Hugo de Jonge in de fout met de topografie Stranden krijgen één Blauwe Vlag minder Toerist zet Zeeland op de tiende plaats 2 OSCAR GARSCHAGEN Column k~' Geel boekje? Wat is dat?" Verbaasde blik op het ge zicht van de jonge vrouw achter het plastic scherm in vacci- natiehok 4. Ik vroeg waar ik voor mijn verfomfaaide Internationale Bewijzen van Inenting een Pfizer- stempel kon krijgen. Plek genoeg tussen de verbleekte cholera-, gele koorts- en dtp-stempels. Wie kent het officiële, internationaal er kende, gele document nou niet, vroeg ik me stilletjes af. Misschien nog nooit naar de tropen gereisd. niet meteen gebruikt is om gevac- cineerden hun vrijheid terug te geven, begrijp ik niet. Het plan daarvoor is al maanden geleden door de Sdu-uitgeverij ingediend. Al even raadselachtig is waarom pas nu het Digitaal Groen Certifi caat, het coronapaspoort dus, in de maak is. Ook al een dik zes maan den oud idee. Het zal te maken hebben met dat eindeloze han- dengewring over morele en pri vacy-dilemma's in het kabinet en de Tweede Kamer. En die grote waffels van Wilders en Baudet. Alsof Denemarken, Duitsland, Frankrijk en Spanje, waar vaccina tiebewijzen worden ingevoerd, dictaturen zijn. In Israël, waar het groene vaccinatiebewijs is uitge vonden, prijzen ook Shoah-overle- vers de maatregel. Niet raar want deze Joodse hoogbejaarden zijn het kwetsbaarst. Apartheid, medische tweede ling, vaccinatiedwang, het kookt op Twitter weer van woede. Het is om je rot te lachen ware de tirades niet zo bot-egoïstisch tegenover de zorg, het onderwijs en de cul turele ondernemers. Met een coro napaspoort wordt voor heropende musea, theaters, concertzalen en fitnessclubs de vicieuze cirkel van de nieuwe besmettingsgolven en dus al even voorspelbare nieuwe lockdowns doorbroken. Een vacci natiebewijs met vrije toegangs rechten is inderdaad discrimine rend. Jammer dan. Het is precies de bedoeling om onderscheid te maken tussen geprikten en be wust niet-geprikten. Angela Mer kel zei het treffend: ,,We kunnen het leven van mensen redden door andere mensen vrijheden af te ne men." Vaccinatiebewijs met vrije toegangsrechten is inderdaad discriminerend DE STELLING Vandaag: Het is veel te druk op straat Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TV-KIJKEN ER® TOEGENOMEN 51N&S CORONA ew 'optrekje' 3.0 Zeeuwse biertjes steeds populairder Mulder officieel herbenoemd VLISSINGEN Minder tests, minder besmettingen Des te pijnlijker dat de CDA-mi- nister van Volksgezondheid gister ochtend een kaartje op zijn Face- bookpagina plaatste waar Terneu- zen plotseling zowel in Zeeuws- Vlaanderen als op Schouwen-Dui- veland is te vinden. Bij de stip in het midden van dat eiland had na tuurlijk Zierikzee moeten staan. Verdwenen Op de landkaart staan alle locaties waar Nederlanders een vaccinatie tegen het coronavirus bij de GGD kunnen halen. In het begeleidende bericht meldt De Jonge dat teller in mei op 127 staat. In juni kunnen mensen op 142 locaties terecht. In Zeeland heeft de GGD vier priklo- caties: Goes, Middelburg, Terneu- zen en sinds 19 april ook in Zierik- zee. S t De kaart is overigens afkomstig van GGD GHOR. Wie een kijkje neemt op de site van deze koepel organisatie, stuit op een landkaart waar Zierikzee nog helemaal niet is te vinden. Sommige volgers van De Jonge kunnen niet laten om de minister op de fout te wijzen. 'Mensen uit Zierikzee zullen wel erg blij zijn dat het dorp tegenwoordig Ter- neuzen heet', schrijft één van hen. Negentien Zeeuwse stranden heb ben dit jaar een Blauwe Vlag gekre gen; dat is er één minder dan vorig jaar. Ook bij de jachthavens wappe ren er dit jaar minder Blauwe Vlag gen dan vorig jaar: 16 in plaats van 18. De Haven van Stavenisse deed het juist goed en mag dit jaar de Blauwe Vlag hijsen. Jachthaven Delta Ma rina bij Kortgene mag naast de Blauwe Vlag ook de groene wimpel tonen, als teken dat ze extra werk heeft gestoken in maatschappelijk verantwoord ondernemen en ver duurzaming. In totaal zijn er dit jaar in Nederland 183 Blauwe Vlaggen toegekend aan 127 jachthavens en 56 stranden. Dat is er in totaal één meer dan vorig jaar. Duizenden Blauwe Vlaggen wordt jaarlijks in allerlei landen toe gekend aan stranden en jachthavens die laten zien dat ze veilig, schoon en duurzaam zijn. De deelnemers moeten elk jaar opnieuw aantonen dat ze voldoen aan strenge criteria. De stranden met Blauwe Vlaggen in Zeeland liggen in de gemeenten Noord-Beveland, Schouwen-Dui- veland, Sluis, Veere en Vlissingen. Alle locaties van stranden en jacht havens met Blauwe Vlaggen zijn te vinden op blauwevlag.nl. Zeeland is minder populair bij toe risten dan we misschien zelf den ken. Althans, als we het Vakantie Merkenonderzoek moeten geloven. Vanwege de coronacrisis kiezen de meeste Nederlanders dit jaar voor een 'veilige vakantie' in eigen land, maar Zeeland is dan niet de eerste plek waar ze aan denken, blijkt uit de peiling van Hendrik Beerda Brand Consultancy onder 12.000 Nederlanders. Zeeland staat op de vierde plek, onder Limburg, Gelderland en Noord-Brabant. In de algemene top tien van bestemmin- gen voor dit jaar (landen, streken en provincies) komt Zeeland er met een tiende plek nog bekaaider van af. Toeristen gaan liever naar andere provincies of de Ardennen. Voor het onderzoek, uitgevoerd in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam zijn eerst de spon tane bekendheid van alle (binnen- en buitenlandse) vakantiebestem mingen onderzocht. Daarna zijn de honderd meest genoemde landen, provincies, streken en plaatsen op 43 factoren onderzocht: merkkracht (bekendheid, waardering en bin ding), merkpersoonlijkheid (16 fac toren), merkprestatie (21 factoren), bezoek en groeiverwachting. vrijdag 7 mei 2021 PrikoasDoo Waarom het vertrouwde boekje Jr Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb genoten van het Bevrij dingsfestival 940 reacties ALTIJö MAAR WEER ÖAT STOMME 'STULPJE ALS HET OM fc>URE HUIZEN VAN BN-ERS ©AAT/ Hoop dat Henk weer snel buitenshuis gaat werken! VLISSINGEN Het aantal bierbrouwe rijen in Zeeland is in vijf jaar tijd meer dan verdub beld. In 2016 telde de provincie nog tien brou werijen. Inmiddels zijn dat er 25. Dat blijkt uit cijfers die datadienst Local Focus heeft opgevraagd bij de Kamer van Koop handel. Alleen in de pro vincies Zuid-Holland en Overijssel was de groei naar verhouding nog sterker. Afgezet tegen het aantal inwoners ligt het aantal Zeeuwse brou werijen relatief hoog. De provincie hoeft alleen Noord-Brabant en Noord-Holland voor te laten gaan. HULST Jan-Frans Mulder is offi cieel herbenoemd als burgemeester van Hulst. Mulder wordt opnieuw beëdigd door commissa ris van de koning Han Polman op 1 juni. Op die datum begint de nieuwe ambtstermijn. Mulder (66) is sinds juni 2003 burgemeester van Hulst en is de langstzit tende burgemeester van Zeeland. Zijn vierde ambtstermijn maakt hij niet vol, gezien zijn leef tijd. Voordat de burge meester met pensioen gaat, wil hij de huidige raadsperiode afronden en de nieuw gekozen raad en het nieuwe col lege inwerken. De GGD heeft de afgelo pen week in Zeeland aanzienlijk minder coro nabesmettingen vastge steld dan de week daar voor: 1078 om 1222. Maar er hebben zich ook veel minder mensen laten testen: 8480 deze week, tegenover 10.493 vorige week. De meeste besmettingen vonden plaats in Tholen (147) en Reimerswaal (143). De Zeeuwse verpleeg huizen melden deze week drie nieuwe coro napatiënten, in Goes en Borsele. De afgelopen week zijn twee bewo ners overleden, een in Goes en een in Tholen. Als er één minister is die de to pografie van Zeeland op z'n duimpje moet kennen dan is het wel oud-schoolmeester én ge boren (Bruinisse) en getogen (Zaamslag) Zeeuw Hugo de Jonge. Joeri Wisse Terneuzen/Zierikzee Sommoltdijk Tcrncuzen Aibrandfwaard Dorc Oud- □cljorlarvd Middelburg Com Bcrgon op Zoom Arjen Nijmeijer Vlissingen Luc Oggel Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2