Vliegend tapijt van landt op Lang leve de Koningin Over Maxima raakje niet uitgelezen MEDIA CULTUUR 25 kers, maar zij en hun voorouders ko men toch echt allemaal oorspronke lijk uit Nederland. Ik heb zelfs een dna-test laten doen, want ik moet toch wel iets van Arabisch bloed of zo in me hebben? Niet dus, volgens de uitslag ben ik voor 100 procent Noord- en West-Europees.'' Niet alleen uiterlijk voelt hij ver wantschap met de hoofdpersoon uit de musical, die ook al speelde op West End in Londen, in Japan, Nieuw-Zeeland, Australië, Singapore en in Hamburg en Stuttgart. ,,Hij is zo'n oprecht personage. Hij is altijd vrolijk, heeft een sprankelende per soonlijkheid. En wat me vooral in hem aanspreekt: hij is heel energiek. Ik sprong en klom als kind ook overal op. En net als Aladdin beeldde ik me telkens in dat ik drie wensen mocht doen.'' Ook Aidhen voelt zich heel dicht bij het personage staan dat zij vanaf september in Nederland mag spelen, de prinses Jasmine. In Duitsland ver tolkte zij de afgelopen jaren diezelfde rol al. ,,Mijn grootste nachtmerrie is natuurlijk dat ik plots in het Duits ga spelen. Maar ik heb nog een paar maanden de tijd en ben al druk bezig met de Nederlandse teksten. En ja, ik zie Jasmine als een sterke, jonge vrouw die de wereld aan het ontdek ken is. En de juiste vragen stelt. Zoals: waarom mag een vrouw dit konink rijk niet regeren? Ze durft de onge- Net als Aladdin beeldde ik me telkens in dat ik drie wensen mocht doen lijkheid ter discussie te stellen, dat vind ik mooi.'' Zij behoort tot het ruime miljoen bezoekers van de Aladdin-musical op Broadway. ,,Echt, je weet niet waar je moet kijken.'' Oeh's en ah's Deze productie is sowieso van de grote en imposante aantallen. Een greep: op West End trok Aladdin 2 miljoen bezoekers. De acteurs dra gen 337 verschillende kostuums, die allemaal handgemaakt zijn met stof uit 9 verschillende landen, waaron der Marokko en Turkije. Op die kle ding en in het decor zijn 2 miljoen Swarovski-kristallen verwerkt. En tijdens het nummer Prins Ali dragen de dansers ieder vier verschillende kostuums; in vier minuten tijd zijn achter de schermen 108 kledingver- anderingen. Aidhen: ,,Deze voorstelling zit voor het publiek vol met oeh's en ah's, dat hoor je echt de hele tijd vanuit de zaal. Het gebruik van het vliegende tapijt is zeker ook zo'n moment. De makers noemen het niet voor niets Disney-magic, dus ik ga hier echt niet verklappen hoe het werkt. Dat zag ik bij mijn eerste repetities natuurlijk wel. Maar vanaf de eerste doorloop, toen alle belichting ook goed stond afgesteld, zag ik het zelfs niet meer en voelt het werkelijk alsof ik echt vlieg. En geloof me, dat is waanzinnig.'' Nu in de winkeLof besteLop LossebLaden.nL 50 JAAR vrijdag 7 mei 2021 GO Aladdin Scheveningen 44 —Jonathan Vroege, hoofdrolspeler A Keoma Aidhen en Jonathan Vroege spe len de hoofdrollen in Aladdin. Voordat de foto van hen werd ge maakt waren ze nega tief getest op corona. FOTO ERIK VAN T WOUD WIK IS DEMUJLW ,AT.HTKR„ het teounr \l;i\imu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25