s? Pas op met camera's Vrijspraak na ongeval met dodelijke afloop Auto 2 DRUKTE BINNENSTAD RIJEN VOOR DE Commentaar Drie autobekrassers in Goes zijn gepakt op basis van beelden van een particuliere beveiligingscamera. Dat is goed nieuws voor de mensen die schade aan hun auto hebben. Want zie - zonder dat de dader bekend is - de schade maar eens vergoed te krijgen. Tegelijk werpt de zaak de vraag op in hoeverre we elkaar te pas en te onpas mogen filmen. Steeds meer mensen hangen camera's rond hun huis. Dat mag om je eigendommen in de gaten te houden. De openbare weg mag je in principe niet filmen. Maar helemaal te voorko men is dat niet. Een camera aan een voorgevel pakt vaak niet alleen de voortuin, maar ook een stuk straat mee. Geen pro bleem, mits dat aan mensen duidelijk wordt gemaakt. Dat ge beurt niet altijd. De politie maakt dankbaar gebruik van camera's aan wonin gen. Via Camera in Beeld kun je je camera bij de politie regis treren. Die kan de beelden niet zien, maar ze weet waar er ca mera's zijn. Als de politie dat wil, kan ze om de beelden vragen. Het voelt tegenstrijdig. De aanwezigheid van camera's kan afschrikkend werken. En gebeurt er iets, zoals in Goes, dan kunnen daders worden opgespoord. Dat voelt goed en veilig. Tegelijkertijd maakt de politie gebruik van iets wat eigenlijk niet de bedoeling is: opnames van de openbare weg. Als iedereen een stuk straat filmt, en buurtbewoners steeds het gevoel heb ben dat zij worden bespied, is de privacy ver te zoeken. Het is aan de rechter om steeds opnieuw te oordelen of beelden rechtmatig als bewijs worden opgevoerd. De politie maakt gebruik van iets wat eigenlijk niet de bedoeling is: opnames van de openbare weg In de ochtend van 7 september 2018 reed ze met haar auto op de Oud Vossemeersedijk in de richting van Tholen. Vlak voor een flauwe, naar rechts lopende bocht haalde ze een voorganger in en kwam nog voor die bocht weer op haar eigen weg helft. Ze raakte in een slip, verloor de macht over het stuur, reed van het talud op het lager gelegen fiets pad en raakte daar een fietsster, het latere slachtoffer. De 55-jarige vrouw uit Tholen overleed ter plekke. De auto eindigde in een greppel. In haar vonnis stelt de rechtbank dat niet vast is komen te staan dat de vrouw de toegestane maximum snelheid van 80 kilometer per uur heeft overschreden. Evenmin is vast te stellen wat de oorzaak van het slippen is geweest. De recht bank laat de mogelijkheid open dat het vochtige wegdek de boosdoener is geweest. Temeer, daar op vrijwel hetzelfde stuk meerdere 'onver klaarbare ongevallen' hebben plaatsgevonden. Tot in oktober 2019 de stroefheid van het wegdek werd aangepast en de bomen zijn gekapt. Daarna stopten de 'onverklaarbare ongevallen'. De vrouw valt volgens de rechtbank niets te verwijten. Man met nepwapen aangehouden Zeeuwse verhalen op YouTube In de binnenstad van Middelburg, maar ook in Domburg, kun je deze week over de hoofden lopen. Terrassen en parkeerplaatsen zijn vol, en voor sommige winkels staan rijen. Een gevaarlijke situatie, vindt immunoloog Ger Rijkers; bezoekers hebben geen moeite met de drukte. De rij voor kledingwinkel H&M in de Lange Delft in Middelburg is te lang, vindt Carina Brouwer uit Me- liskerke. Ze sluit donderdagmiddag aan, samen met haar dochter Lotje (10) en zoon Koen (7), maar na een paar minuten houden ze het voor gezien. ,,We wilden nog één ding kopen, maar vonden het toch te lang duren. We bestellen het wel online", zegt Brouwer. Een terras zat er ook al niet in voor het gezin. ,,Je moet overal in de rij staan. We hebben toen een broodje bij de bak ker gehaald. Dat was ook lekker. Het terras komt later wel weer." Brouwer snapt wel dat al die mensen naar het centrum komen. ,,Het k^n weer. En het is meivakan tie en markt." In de rijen voor de winkels en de terrassen wordt lang niet altijd anderhalve meter afstand gehouden, dat ziet Brouwer ook. Maar bang voor besmetting is ze niet. ,,Ik werk op een school. Ik zit hele dagen tussen de leerlingen. Je moet gewoon een beetje opletten. En in de winkels zelf valt het hart stikke mee. Bij de andere winkels konden we gelijk naar binnen." len heeft genomen. ,,Die gele streep in het midden van de straat vind ik keurig netjes. Tja, je hebt natuurlijk altijd mensen die niet lezen. Die gaan gewoon tegen de looprichting in." Bankje Op Plein 1940 zitten tientallen mensen op bankjes met afhaalkof- fie, ijsjes en broodjes. Jorieke en Jacko Nijland uit Rijssen genieten volop. Ze hebben net hun lunch achter de kiezen, op een bankje op Plein 1940. Druk? „Lekker gezellig", noemt Jacko het liever. Jorieke: ,,Ik ben blij dat iedereen weer lekker naar buiten kan. Dat is gezond voor je." Het stel heeft niet het idee dat ze risico lopen op besmetting. ,,Ik werk op de spoedeisende hulp. Ik denk niet dat de mensen die ik in het ziekenhuis zie, corona hebben opgelopen in de buitenlucht." Bo vendien: ,,De meeste mensen hou den zich netjes aan de regels", vindt haar man. Nee, het gezin waagt zich niet aan het terras. Jacko wijst naar zijn zoons Samuel (13) en Hugo (9): ,,Die twee hebben weinig geduld. En ik heb ook geen zin om in de rij te wachten. We hebben iets afge haald. Dat was ook lekker." ALMANAK Ruben van zeven uit Goes vindt de blauwe Skoda van zijn ouders een spuuglelijke auto. Dat steekt hij niet onder stoelen of banken. Keer op keer geeft hij zijn mening. Onlangs stond zijn vader te mopperen, nadat hij een brief van de garage had geopend. Tip? redactie@pzc.nl ,,Oh ja, bah, we hebben die auto alweer vier jaar. Het is tijd voor de apk. Dat zal weer een hoop geld gaan kosten." De jongen liet die kans na tuurlijk niet onbenut en zei meteen: ,,Dan kun je toch veel beter een nieuwe auto kopen, papa!" VLISSINGEN Cocaïne onder schip ontdekt Stap naar achter Ja, het is druk in de binnenstad in Middelburg, vinden Jos en Karin Bekkering uit Zoetermeer. Ze eten een bakje kibbeling op de hoek van de markt. ,,Je houdt het niet meer tegen", zegt Jos. ,,Mensen willen naar buiten. Ze hebben maanden opgesloten gezeten." Het stel ver blijft in Renesse, met hun klein dochters Senna (11) en Faiza (7). In Zeeland houden mensen beter zich beter aan de regels dan in de Rand stad, vinden ze. „In Den Haag lo pen mensen tegen je aan", weet Karin uit ervaring. Jos: „Ik vind het hier veilig. Je bent in de bui tenlucht, en je kunt afstand houden. Als mensen te dichtbij komen, dan doe ik een stap naar achter. En als ik een rij voor een winkel zie staan, dan ga ik er niet naar binnen." Hij vindt dat de ge meente voldoende voorzorgsmaatrege- Ontspannen In de Lange Viele zit Gijs Malen- stein uit Wijchen op een bankje met zijn zoon Finn (11), terwijl zijn vrouw Francis winkelt bij Dille Kamille. ,,Ik hou niet van shoppen", zegt hij. Bang voor besmetting in de binnenstad is hij niet. ,,Ik ben to taal ontspannen. Ik realiseer me dat ik een risico neem, maar hoe groot is de kans dat het fout gaat?" Zijn vrouw zien evenmin gevaar. ,,Ik heb niet zo'n moeite met die rijen. In de buitenlucht voel ik me veilig." vrijdag 7 mei 2021 De 47-jarige E. W. uit Nieuw-Vos- semeer, die verantwoordelijk werd gehouden voor een dode lijk verkeersongeval, is daarvan gisteren door de rechtbank in Middelburg vrijgesproken. Er was een taakstraf van 200 uur en rijontzegging van één jaar ge ëist. Ad Roos Middelburg GOES In Goes is woensdagmid dag een man aangehou den, omdat hij een echt lijkend vuurwapen bij zich had. Agenten waren op zoek naar de 21-jarige man uit Aardenburg vanwege een eerdere melding van een vernieling. Rond 15.20 uur kregen surveillerende agenten de man in het zicht. Toen de Aarden burger de agenten zag, ging hij er vandoor. Na een korte achtervolging te voet kon de man door de agenten worden staande gehouden. Hij verklaarde toen zelf dat hij een nepvuurwapen bij zich had. HEINKENSZAND Om geld in te zamelen voor de grote onder houdsbeurt van de Dorpskerk in Heinkens- zand (foto) heeft Jopie Minnaard een paar Zeeuwse verhalen opge nomen. Rini Jongsma speelt tussendoor korte stukken op de piano. We gens corona is het niet mogelijk op andere ma nieren geld op te halen. Daarom is nu gekozen voor de digitale manier van collecteren. Kijkers wordt gevraagd een vrij willige bijdrage te storten op de rekening van de kerk. De verhalen zijn terug te luisteren via youtu.be/0roJSRMewTI. 'Ik voel me Cornelleke Blok Middelburg De douane heeft maan dag 50 kilogram co caïne gevonden in de haven van Vlissingen. De drugs zaten in een metalen kist die onder de romp van het schip was vastgemaakt. Duikers van de douane maakten de kist los en takelden hem op de kade. Daar werd de kist opengeslepen. Bin nenin zaten vijftig pak ketten cocaïne, met een straatwaarde van ongeveer 2,5 miljoen euro. Het is voor zover be kend de eerste drugs vangst van 2021 in Zee land. Jos en Karin Bekkering uit Zoetermeer met kleindochters Senna (11) en Faiza (7) zijn met vakan tie in Renesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30