EUROVISIE SONGFESTIVAL 9 GO VRIJDAG 7 MEI 2021 Christian De Nauw (72) uit Frankrijk ,,Ik heb corona gehad, lag tien dagen in coma. Nu gaat het weer goed en ben ik blij dat het songfestival doorgaat. De hele wereld praat straks over die fantastische stad Rotterdam. We moeten ook dit jaar winnen, dan krijgen we volgend jaar een herkansing op een normale manier.'' Suzanne Parry (51) uit Zwitserland „Mijn man en ik hadden vorig jaar tickets voor de generale repetitie, ik hoop dat we daar alsnog naar toe kunnen. Ik heb toen zelfs een brief geschreven aan Graham Norton, de commentator van de BBC. Ik vroeg of hij in onze airbnb wilde logeren. Helaas heeft hij niet gereageerd.'' Sandra Vitkovic (44) uit Servië ,,Het goed doen op het song festival helpt Servië om de wonden uit de oorlog te helen. Dat het land daar door een tijd was uitgesloten van deelname, laat nog steeds sporen na. Ik ben nieuwsgierig naar hoe het evene ment er met min der publiek uitziet. En lukt het Ahoy zo'n grote pro ductie te laten slagen?'' Irma Alkema (40) uit Albanië ,,De vraag of ik bij het songfestival voor Nederland of Albanië ben, vind ik een beetje gek. Natuurlijk ben ik voor Nederland. Ik woon hier al zeventien jaar en voel me een echte Rotterdammer. Hier voel ik me compleet, het is hier prachtig.'' Ladka Boontjes (43) uit Tsjechië ,,Het thema Open Up vind ik erg mooi. Ik hoop dat het songfestival ervoor zorgt dat mensen meer openstaan voor elkaar. Je kunt nooit honderd procent openstaan voor iemand als je vooroordelen hebt over andere mensen en natio naliteiten. Daar moeten we met zijn allen aan werken. En waar kan dat nu beter dan in Rotterdam?'' Oren Solomon (33) uit Israël ,,De laatste editie van het songfestival was in Tel Aviv. Ik vond het geweldig om te zien hoe goed ze dat georganiseerd hadden en ben benieuwd hoe dat in Rotterdam gaat. Tel Aviv en Rotterdam hebben iets van elkaar weg. Het zijn allebei vrije steden, waar je het gevoel hebt dat alles mogelijk is.'' Ludmila Tjuvakova (51) uit Rusland met dochter Alena Krigin (18) ,,Ik denk dat de Russische delegatie vooral onder de indruk zal zijn van de architectuur in Rotterdam. Als er familie op bezoek komt, vinden ze het altijd mooi dat alle gebouwen hier anders zijn. De kubuswoningen en de Markthal bijvoorbeeld, die tegenover elkaar staan. In Rusland zijn veel flats die er alle maal hetzelfde uitzien.'' Damian Zarebski (42) uit Polen ,,Voor de coronacrisis was ik echt een feestbeest en ik had veel zin in de feesten tijdens het songfestival. Het zou een invasie van homo's uit de hele wereld worden. Het is jammer dat de stad nu inkomsten misloopt, maar ik hoop dat het song festival Rotterdam alsnog heel bekend maakt.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57