Anne van de Swaluw beleeft 'topdag' bij II O O) CD O 14 ZEELAND ZAALVOETBAL TRANSFER Vooral vanwege de reisafstand laat de international uit Vlissingen topclub Hovocubo achter zich. In Brabant sluit hij deze zomer aan bij een andere gerenommeerde club, die ook mee wil doen om de prijzen. Dressuur Regiocup Na anderhalfjaar bij Hovocubo neemt Saïd Bouzambou deze zo mer de volgende afslag in zijn car rière. De zaalvoetbalinternational uit Vlissingen is komend seizoen speler van FC Eindhoven. ,,Ik heb lang getwijfeld over een vertrek bij Hovocubo'', legt Bouzambou uit. ,,Maar de afstand heeft de doorslag gegeven. Voor iedere training in Zwaag was ik vijf uur reistijd kwijt. Daar gaat straks twee uur van af.'' Hovocubo en FC Eindhoven hebben veel overeenkomsten, weet de 31-jarige Bouzambou. ,,Het zijn beide stabiele clubs, waar alles goed geregeld is. Dat is belangrijk", zegt de aanvaller. ,,Ik heb de afgelopen tijd met meer dere jongens van FC Eindhoven gesproken en ik kreeg veel posi tieve verhalen te horen. Net als Hovocubo heeft de ploeg veel in ternationals. De kern van de selec tie blijft intact, alleen de Brazili aan Raphinha vertrekt. Daardoor De afgelopen jaren kwam het niet tot een overgang naar FC Eindhoven, nu wel kwam er een plekje vrij.'' De ambitieuze Brabantse club werd vijf keer kampioen van Ne derland, alleen dateert de laatste landstitel alweer van 2015. De laat ste prijs die FC Eindhoven won, was de KNVB beker. In 2019 was de ploeg in de finale in Rotterdam te sterk voor Groene Ster Vlissin gen, de club waar Saïd Bouzambou doorbrak. ,,FC Eindhoven heeft veel kwaliteit, met spelers als Ma nuel Kuijk, Oualid Saadouni, Jor- dany Martinus, Zakaria Amrani en Mouhcine Zerouali. Ik kom in een goede groep terecht.'' Op de eerste speeldag van dit seizoen ging FC Eindhoven ver rassend hard onderuit bij Groene Ster. Het duel in Vlissingen ein digde in 6-1. Bouzambou: ,,Dat bleek achteraf een incident, want daarna herpakte FC Eindhoven zich en won vier keer op rij.'' De laatste overwinning, op 9 oktober 2020, was zelfs een monsterscore. ZVV Den Haag werd met maar liefst 19-1 opzij gezet. Veel nieuwe ploeggenoten van FC Eindhoven kent Bouzambou weinig bekend is over pseudomyx oma peritonitis. De Bevelandse amateurwielrenster besloot daarom een inzamelingsactie te Natuurlijk had ik een prima voorbereiding, maar ik denk ook dat het wel een beetje zo moest zijn dat alles goed ging houden voor meer onderzoek. Ze wilde precies op de dag dat hij 55 jaar zou zijn geworden solo het gehele parkoers van de Neder landse voorjaarsklassieker rijden Vlissingen In oktober 2020 overleed de vader van Anne van de Swaluw, Kees, aan een zeldzame vorm van kan ker. Tijdens zijn ziekte was het steeds zoeken naar de juiste be handelmethode, omdat er nog vrijdag 7 mei 2021 GO De Zeeuwse dressuurama- zones Thamar Zweistra (Schore) is donderdag op het internatio naal CDI3* concours in het Hongaarse Ma- riakalnok uit stekend van start gegaan. Zweistra stuurde Hexa gon's Kaygo in de 'preliminary test' voor zes jarige hengsten met de aan sprekende score van 88,00 procent naar het goud. De Bevelandse international sloeg een gat van ruim 7 pro cent met de concurrentie. De Regiocup gaat voor vol wassenen defi nitief niet door. In een verkla ring van de KNVB staat: 'Nu het kabinet de mogelijke versoepelingen van de corona maatregelen heeft doorge schoven van 11 mei naar (op z'n vroegst) 18 mei, blijft er te weinig tijd over voor een toer nooi.' Bouzambou wil als speler van FC Eindhoven naar het EK J Barry van der Hooft Vlissingen De international als speler van Hovocubo (rechts), tijdens een duel met Tigers Roermond. foto GERRIE MEIJER -Saïd Bouzambou (31) Saïd Bouzam bou als speler van Oranje, tij dens een inter land tegen Ser vië. FOTO SANDER CHAMID/SCS Anne van de Swaluw tijdens haar Amstel Gold Race in Zuid-Limburg. PRIVÉFOTO - Anne van de Swaluw Anne van de Swaluw legde gis teren zonder problemen de route van de Amstel Gold Race af. De afstand van maar liefst 240 kilometer voltooide de 27- jarige wielrenster uit Oude- lande in tien uur. „Natuurlijk heb ik een goede voorbereiding gehad, maar ik denk ook dat het wel een beetje zo moest zijn dat alles goed ging", ver telde ze na afloop vanuit Zuid Limburg. Roeland van Vliet a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42