Manische animatie geeft kopstoot uit techindustrie Eiland biedt uitkomst voor een veel te korte kindertijd 15 ,,Toen ik jonger was, woonde ik in New York City. We verhuisden naar Los Angeles voor een grotere tuin, maar ik heb me daar nooit thuis ge voeld", aldus de man die er om werk- technische redenen toch bleef wo nen. ,,Ik vind het fijner om op andere plekken van de wereld te zijn'', ver volgt de acteur, die onder meer wijst op onze hoofdstad. „Rotterdam vind ik ook geweldig, maar Amsterdam is bijzonder omdat mijn zoon (Indiana August, red.) daar werd geboren.'' Affleck was er in 2004 voor de op names van Ocean's Twelve, samen met zijn toen hoogzwangere echtgenote Summer Phoenix. ,,Wij huurden er bewust een appartement zodat ze 'thuis' kon bevallen, iets waar ze in de VS niet dol op zijn. Jullie zijn echt Het maakproces met mensen die je vertrouwt, dat ben ik steeds meer gaan waarderen pioniers.'' Hij schudt moeiteloos de naam van Hollands bekendste ver loskundige en oprichter van Geboor tecentrum Amsterdam uit zijn mouw. „Beatrijs Smulders, toch? Wij zijn er later nog vaak geweest. Wat een mooie, rijke stad is dat toch!'' Hoopvol De ingetogen ster, ook bekend van films als Gone Baby Gone, The Killer Inside Me en Ain't Them Bodies Saints, zegt te hebben gekozen voor Our Friend vanwege zijn collega-acteurs. „Voorheen las ik een script, dacht ik lang na over het karakter en besloot het dan wel of niet te doen. Tegen woordig vind ik het vooral belangrijk met wie ik samenwerk. Het maak- proces met mensen die je vertrouwt, dat ben ik steeds meer gaan waarde ren. En dit betrof een (waargebeurd, digd van seksueel grensoverschrij dend gedrag op de set van de film I'm Still Here uit 2010. De rechtszaken werden afgewikkeld met een finan ciële schikking. 'Ik droeg bij aan het ongezonde klimaat dat daar heerste', luidde ooit een voorzichtige excuus in The New York Times. Identificeren ,,Ik kijk naar een rol en stel mezelf serieuze vragen als: waar ging het bij dit personage mis in zijn leven, waar heeft hij spijt van en wat ontbreekt er nog aan? Hoe meer je dan van jezelf geeft, hoe meer het publiek zich met dat karakter kan identificeren. Een beeldhouwer gebruikt klei en steen, een acteur zijn eigen herinneringen en gevoelens. Als je het vol overgave doet, heeft creatief zijn absoluut een therapeutische werking.'' red.) verhaal over een zwaar onder werp dat toch hoopvol is en humor bevat. De toon is heel anders dan in soortgelijke films.'' Getormenteerd Maar vanwaar toch dat cv vol getor menteerde zielen? ,,Ik vind ze ge woon interessanter", klinkt het, als vanzelfsprekend. ,,In goed drama zit veel conflict. En als je naar de sport school gaat, moet je zoveel mogelijk gewicht proberen te heffen. Snap je wat ik bedoel? Ik wil en kan me vaak ook met ze vereenzelvigen. Niemand leeft zijn leven zonder ontberingen en falen. Het is de kunst te accepte ren dat dit maakt wie je bent." Affleck zelf is ook niet vrij van innerlijk conflict. Hij worstelde bij voorbeeld lang met alcoholisme en werd door enkele vrouwen beschul- The Mitchells vs. The Machines Wendy Goddank is ze toegelaten tot de filmacademie. Weg van huis waar haar ouders weinig aandacht heb ben voor haar creatieve uitspat tingen op TikTok en YouTube. Sowieso wordt haar anders-zijn nauwelijks opgemerkt. The Mit chells vs. The Machines geeft een subtiele hint dat Katie homosek- sueel is, iets waar verder nooit de nadruk op wordt gelegd. Vrij baanbrekend voor een animatie film voor het hele gezin. Als pa en ma Mitchell de tiener verrassen met een voorstel om haar per auto naar de mijlenver weg gelegen school te brengen, begint een roadtrip die de onder linge spanningen op scherp zet. Een ideaal moment voor het uit breken van een robot-apocalyps. Op hol geslagen Furbies en stof zuigers zijn het gevolg. Heel aardig is dat de film ruimte biedt aan cynische grappen over de techindustrie, maar het ook opneemt voor de generatie die in het digitale domein is opgegroeid. The Mitchells vs. The Machines is wel erg manisch uitgevallen. De emotionele kern gaat haast kopje onder in de chaos. - G.T. Hoe ouder je wordt, hoe minder groot de kans dat je kan leven zo als je écht zou willen. Dat ontdek ken de kinderen uit dit magisch- realistische drama al piepjong. Benh Zeitlin kiest voor een origi nele kijk op het leven. Maar on danks wonderschone beginscè nes, een meeslepende muziek- score, visuele hoogstandjes en aangenaam naturel acteerwerk weet het te vaak aan de opper vlakte scherende scenario de aan dacht niet vast te houden. Zijn nieuwste film is duidelijk geïn spireerd op het verhaal en de the matiek van sprookjesklassieker Peter Pan (J.M. Barrie), geplaatst in het arme, noest hardwerkende Amerika van vandaag. Onder die omstandigheden is ieders kinder tijd kort. Wendy en haar broers ontdekken dat een reis naar een mysterieus eiland vol spelende kinderen uitkomst kan bieden. - Marieke Nieuwdorp donderdag 6 mei 2021 mijn levensstijl. Ik trek me liever terug of ben bij mijn familie. 44 Casey Affleck, acteur Casey Affleck. foto getty images ANIMATIE Regie: Michael Rianda. Stem men: Maya Rudolph, Danny McBride en Olivia Colman. Te zien op Netflix. De familie Mitchell beleeft een bizarre roadtrip. foto netflix DRAMA Regie: Benh Zeitlin. Met: Devin France, Yashua Mack en Gage Naquin. Te zien op Picl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54