mm Absolute meerderheid SNP zou nachtmerrie zijn voor Boris II 9 Fosh behoort tot de laatste catego rie, maar één van zijn tegenstrevers verdient minimaal een vermelding. Count Binface, die in een vorig leven als Lord Buckethead de draak stak met Boris Johnson en Theresa May, krijgt vanwege zijn uitdossing - een pedaalemmer als helm - de lachers op zijn hand. Als enige zelf omschre ven 'buitenaardse' kandidaat wil het alter ego van komiek J on Harvey Lon den laten aansluiten bij de EU. Voor Fosh sluit het uitstapje in de politiek naadloos aan op zijn loop baan. Op de universiteit in Newcastle won hij een prestigieuze prijs voor radiomakers, maar de trofee voor be ste nieuwkomer vormde niet de ge droomde springplank. Op YouTube vond de kleinzoon van een Neder landse ambassadeur wel een groot podium. Zich vastpinnen doet hij niet. Zo gaat hij in het najaar de plan ken op als stand-up comedian. Als kind gebruikte hij zijn Neder landse achtergrond om zijn eerste grappen te maken. Als klasgenoten hem vroegen of hij de taal van zijn moeder sprak, deed hij maar net alsof. ,,Ik droeg met een ernstig ge zicht en het juiste accent sinterklaas liedjes voor", blikt Fosh terug die naast een Brits ook over een Neder lands paspoort beschikt. Grinnikend ,,Dat is onderdeel van mijn bood schap: laten zien dat Nederlanders gevoel voor humor hebben." Verschrikkelijk Fosh probeert geen zieltjes te win nen. ,,Ik moedig kiezers actief aan niet op mij te stemmen. Ik zou een verschrikkelijke burgemeester zijn. Daarom: stem niet op mij, maar zorg dat je goed naar de andere kandida ten kijkt." Als zaterdag in City Hall de winnaar bekend wordt gemaakt, neemt Fosh op het podium zijn laat ste shot op. ,,Dan kondig ik mijn af scheid als politicus aan!" De huidige burgemeester Sadiq Khan (Labour) wint vrijwel zeker voor de twee keer op rij de strijd om het stadhuis. Andere kandidaten als Shaun Bailey (Conservatieve Partij) en Sian Berry (Green Party) maken geen schijn van kans. In deze gelopen race zorgen Fosh en Niko Omilana, een andere YouTube-ster, voor de broodnodige reuring. VERKIEZINGEN Actie voor India en Nepal Centrum voor pandemieën Nieuwe plek voor dassen Ik zou een verschrikkelijke burgemeester zijn. Dus zorg dat je goed kijkt naar de andere kandidaten donderdag 6 mei 2021 GO Ik moedig kiezers actief aan om niet op mij te stemmen die op ludieke wijze een punt willen maken. DEN HAAG Het Rode Kruis slaat alarm over de snel verslechterende coronasi tuatie in Azië door corona. „India, Nepal, Bangladesh en Pakistan hebben te maken met recordsterfte cijfers als gevolg van co rona. De ziekenhuizen en intensive care afdelingen liggen overvol met corona patiënten'', schrijft het Rode Kruis. ,,Er is dringend meer internationale steun nodig om een grotere ramp in Zuid-Azië en andere kwetsbare landen te voor komen." De hulporganisatie opent daarom giro 7244. BERLIJN Duitsland en de Wereldgezondheidsorgani satie WHO hebben giste ren hun plan voor een nieuw kenniscentrum in Berlijn aangekondigd. In de WHO Global Hub for Pan demic and Epidemic Intelli gence moet kennis en in zicht over pandemieën worden verzameld en op geslagen. De Duitse minis ter voor Volksgezondheid Jens Spahn riep tijdens een virtuele persconferen tie, waarbij ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel aanwezig was, op tot een 'wereldwijde reset' in de strijd tegen pande- mieën. Volgens Spahn is de wereld nog steeds onvol doende voorbereid op een nieuwe pandemie. ROERMOND De dassen die in februari werden gevan gen in Roermond, zijn gis teren uitgezet in de bossen bij Stramproy in de buurt van Weert. Vader en moe der das en hun twee pas geboren jonkies moesten weg uit Roermond omdat in hun leefgebied werd ge bouwd. Sindsdien zaten ze in een opvang in België. Omdat de twee babydasjes pas later gevangen wer den, zijn ze door de moe der verstoten. Een jonkie is inmiddels overleden. De twee ouders verhuisden naar hun nieuwe burcht aan de Belgische grens bij Weert. - Max Fosh, youtuber met Nederlandse moeder LONDEN De Britse premier Boris Johnson houdt vandaag zijn adem in als de Schotten naar de stembus gaan. Als de Scottish National Party tijdens de verkiezingen een absolute meerderheid aan zetels wint, wil premier Nicola Sturgeon een on afhankelijkheidsreferendum op tuigen. Daarmee dreigt een scheuring van het Verenigd Koninkrijk. Volgens de polls dreigt het bloedspannend te worden. De SNP heeft momenteel 61 van de 129 beschikbare zetels in bezit in het Schotse parlement. Met gedoogsteun van de Green Party heeft de partij de macht ste vig in handen. Sturgeon keert zeker terug als premier, maar zet in op 65 zetels, een absolute meer derheid. In dat geval voelt ze zich sterk genoeg om een tweede refe rendum over de Schotse onafhan kelijkheid te eisen, de zogenoemde IndyRef2. Johnson heeft Schotland mede hierom gemeden tijdens de cam pagne. Zijn aanwezigheid kan zwevende kiezers rich ting de SNP duwen, zo im populair is de leider van de Conservatieve Partij. Hij heeft ook telkens aange geven geen toestemming te zullen verlenen aan de wens om het Schotse volk over een afscheiding te laten beslissen. Als de kie zers zich massaal achter Sturgeon scharen, valt deze weigering lastig vol te houden. Sturgeon moet overigens eerst nog afrekenen met haar voorganger Alex Sal- mond met wie ze een poli tiek - juridische vete uitvecht. De zaak draaide in eerste instantie om beschuldigingen van seksuele mis dragingen aan het adres van Sal- mond, waar de oud-premier echter van werd vrijgesproken. Sturgeon liep door de kwestie al de nodige reputatieschade op. Wat haar mo gelijk nog meer opbreekt, is de op richting van Alba met Salmond als voorman. Deze partij streeft net als de SNP ook naar onafhankelijkheid, waar door die mogelijk stemmen van Sturgeon kan afsnoepen. Volgens politieke analisten maakt een refe rendum alleen een kans als de pre mier zelfstandig het volk achter haar zich kan scharen. Een afkeer van brexit moet kiezers haar kant opduwen. Dat buitenlanders en ge vangenen ook mogen stemmen, kan daarbij helpen. De pandemie maakt het extra spannend. De uitslag wordt op zijn vroegst pas zaterdag verwacht in een verkiezing die volgens persbu reau Reuters too close to call is. Nicola Sturgeon van De Scottish Na tional Party. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9