SCORFj. Da's makkelijk scoren TOTO Wrijving maakt tweekamp tussen Mercedes en Red Bull nog wat smeuïger 22 Racing technisch personeel losweekt bij Mercedes, wordt het titanengevecht ook buiten de circuits gevoerd. Oorlogstaal klonk er vooral bij Valtteri Bottas. Nu Red Bull De naam Mercedes kwam in het ronkende persbericht van Red Bull Racing niet voor. Dat de vijf nieuwe aanwinsten van het technische team allemaal overkomen van de grote rivaal; er wordt niet triomfan telijk over gedaan. Uiteraard was het nieuws bijzonder goed geti med, op de mediadag voorafgaand aan de Grote Prijs van Spanje. En natuurlijk was het een gevoelige tik die het team van Max Verstappen gisteren uitdeelde. Met een terugtredend Honda gaat Red Bull voor volgend seizoen zelf de motor bouwen. En wie is daar in de Formule 1 beter in dan de mannen van Mercedes, moet team baas Christian Horner hebben ge dacht. Nadat eerder al head of me chanical engineering Ben Hodgkin- son van Mercedes werd overgeno men, kaapte Red Bull gisteren nog een handvol technici weg bij de grote rivaal. Het was koren op de molen van de mondiale autosportpers. Want dat was misschien wel het enige waaraan het dit seizoen nog ont brak in het titanengevecht tussen Lewis Hamilton en Max Verstap pen: enige animositeit tussen beide teams. Want de twee hoofdrolspe lers hebben veel respect voor elkaar, bleek ook gisteren. ,,Wij kunnen het tegen elkaar zeggen als de ander het goed, of beter heeft gedaan. Dat wederzijdse respect is belangrijk", zei Verstappen. ,,Max doet het uit zonderlijk goed, heeft een kampi- oenswaardige auto en een uitste kend team", was de Brit ook lief. ,,Ik ben niet van de psychologische oorlogsvoering, iemand anders naar beneden halen. Mijn vader zei altijd: praat op het asfalt." Verstappen noemde de overstap van het vijftal een gevolg van de heerschappij van Mercedes. ,,Als je langere tij d voor een team werkt dat zo dominant is, kan het interessant zijn om in een nieuw project in te stappen. Mensen zoeken nieuwe uitdagingen." In de vele persconfe renties probeerden journalisten het vuurtje op te stoken. Of Verstappen klaar was voor de oorlog, de rest van dit seizoen? Dat ging hem te ver. ,,Laten we dat woord niet gebruiken en het op een gezonde manier com petitief houden." Valtteri Bottas, teamgenoot van Hamilton, wilde daarentegen wel wat hout aandragen. Hij aarzelde, bij dezelfde vraag, geen moment. ,,Zeker ben ik klaar voor de oorlog met Red Bull. Het is nu al een epi sche strijd en dat zal het blijven." Met 'al' 37 punten achterstand op leider Hamilton kreeg de Fin een paar stekelige vragen. Of hij team orders verwacht, als Hamilton zijn hulp nodig heeft. En of hij bang is nog dit jaar zijn stoeltje te verliezen aan George Russell, zoals een En gelse krant van de week sugge- reerde. ,,Dat gaat niet gebeuren", zei hij stellig. ,,Dat is bullshit. Coureurs wisselen tijdens het seizoen doen we bij Mercedes niet, we houden ons aan de contracten. Er is maar één team in de Formule i dat dat doet", doelde hij zonder de naam te noemen duidelijk op Red Bull. Dat team durfde het vijf jaar ge leden om, vroeg in het seizoen, Da- niil Kvyat uit zijn stoel te halen ten faveure van Verstappen. Koud lid van Red Bull Racing won de Lim burger meteen de allereerste race. Toevalligerwijs op de plek waar hij zondag zijn honderdste race voor het team gaat rijden: het Circuit de Barcelona-Catalunya. Het jachtter rein van de coureurs, die blij zijn dat de aandacht weer verschuift van praten naar racen. FORMULE 1^ O;?;» Voorspel 4 eindstanden en maak wekelijks kans op 5.000,- Speel gratis mee op pzc.nl/score4 SPEEL BEWUST® €5,000 vrijdag 7 mei 2021 Verstappen en Hamilton voeren hun titangevecht liever op het asfalt uit. Bij hun teams ontstaat buiten het circuit wel wrijving. foto epa Rik Spekenbrink Rotterdam NA 3 VAN DE 23 RACES WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 69 1. Mercedes 101 2. Verstappen 61 2. Red Bull 83 3. Norris 37 3. McLaren 53 4. Bottas 32 4. Ferrari 42 5. Leclerc 28 5. Alpine 13 6. Pérez 22 6. Alpha Tauri 9 7. Ricciardo 16 7. Aston Martin 5 8. Sainz jr. 14 8. Alfa Romeo 0 9. Ocon 8 9. Williams 0 10. Gasly 7 10. Haas 0 SCORE iTOTO Gevecht buiten circuit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22