Van Beuningen en de Markthal. Wanneer ze erop klikken, krijgen ze informatie en filmpjes over deze Rotterdamse iconen te zien. Ook lopen er bijzondere Rotter dammers rond, die de bezoekers welkom heten. Bij een festival hoort een festi valprogrammering, met dagelijks optredens van artiesten op mooie plekken in de stad. Afrojack is de grote trekker. ,,Hij speelt een eigen set op een iconische plek in Rot terdam", zegt Satijn. Onder andere Johnny Logan, die voor Ierland drie keer het songfestival won, komt zingen. Voor kinderen tre den winnaars van de afgelopen edities van het Junior Songfestival op. Op andere momenten kunnen bezoekers bijvoorbeeld een rond leiding krijgen door het Depot, of een backstage-tour door Ahoy. ,,Echte festivalliefhebbers kunnen hun hart ophalen.'' De EBU, de internationale orga nisator van het songfestival, kijkt vol belangstelling naar deze sa menwerking van Rotterdam Festi vals, Tribe Company en Dept Agency. ,,Als dit slaagt, kan het goed zijn dat dit een blijvend on line evenement wordt.'' IN DE KLAS EN OP STRAAT voor scholieren en studenten Basisscholieren hebben hun eigen songfestival: het Jong Roffa Song festival, georganiseerd door Zang Express. Veertien scholen hebben zelf een liedje gemaakt en mogen dat opnemen met een producer en muziekcoach. Het resultaat staat op jongroffa.nl, waar mensen tot en met 10 mei kunnen stemmen. Op 14 mei maakt de jury, be staande uit Esther Hart, Shary An Nivillac en Buddy Vedder bekend welke drie liedjes het populairst zijn. Deze klassen mogen onder professionele begeleiding een vi deoclip maken. Eén klas krijgt een workshop van een bekende artiest. Voor basisscholieren heeft Méér Muziek in de Klas, de maatschap pelijk partner van het songfestival, een songfestival-lespakket ge maakt. In online muzieklessen vertellen onder anderen presen tatoren Chantal Janzen, Edsilia Rombley, Jan Smit en Nikkie de Jager, maar ook de (oud-)deel- nemers Duncan Laurence en Jeangu Macrooy, alles over het songfestival. Zo legt die laatste uit hoe je een songfestivallied schrijft. Tienduizend songfestivalkoekjes worden in de finaleweek uitge deeld op Rotterdamse markten, die in de week van 17 mei in Sing Along-stijl worden aangekleed. Ook worden de koekjes uitgedeeld bij diverse Rotterdamse verzor gingstehuizen en beschikbaar ge- steld voor de Rotterdamse horeca. De koekjes - een smaaksensatie van pecannoten, chocolate chips en honing - zijn bedacht door Marjolein (17) en Noah (18) van het Brood Banket College van mbo-school Zadkine en beoor deeld door onder anderen de Rotterdamse tv-kok Perry de Man en gastjurylid en songfestivalfan van het eerste uur Richard Groenendijk. INTERNATIONAAL van en voor muzikaal Rotterdam De Rotterdamse zanger Guus Bok heeft samen met de Zuid-Afri kaanse/Rotterdamse artiest Darren Gardner een cadeau voor het songfestival, alle fans en Rot terdam: het lied Open Up. Daarin nodigt hij fans uit de hele wereld uit om Rotterdam te leren kennen en zich open te stellen voor het Eurovisie-gevoel. In de videoclip, te zien via openuptorotterdam.eu, zijn Eurovisie-fans uit verschil lende deelnemende landen te zien Onder de indruk: Jesse (11) krijgt een compliment van Lenny Kuhr die nu in Rotterdam wonen. Nog een cadeau voor Rotterdam en de songfestivalfans: het kamer orkest Sinfonia Rotterdam heeft de Prelude van het Te Deum van de Franse componist Marc-Antoine Charpentier opgenomen in de Laurenskerk. Die naam doet mis schien niet direct een belletje rin kelen, maar het is de vaste intro- muziek van het Eurovisie Songfes tival. De opname is te bekijken via openuptorotterdam.eu BETROKKEN maatschappelijke projecten Ook in het Sophia Kinderzieken huis laten ze het songfestival niet ongemerkt voorbijgaan. Op 19 mei doen zeven patiënten mee aan een talentenjacht in de ziekenhuis- tuin. ,,Alle kamers hebben daar uitzicht op, dus kinderen kunnen meekijken'', zegt Annelies Blom, manager Sophia TV en Evenemen ten. Op 22 mei, de dag van de songfestivalfinale, is er 's middags een livestream vanuit de tuin, waarnaar patiënten uit alle Neder landse academische kinderzieken huizen kunnen kijken. Er is een quiz, een verslag van de talenten jacht en bekende artiesten treden op. ,,Zo willen we het songfesti- valgevoel overbrengen op de kin- deren. Nu er vanwege co rona weinig mo gelijk is, is het fijn dat dit wel kan.'' Verpleegkundi gen en verzorgen den hebben een jaar keihard wer ken achter de rug. Daarom houdt de Stichting Lof der Verpleegkunst op 20 mei, in de fina- leweek, een webi- nar met een knip oog naar het song festival: Open up verpleegkundigen! Daarin worden ze bijgepraat over de laatste ont wikkelingen in hun vak, kunnen ze chatten en even ontspannen, want onder anderen Richard Groenendijk treedt op. Vooraf gaand is er een radio-uitzending bij Rijnmond over wat hun vak in houdt. Verpleegkundigen kunnen zich tot 19 mei gratis aanmelden via lofderverpleegkunst.nl BUSINESS! ondernemend Rotterdam In de finaleweek zijn zes markten aangekleed in Eurovisie-stijl: de Afrikaandermarkt, de Rotter damse Oogstmarkt en de waren markten op het Visserijplein, in Schiebroek, Prins-Alexander en op de Binnenrotte. Ook 25 winkel straten doen mee, waaronder de Beijerlandselaan, Winkelcentrum Hoogvliet, de Meent, de Witte de Withstraat, het Stadhuisplein en Winkelcentrum Zuidplein. In het kookboek Smaak van Rot terdam staan 41 lokale specialitei ten uit de 41 landen die oorspron kelijk aan het song festival in de Maas stad zouden deel nemen. Chef-kok Terry Priem van Gastrobar Ster gooide daar een Rotterdams sausje overheen. Het is voor 25 euro te koop, onder meer via de webshop van uitgeverij Kyosei. De op brengst gaat deels naar Frö bel, een Rotter damse horeca-onderneming die gerund wordt door mensen met een verstandelijke beperking. Patisserie Dudok verkoopt voor 19,75 euro een speciale Sing Along- cake, ook omdat het bedrijf dit jaar dertig jaar in Rotterdam zit. Het ontwerp is in de Sing Along-stijl „Echt lastig. De inzendingen zijn heel divers. Neem nu Roemenië met Roxen, zij klinkt een beetje als Billie Eilish. Dat zou ik zo in de auto opzetten. Tegelijkertijd vind ik die chanson van Barbara Pravi echt fantastisch. Een juweeltje, wat een klassieker! Als Frankrijk geen kans maakt, weet ik het niet meer.'' VRIJDAG 7 MEI 2021 GO Shirma Rouse is souldiva Hij is nog maar 11 jaar oud, Jesse Wil- brenninck uit Rot terdam. Toch wilde hij De Troubadour zingen voor de digi tale talentenjacht Rotterdam laat je horen!, waarbij Rot terdammers hun fa voriete songfestival hit of eigen lied in konden zenden. Met bijzonder resultaat. Jesse vindt dat het nummer waarmee Lenny Kuhr in 1969 het songfestival won, een mooi ver haal heeft. ,,En ik vind de melodie mooi. Ik had het op zangles gehoord en toen wilde ik het graag zelf zingen.'' Jesse is groot fan van het songfestival en organiseert zelfs een mini-songfesti val op school. ,,Rot- terdam laat je horen! is leuk en gezellig en ik leer er wat van.'' En nu komt het: Lenny Kuhr is onder de indruk van de op name van Jesse. ,,Wat heb je me toch verrast met jouw versie van De Trou badour'', vertelt ze in een videobood schap. ,,Ik vond het echt heel goed. Het is echt geen makke lijk lied. Zelfs veel profi's timen het begin niet goed, maar jij wel.'' De vertolking van Jesse en de andere 75 inzendingen van Rotterdam laat je horen! zijn te bekijken op het YouTubekanaal Open Up To Rotter dam en worden in de songfestivalweek ook uitgezonden op RTV Rijnmond. De mooiste, beste, ontroerendste en meest hilarische inzendingen krijgen een plek op een van de (online) podia van het Stads- programma. Basisscholen gaan onderling de competitie aan met eigen liedjes in het Jong Roffa Song festival. FOTO JONG ROFFA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62