I BNNVara stopt met Op1 op vrijdag 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV \r Hij is een van de misdaadcowboys van RTL 5: Thijs Zeeman. Wellicht gaat er bij die naam niet meteen een belletje rinkelen, hij is nu een maal minder bekend dan zijn collega's John van den Heuvel of Kees van der Spek. Maar wees gerust, daar wordt hard aan gewerkt. Vooral door Zeeman zelf. zich woensdagavond gretig als laatste strohalm van slachtoffers van stalking. Nee, dat moet ik anders for muleren: hij beschouwt zichzelf als redder van de complete mensheid. Alleen zijn rode superhelden cape ontbreekt. Quote uit de uitzending van woens dag: ,,ïk moet met Samantha gaan praten. ïk moet haar doen inzien waar ze mee bezig is. Om één reden ben ik nu hier, om jullie vier kinderen nog enigszins een kans te geven op een gelukkig leven.'' Zo, dan kun je niet ontkennen dat de grootheids waanzin je als programmamaker behoorlijk in je bol letje is geslagen. Het wrange is dat juist dat het tegenovergestelde het geval was. Als het Zeeman werkelijk één seconde om het welzijn van die vier kinderen (eigenlijk zeven, want Samantha heeft er nog drie van twee andere va ders) was te doen, had hij de aflevering van woensdag niet uitgezonden. Dan had hij zijn bevindingen en gefilmd materiaal als de wiedeweerga bij politie, jeugdzorg, GGZ en alle andere mogelijke instanties gedeponeerd met het dringende advies liever gisteren dan vandaag in actie te komen. Maar nee, stom, dat doet-ie natuurlijk niet, want dan heeft hij geen programma. Dus kreeg de kijker het tenhemelschreiende verhaal in geuren en kleuren opgedist, met de hoofdrolspelers herkenbaar in beeld. Samantha beschuldigde haar ex Eelco ervan haar te stalken en te mishandelen. Ook toonde ze een app- conversatie waarin Eelco tijdens de zwangerschap van hun eerste kind uitzocht hoe hij een miskraam kon opwekken door stiekem een bepaald middel in haar koffie te doen. Eelco schroomde op zijn beurt niet om Samantha af te schilderen als een vreemdgaande sloerie die haar kinderen regelmatig aan hun lot overlaat om aan haar trekken te komen. Bovendien bleek zy de stalker, van hém. Hij overlegde telefoongesprekken waaruit bleek dat zijn ex er niet voor terugdeinst om handlangers in te schakelen om hem zwart te maken. Maar het abso lute dieptepunt van de uitzending was een door Sa- mantha opgenomen filmpje waarin Eelco haar te lijf gaat en hun kinderen gillend en huilend toekijken. Het geluid ging door merg en been. Zeeman was er kennelijk erg trots op dat hij er de hand op had weten te leggen, want hij liet het twee keer zien. Ik kreeg er buikpijn van. En die heb ik nog steeds. Je zal die kinderen maar zijn. Je zal zulke ouders heb ben. En je zal maar Thijs Zeeman zijn en over de rug van vier onschuldige kinderen willen scoren. Quote van de dag Ze zei ja. Mijn juf wordt mijn vrouw Talkshow op de site Woesthoff naar Ibiza MUSICAL DISNEY Na alle rampspoed eindelijk mooi nieuws uit de musicalwereld: op een succesvolle wereldreis komt de Disneymusical Aladdin dit najaar naar Nederland. Het Afas Circustheater op Scheveningen wordt vanaf september het vaste podium. De grote talenten Jonathan Vroege en Keoma Aidhen tekenen voor de hoofdrollen. oen de tekenfilm over Aladdin een im mense hit was in bioscopen over de hele wereld, begin ja ren 90, waren Jona than Vroege en Ke oma Aidhen nog net niet geboren. Ze zijn allebei 27, de hoofdrolspelers uit de musicalversie van Aladdin, de Dis- neyproductie die Stage Entertain ment naar Nederland haalt, in een vertaling van Erik van Muiswinkel. De première staat nu gepland voor 26 september, voor een volledig bezet Afas Circustheater Scheveningen. Ze keken de Aladdin-film allebei als kind, Vroege in Middelharnis op Goe- ree-Overflakkee en Aidhen in Assen. ,,En vanaf het moment dat ik hoorde dat op Broadway een musical rond Aladdin zou komen, heb ik gezegd dat ik er alles aan doe om in de Neder landse versie de hoofdrol in te spe len'', vertelt Vroege. Looks Hij studeerde vijf jaar geleden cum laude af aan het conservatorium in Utrecht en speelde in The Lion King al de rol van Simba. Vroege staat bekend als groot talent, maar zegt grinnikend dat zijn looks 'me niet tegengewerkt hebben om deze rol te krijgen'. ,,Mijn beide ouders hebben ook iets don- i TALKSHOW Volgens Gert-Jan Hox van BNNVara heeft de omroep ge poogd om met dit duo 'een luchtiger toon' in het pro gramma aan te brengen, waar door de kijkers 'met een vrij- dagavondgevoel' het weekend in zouden gaan. ,,Dat hebben ze uitstekend gedaan. Maar we zien ook dat deze invulling minder past in de formule van Opi. Het einde van het tv-sei- zoen is voor BNNVara een lo gisch moment om een stap te rug te doen en ruimte te bie den aan een andere omroep.'' Eerder deze maand lieten bronnen aan deze krant los dat Paul de Leeuw en Astrid Joosten niet zouden terugke ren als presentatoren van Opi. BNNVara wilde hun vertrek toen echter niet bevestigen. De omroep blijft wel verantwoor delijk van de invulling van Opi op maandagavond. Stal ke In Zeeman confronteert: Stalkers presenteerde hij - Schrijver Kluun gaat trouwen met zijn juf Anne. Het stel leerde elkaar drie jaar geleden kennen op het instituut waar hij leerling was en zij lesgaf. vrijdag 7 mei 2021 GO EUROVISIE Van 10 tot en met 14 mei is op de site van deze krant iedere dag om 16.00 uur de Songfestival Af telshow te zien. Manuel Vender- bos praat met kenner Geert Willems en oud deelnemers als Lenny Kuhr, Getty Kaspers en Marga Bult. MUZIEK Dinand Woest hoff en zijn vrouw Lucy gaan Nederland verlaten. Het stel verhuist naar Ibiza. De twee hebben behoefte aan een 'simpeler leven'. De lock- down was voor het paar, zoals ze zeggen, 'de grote omslag'. Jeroen Schmale n BNNVara stopt na 11 juni met Op1 op de vrijdagavond, waar door er ruimte ontstaat voor een andere omroep om het programma in te vullen. Dat maakt BNNVara gisteren be kend. Met dit besluit eindigt ook de bijdrage van presentato ren Paul de Leeuw en Astrid Joosten aan het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24