mkbshop.ni 8 NIEUWS 3a BURGEMEESTERSVERKIEZINGEN LONDEN Londenaren kiezen vandaag een burgemeester. Eén van de kandidaten is youtuber Max Fosh (26), een halve Nederlander die zijn volgers aanspoort te gaan stemmen. „Maar niet op mij." I i I V I MKB VIP CLUB lachspieren. Toen Fox als een Ro meinse keizer op de voorplecht van een open 'battlebus' kwam aanrijden, parkeerde zijn kwelgeest een rode Volkswagen Polo pal naast het voer tuig waarop Winston Churchill met een doek voor zijn mond stond afge beeld. Op de zijkant van het autootje had Fosh met witte plakletters de bood schap 'Don't Believe Everything You See On A Bus' laten zetten, tot zicht bare ergernis van de acteur en zijn gevolg. ,,Hij neemt zichzelf heel seri eus", vertelt Fosh. ,,In de polls staan we allebei op 1 procent." De twintiger had zijn rivaal eerder al afgetroefd door de website laurencefox.org te claimen. Wie op de link klikt, komt op de pagina van Fosh uit. Gimmick Fans van Fosh herkennen hierin de handtekening van de Youtuber, die naam maakte door zijn chique af komst uit te vergroten. „Harrow School bestaat al 550 jaar", zegt hij. ,,De elite gaat daar naartoe. Ik verstop dat niet. In mijn video's is het een te ruggekeerde gimmick. De posh guy die malle dingen uithaalt. Laurence is precies hetzelfde, al wil hij doen voorkomen alsof hij een man van het volk is." Paradijsvogels op de kieslijst vor men een vast ritueel rond verkiezin gen in Engeland en Londen in het bijzonder. Daarop vormt de huidige race om het hoogste ambt in City Hall geen uitzondering. Uiterst seri euze politici als de huidige burge meester Sadiq Khan staan zij aan zij met verwilderde figuren, radicalen, verveelde miljonairs en deelnemers en item op de televisie over de burgemeesters verkiezingen in Londen zette Max Fosh een week of vijf geleden aan het denken. De lage drempel voor deelname moest de youtuber kunnen slech ten. Met de benodigde tienduizend pond en een paar handtekeningen van geregistreerde kiezers onder de arm schreef hij zich in als kandidaat. Niet met het idee om het stadhuis over te nemen, maar om de kijkers van zijn videokanaal te vermaken. ,,Het leek me geweldig om over dit onderwerp een serie te maken en ge lijktijdig jongeren aan te moedigen om naar de stembus te gaan", vertelt Fosh vanuit een taxi op weg naar een interview met de krant de Indepen dent. ,,Zo kon ik twee vliegen in één klap slaan. De opkomst onder jonge ren is traditioneel laag. Het is aan trekkelijker als ik zeg dat je moet gaan stemmen dan wanneer een stoffige, oude man dat doet." Fosh gebruikte zijn ervaring als maker van even intelligente als hila rische filmpjes om een show op te voeren. Zonder pretenties en met een knipoog naar zijn deftige afkomst. Om zijn campagne een thema te ge ven, koos de zoon van een Neder landse moeder een 'vijand' uit om zijn grappen op te kunnen botvieren. De Londenaar besloot de strijd aan te gaan met voormalig acteur Laurence Fox, die de hoofdstad wil 'bevrijden'. Fox, die Londen omschrijft als een kathedraal van 'politieke hypercor rectheid', kwam niet toevallig in het vizier van Fosh. Beiden zaten op de exclusieve kostschool Harrow. Twee 'kakkers' onder elkaar. ,,Laurence heeft een vergelijkbare achtergrond als ik", legt Fosh uit. ,,Hij heeft geen enkele ervaring in de politiek, maar wel vijf miljoen pond aan steun ach ter zich. Is dat geen leuk tweege vecht? Eén met geld en één zonder." Ruim 2,5 miljoen volgers bekeken zijn ludieke pogingen om de pom peuze Fox op de hak te nemen. Een aflevering werkte specifiek op de donderdag 6 mei 2021 GO Gratis verzending Vanaf slechts €75, Voor 17:00 besteld? Volgende werkdag geleverd! Speciaal voor het MKB En de slimme consument Kopieerpapier Multiprint a4 500 vellen Nordic Swan en EU Milieu keurmerk Fabrikant is ISO 9001 en 14001 gecertificeerd Extra voordeel bij grotere hoeveelheden Adviesprijs £5,93 Nu slechts €3,58 €4.57 ind.btw Papiervernietiger Rexel Alpha Capaciteit: 5 vellen van 80 gram papier Capaciteit opvangbak: 10 liter Automatisch start stop systeem Adviesprijs £45,46 Nu slechts €33.70 ind.btw a m Labelprinter Dymo Le- tratag Special Edition Eenvoudig en snel labels op maat maken 195 symbolen en vele han dige functies Thermisch printtechnologie (geen inkt nodig!) Adviesprijs £30,29 Nu slechts €19,75 €23,90 ind.btw Ergonomisch werken: Monitorarmen van Newstar Diverse modellen beschik baar Eenvoudig te verstellen in hoogte en diepte Verkleint de kans op nek- en rugklachten Nu vanaf slechts €57,95 ind.btw Stabilo Boss Original Markeerstiften (Pastel) 6 kleuren Hoogwaardig markeerstift in heldere pastelkleuren Tot 4 uur zonder dop zonder uit te drogen Adviesprijs fn Nu slechts €5,90 ind.btw Ordner A4 Quantore 80mm (diverse kleuren) Voorzien van insteek rugetiket Metalen grijpgat en ra nd beschermers Gemaakt van FSC-gecertifi ceerde grondstoffen Adviesprijs €2,76 Nu slechts €1,75 Whiteboard Magne tisch gelakt staal Verkrijgbaar in verschil lende afmetingen Aluminium omlijsting Horizontaal en verticaal op te ha ngen Adviesprijs £20,51 Vanaf slechts*^ €11,01 ind.btw liaud/óntam haudjonUi" '"audfortfaf. haudfóntar Water Chaudf ontai ne Petfles 500ml Let op: alleen per 24 te bestellen (€16.32) Natuurlijk mineraalwater zonder koolzuur Leider in duurzaam waterbeheer Adviesprijs £1.05 Nu slechts €0,68 Ben jij al lid van de gratis MKB VIP Club? www.mkbshop.nl Geert Langendorff Londen De skyline van Londen. FOTO GETTY IMAGES Enkele kandi daten van boven naar beneden: Sadiq Kahn (de huidige burge meester), Niko Omilana, Count Binface, Luisa Porritt en Lau rence Fox. FOTO'S AFP, GETTY IMAGES, PRIVÉFOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8