Het stadsprogramma: voor elke Rotterdammer wat wils EUROVISIE SONGFESTIVAL 13 'Ik ben stand-in voor Pravi' Favoriet bij Mylène d'Anjou Op de foto staan bijvoorbeeld galmende stratenmakers, een Rotterdamse die zingend de afwas doet, een zanger op Turkse brui loften en partijen die thuis aan het stofzuigen is en een kleuter die wat voor zich uit neuriet. Ook bekende zangers komen voorbij, zoals Frédérique Spigt, Lee Towers, de heren van Broeder liefde en Jordy van De Likt. Op een muur tegenover Ahoy is het gezicht van Jeangu Macrooy vereeuwigd. Kunstenaar Tymon de Laat maakte deze muurschildering aan de Sallandweg, naast de super markt van Dirk, voor het project UpStreet Rotterdam van Hiphop In je Smoel. Dat wil het rauwe karakter van Rotterdam verbinden met de glitters van het songfesti val. Ander onderdeel van dit pro ject is de installatie die op de par keerplaats naast Ahoy verrijst. Streetart-kunstenaars uit Neder land, Spanje, Frankrijk, Italië, Duitsland en Engeland werken daar aan zes grote zeecontainers met als thema 'The Embrace', dat de gastvrijheid van de stad Rotter dam uitstraalt. Vanaf de uitkijktoren naast de installatie kan het werk vanuit bijzondere hoek worden bekeken. Van 6 t/m 15 mei zijn de kunste naars aan het werk. Daarna wordt een speciale grondschildering toe gevoegd. Het werk is klaar in de finaleweek. Een leuke selfie-spot! Voor het Depot Boijmans Van Beuningen staat een klok die aftelt van honderd naar nul: de songfes tivalfinale op 22 mei. Iedere dag wordt de klok handmatig verzet, soms door een speciale gast. Op het Annie M.G. Schmidtplein staat 'The Splash', een kunstobject van creatief bureau Arttenders en kun stenaar Cindy Bakker. Het is geïn spireerd op de pierenbadjes uit de jaren 60, met een knipoog naar het nieuwe Zwemcentrum Rotterdam ernaast. Het is een combinatie van een kunstinstallatie, straatmeubi- lair, citydressing en een plek waar Rotterdammers, bezoekers en toe risten elkaar kunnen ontmoeten. Ook kan het dienstdoen als poten tieel podium voor het Rotter damse Stadsprogramma. 'Stadsaankleder' Leon van Geest van de Rotterdamse Dakendagen zal samen met Poetry Internatio nal grote letters bevestigen op de daken rond de vernieuwde Cool- singel. De letters vormen samen de zin 'What you will hear is true'. Een poëtische verwijzing naar het songfestival, maar ook een uitno diging om oprecht naar elkaar te luisteren en kritisch te blijven. Na het songfestival reizen deze letters blijvend over de Rotterdamse da ken. EUROVISION VILLAGE Afrojack treedt op in online Eurovision Village Een primeur in de geschiedenis van het songfestival: er komt een online Eurovision Village, dé ont moetingsplek voor fans. Onder anderen Afrojack geeft er een spectaculair optreden. Het oorspronkelijke plan was een groots Eurovision Village op de Binnenrotte. Dat kan niet door gaan, maar Rotterdam Festivals heeft een alternatief: een gratis online Eurovision Village, dat van 15 t/m 23 mei te bezoeken is via eurovisionvillage.com. ,,Nu fans niet naar Rotterdam kunnen komen, brengen wij het festival naar de wereld'', zegt directeur Renske Satijn. Popstudente Julia (21) staat als stand- in in Ahoy Julia werd door de hoge school gevraagd of ze op deze manier een minor wilde invullen. Ze hoefde niet na te denken. Na een aantal weken repeteren staat ze nu daad werkelijk in Ahoy, samen met nog een aantal zangstuden- 7 Primeur Gratis entree GO VRIJDAG 7 MEI 2021 ,,De inzending van Malta staat bovenaan het lijstje. Je Me Casse van Destiny is een lekker opzwepend liedje, met een mooie dame en een heerlijke stem. En niet onbelangrijk; het steekt goed in elkaar. Lekker vrolijk, swingend en up-tempo. Maar die Franse Barbara Pravi is ook verrassend goed.'' Mylène d'Anjou is bekend van Verliefd op Ibiza de musical Rotterdam voorbij komen.'' Julia Schutten (21) staat deze weken regelmatig op het podium van Ahoy. De derdejaarsstudent Pop aan Codarts Rotterdam bereidt als stand-in de acts van alle 39 landen tot in detail voor. ,,Wij repeteren voor hen, zodat alles straks soepel verloopt.'' ten van Codarts en dans studenten van het Albeda Danscollege. De artiesten die straks optre den, zijn nog niet in Rotter dam en kunnen slechts een paar keer in Ahoy repeteren. Het zijn grote producties, dus de act moet staan als een huis. ,,Alle landen hebben een draaiboek ingestuurd'', vertelt Julia. De studenten voeren de acts volgens die wensen uit op het podium. ,,Dat wordt gefilmd, zodat de landen ernaar kunnen kijken.'' Julia staat op het podium als stand-in van de Franse zangeres Barbara Pravi. Ze geniet met volle teugen. Toen in 2019 bekend werd dat Rotterdam het songfestival mocht orga niseren, was het direct duidelijk: het songfestival moest niet alleen plaats vinden in Ahoy, maar voel baar zijn in heel de stad. ,,We wilden het voor iedere Rotterdammer leuk maken'', zegt Reinier Weers, coör dinator van het Stadspro- gramma namens Rotter dam Festivals. Zo'n 260 organisaties en culturele instellingen kwamen met plannen voor evenementen en activiteiten, waarvan er 75 in het Stadspro- gramma werden opgeno men. Het vervolg is bekend. Het songfestival werd een jaar verschoven. ,,We wil den, hoe het songfestival er ook uit zou gaan zien, toch zoveel mogelijk Rotterdammers blijven De stratenmaker-zingt-mee-show. foto fleur beerthuis betrekken. Daarom hebben we een coronaproof programma opgesteld.'' Daarin zijn alsnog ruim vijftig plannen opgenomen, die vooral online en in de buitenruimte plaatsvinden. ,,Het was een rouwproces toen bleek dat alle activi teiten met publiek niet konden doorgaan, maar het enthousiasme en de gedrevenheid is bij alle organisaties overeind gebleven. Het toont de veerkracht en creativiteit van Rotterdam.'' We laten hier een greep zien uit het Stadspro- gramma, dat is gesponsord door het Havenbedrijf Rotterdam. Alles onder voorbehoud van de dan geldende coronamaat regelen. Het complete actuele programma staat op openuptorotterdam.eu/ stadsprogramma. Op 15 mei gaan de deuren van het Online Eurovision Village open voor de wereld. Het is de virtuele vertaling van het dorp dat aanvankelijk gepland stond op de Binnenrotte in Rotter dam. Het online platform is dag en nacht -«i ken. Verwacht er optre dens van Johnny Logan, Afrojack en anderen. Ga tot 23 mei naar: eurovisionvillage.com The Splash is kunst geïnspireerd op pierenbadjes. fot BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61