Wel of geen bericht? Voormalige garage grotendeels in de as gelegd 5 NL ALERT volgens de makelaar ook nog niet officieel rond. Volgens het kadas ter is Duurzaam Havelaar BV, een autobedrijf, nog eigenaar van het afgebrande pand. Of de brand ge volgen heeft voor de verkoop is niet duidelijk. Als de nieuwe eige naar het pand toch al wilde slopen, hoeft dat wellicht niet het geval te zijn. Een felle brand heeft de voorma lige Renault-garage aan de Marco nistraat in Goes in de nacht van woensdag op donderdag groten deels in de as gelegd. De monu mentale schoorsteen van de voor malige Hollandia melkfabriek, die pal tegen de garage aan staat, kon worden gered. Vier blusvoertuigen en een hoogwerker werden ingezet om het vuur in het leegstaande pand te bestrijden. Water werd onder meer uit de nabije veste gehaald. De garage stond totaal in brand. Het vuur wist ook het kantoorge deelte te bereiken. De schoorsteen van de voormalige Hollandiafa- briek kon worden gespaard door de brandweer. Deze wordt be schouwd als een industrieel mo- rage. Het zou de showroom moe ten worden van de elektrische au to's die het bedrijf wilde gaan ont wikkelen. Die showroom kwam er niet. De Marconistraat in Goes kent een 'rijke' geschiedenis aan grote branden. In 1974 - toen het nog geen woonboulevard was - wer den vier bedrijven in de as gelegd. In 1992 werd een bandenhandel verwoest. In 1999 ging een vesti ging van elektronicaketen Micro Elektro in vlammen op. De naast gelegen Edah en Giraffe liepen daarbij ook zware schade op. nument en had ook moeten blij ven staan als er geen brand was ge weest en het pand door een nieuwe eigenaar eventueel was ge sloopt. Veel bewoners van Goes werden middenin de nacht wakker van een NL Alert dat werd verstuurd. Het advies was ramen en deuren gesloten te houden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De veiligheidsregio maakte be kend dat er geen gevaarlijke stof fen zijn vrijgekomen. De voormalige Garage staat al ja ren leeg en was aan het verpaupe ren. Hij werd door veel mensen gezien als een schandvlek voor de aan de Marconistraat gelegen woonboulevard. Hoewel op het grote te koop-bord bij het pand nu al weken de boodschap 'verkocht' prijkt, heeft de overdracht nog niet plaatsgevonden. Bij het kadaster staat het bedrijf Duurzaam en Ha- velaar BV nog altijd als eigenaar in het systeem. Dat eigendom vloeit voort uit de plannen die het be drijf Havelaar Sustainable Vehicles ooit had met de oude Renault-ga- vrijdag 7 mei 2021 GO Kijk op de site bij /video Brand geen verrassing: 'Stukje nostalgie weg' Kijk op de site bij /video Grote brand legt voormalige Renault- garage in Goes in de as al langer: dat gaat een keer mis' M De monu mentale schoorsteen van de voor malige Hollan- dia melkfa briek, die pal tegen de ga rage aan staat, kon worden gered. Het pand raakte door de brand zwaar beschadigd. Heel wat Goesenaren zaten in de nacht van woensdag op don derdag rechtop in hun bed. Ge wekt door een NL-Alert. In het waarschuwingsbericht kregen inwoners het advies ramen en deuren gesloten te houden. Maar waarom kreeg de ene Goesenaar wel zo'n bericht en de andere niet? 'Vrienden uit de wijk waar de brand was, kregen geen bericht en iemand die veel verder weg woont wel', stelde ie mand verwonderd vast. Volgens Corry Brand van de Vei ligheidsregio Zeeland kan dat aan veel factoren liggen. ,,Bij- voorbeeld welke provider je hebt en met welke mast je telefoon verbinding heeft. En als je toe vallig net een filmpje aan het be kijken bent op je telefoon, komt een NL-Alert niet binnen. Dan krijgt je het pas later.'' Als de veiligheidsregio besluit een NL-Alert te versturen, wordt bepaald in welk gebied dat be richt ontvangen moet worden. Bij die keuze kan bijvoorbeeld de windrichting een rol spelen. Het bericht wordt verstuurd via één of meerdere zendmasten in het gekozen gebied. Dat iemand relatief dichtbij een brand woont, maar toch geen bericht krijgt, kan veel redenen hebben. Er kan simpelweg zijn besloten in dat gebied geen be richt te sturen, bijvoorbeeld omdat de rook de andere kant op waait. Maar ook kan iemands telefoon nog verbinding hebben met een verder weg gelegen zendmast op een plek waar de telefoon eerder was. Het kan voorkomen dat in één huis de ene persoon een bericht krijgt en de ander niet, omdat hun te lefoons contact hebben met ver schillende zendmasten. Nog veel meer uitleg over het wel of niet krijgen van een NL- Alert staan op de website van Zeeland Veilig. Rob Paardekam Goes Vier blusvoertuigen en een hoogwerker werden ingezet om het vuur te bestrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33