tf) Slappe actiefilm met weinig opwindend wapengekletter 14 Als je het vol overgave doet, zo meent acteur Casey Affleck, heeft creatief zijn absoluut een therapeutische werking. Dat gold ook voor zijn rol in Our Friend, vanaf volgende week te zien op video on demand. Nu on demand Nomadland Promising Young Woman Things Heard and Seen FILMNIEUWS Olympia Dukakis overleden Rollen verdeeld in ANNE+ Wie hem nog steeds het jonge broertje van superster Ben Affleck noemt, loopt ernstig ach ter. Niet alleen bewandelde de 45-ja- rige Oscarwinnaar een compleet ander filmpad vol complexe rollen - hij zal in tegenstelling tot broer Ben nooit het Batmanpak aantrekken -, maar op enkele subtiele uiterlijke overeenkomsten na beschikt Casey Affleck ook over een veel specifieker gelaat. Die indringende ogen, spitse neus, maar ook een bedaarde en licht snerpende stem zorgen dat je altijd gebiologeerd naar hem blijft kijken. Het maakt Affleck ideaal voor per sonages die iets te verbergen hebben, of dat nou verdriet is (Manchester by the Sea, 2016), of iets meer macabers (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007). Op een bijrolletje in Christopher Nolans space-opera Interstellar (2014) na, ver kiest hij de eigenzinnige cinema met een beperkt budget boven de block busters. ,,Die vind ik geweldig om te zien, maar niet per se heel interessant om te doen'', vertelt hij eerlijk in een interview ter promotie van de ont- Without Remorse roerende film Our Friend, die vanaf 12 mei te zien is op verschillende streamingdiensten als Videoland, Picl en Pathé Thuis. Hierin speelt hij een man die zijn door Dakota Johnson gespeelde vrouw (en moe der van zijn twee jonge dochters) langzaam het gevecht tegen kanker ziet verliezen. Om het leed draaglij ker te maken, komt een gezamenlijke goedsullige vriend (acteur Jason Se gal) tijdelijk bij het gezin inwonen. Het is een echt Affleck-personage: iemand die zijn emoties zo diep mogelijk probeert weg te stoppen. Dat hij vooral buitenstaanders speelt, lijkt geen toeval. ,,Ik ben ook zelf altijd een beetje een outsider in Hol lywood. En...'', voegt hij daar direct aan toe, ,,...dat is precies wat ik wü zijn. Ik dacht nooit: er komt een dag dat ik zo'n Oscar ga winnen. Dat was nooit mijn pad. In de schijnwerpers staan, feestjes afgaan; het is ook niet in het boek Without Remorse, dan zijn ze hier zo goed als gestript. John Kelly is een Amerikaanse Navy Seal die na de moord op zijn zwangere vrouw zint op wraak. Er is sprake van een samenzwering, lichte spannin gen met Rusland en een 'stiekeme badguy', maar de focus ligt vooral op weinig opwindend in beeld gebracht wapengekletter. Lichtpuntje: Kelly wordt gespeeld door Michael B. Jor dan, die in onder meer Fruitvale Sta tion bewees een van de meest talent volle acteurs van zijn generatie te zijn. Het is te hopen dat hij na Wit hout Remorse niet langzaam wegzakt in het moeras van de b-film. - G.T. Thrillerschrijver Tom Clancy stond altijd synoniem voor comfortabel nagelbijten. Gefascineerd door de Koude Oorlog diende de in 2013 over leden auteur nooit al te complexe spionageverhalen op waarbij actie al tijd ondergeschikt bleef aan politiek gekleurde intriges, zo bleek ook uit eerdere verfilmingen als The Hunt for Red October en Patriot Games. Moch ten die elementen ook aanwezig zijn Omdat de bioscopen voorlopig gesloten zijn, bestaan de filmtips uit titels die op een on-demandplat- form te zien zijn. Een greep uit het aanbod. DRAMA Nu te zien op Disney+ Oscarwinnend drama portretteert de moderne nomaden van Amerika: meestal 50-plussers die na de econo mische crisis besloten met hun cam per rond te trekken. De regisseur ob serveert en volgt, als een toevallige passant. Nomadland is een en al empathie. DRAMA Nu te zien op Amazon Prime Video Het duurt even voordat we in de gaten hebben wat Cassie (Carey Mul ligan) bezielt. Is zij de onverschrokken verleidster die mannen om haar vin ger windt en daarna op hun nummer zet? Soms is zij onverschillig en dan weer gefocust op haar missie, die sporen zal nalaten. Ook bij de kijker. HORROR Nu te zien op Netflix Dankzij knap acteerwerk van vooral Amanda Seyfried krijg je het meeste kippenvel wanneer relationele span ningen richting kookpunt gaan. De makers weten de horror daar niet op bevredigende wijze doorheen te vlechten. De geesten lopen in de weg. ACTRICE De Grieks-Ame rikaanse Olym- pia Dukakis, die in 1988 een Oscar won voor haar rol in Moonstruck, is op 89-jarige leeftijd overle den. De actrice kampte al lan ger met ge zondheidspro- blemen. Dukakis was getrouwd met acteur Louis Zorich (Fiddler on the Roof), die in 2018 overleed. :w.: TV-VERVOLG Georgina Ver baan, Anna Drij ver en Hade- wych Minis (foto) hebben een rol bemach tigd in de bios coopfilm die volgt op de tv- serie ANNE+. Verbaan speelt de rol van Anne's schrijf- coach. Drijver en Minis zullen in de film te zien zijn in de bios cooptrailer van een lesbisch kostuumdrama. In september in de bioscopen. donderdag 6 mei 2021 VL E 'In Hollywood voelde ik me nooit thuis' Gudo Tienhooven Casey Affleck als vader in Our Friend. foto filmdepot ACTIEFILM Regie: Stefano Sollima. Hoofdrollen: Michael B. Jordan, Jamie Bell en Guy Pearce. Op Amazon Prime. Michael B. Jordan als Navy Seal John Kelly. FOTO BRUNOPRESS/CAPITAL PICTURES podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. Beluister op de site van deze krant de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53