6 TWO SWEET THUISBAKKER EENJARIG BESTAAN GEKOPPELD AAN GOED DOEL^ Hun bedrijf Two Sweet Thuisbakkers bestaat een jaar. Reden voor een feestje, vinden Daphne Folmer (25) en Marit Klein (24). Een mijlpaal die ze ook aangrijpen om het leven te vieren en daarom bakken ze voor het goede doel, de Edwin van der Sar Foundation, taarten en koeken. (18 -30 jaar) met niet-aangeboren hersenletsel die een coachingtra- ject mogen volgen: The Class. Eind 2020 wilde Marit daar graag aan meedoen. ,,Maar ik bleef zo vastlo pen, dat ik een tweede revalidatie- traject in Goes heb gedaan. Dat traject was specifiek gericht op mensen met niet-aangeboren her senletsel. Daar heb ik veel inten sieve begeleiding gehad van fysio therapie, ergotherapie en maat schappelijk werk. Schema's ge maakt over hoe ik mijn dagen moest invullen met inspanning om mijn hersenen te blijven trai nen. En met ontspanning om te kunnen rusten. Daar is mijn grote liefde voor bakken begonnen." Met vriendin Daphne bundelde ze haar liefde voor bakken. De animo voor hun grote verjaardags taarten en andere baksels (zoals 125 grams-koeken) was zo groot dat ze samen Two Sweet inschreven bij de KvK en via hun webshop www.two-sweet.nl de leukste op- In plaats van terugdenken aan de vervelende dag van het ongeluk willen we juist een feestje vieren drachten krijgen. Elke oneven week opent de webshop op woens dag om 19.00 uur. Dan kan ieder een bestellen bij de thuisbaksters, zolang de voorraad strekt of tot de zaterdag daarop 19.00 uur. De ad ministratie van de twee is uitmun tend. In één jaar bakten ze 272 taar ten, 89 specials en 903 koeken. Doneren Op 1 juni is het ongeluk van Marit drie jaar geleden. Momenteel is ze weer vier dagen werkzaam als juf. ,,Dat blijft zwaar, maar ik ben ont zettend dankbaar en trots dat ik toch weer kan werken." Daphne: ,,In plaats van terugdenken aan de vervelende dag van het ongeluk willen we juist een feestje vieren. Om het leven te vieren én omdat we dankbaar zijn voor alle hulp die ook de Edwin van der Sar Founda tion geeft aan mensen. Hoewel Marit haar werk en het dagelijkse leven met de juiste aanpassingen heeft hervat, beseffen we dat dat lang niet voor alle jongeren het ge val is. Daarom doneren we deze maand bij verkoop van elke koek, halve brownie of blondie één euro. En bij elke hele blondie of brownie twee euro aan het project The Class van de Edwin van der Sar Foundation." waar ze een intensieve Cogmed- therapie volgde. Dat zorgde ervoor dat ze iets beter kon concentreren en belangrijke informatie beter kon onthouden. Klas met kinderen Het overzicht bewaren, maar wel in alle stilte. „In een klas met kin deren is het niet stil, moet je meerdere dingen tegelijk kunnen en staat je hoofd de hele dag aan. Hetzelfde geldt voor dagelijkse dingen. Naar de supermarkt ging ik op het rustigste tijdstip. Met een super georganiseerd lijstje. Een avond met vrien dinnen afspreken was door alle geluiden zo vermoeiend dat ik erna een paar dagen hoofdpijn had. Enorm frustrerend. Het voelde alsof ik geen onderdeel meer van de maatschappij uit maakte", vertelt Marit die in Zie- rikzee woont. Halverwege 2019 kwam ze in contact met Annemarie van der Sar, een nichtje van haar moeder. De vrouw van de voormalige top- keeper en huidige directeur van Ajax kreeg jaren terug een hersen bloeding. Met een traject op maat en heel veel wilskracht klom ze op. Ze richtte samen met haar man de Edwin van der Sar Foundation op. Missie: kwaliteit van leven en het toekomstperspectief van men sen met hersenletsel verbeteren door middel van beweging en des kundige begeleiding. Jaarlijks wordt een groep sa mengesteld van twintig jongeren Marit kreeg op 1 juni 2018 een auto-on geluk, waarbij ze meerdere breu ken in haar bekken en onderrug opliep. Een operatie was noodzakelijk en daarna moest ze met hulp van fysiotherapeuten weer leren lopen en bewegen. ,,Dat was de eerste prioriteit. Ik was er elke dag zo ontzettend moe van dat ik soms wel drie keer per dag in slaap viel en daarnaast nog een hele nacht sliep. Het hoorde erbij. Leren lopen en bewegen kost veel energie. Toen ik fysiek langzaam weer herstelde, wilde ik mijn werk als leerkracht op een basisschool en mijn sociale leven weer op pakken. Maar ik liep te gen een enorme muur op." Marit moest re-in tegreren op haar werk. Af en toe één uurtje per dag was zo vermoeiend dat ze daar dagen van moest bijkomen. „Mijn concentratie bleek zo slecht. Ik moest zelfs moeite doen om een blad zijde tekst te le zen. Als ik dingen wilde onthou den, moest ik ze opschrijven." Ze kwam terecht bij Lo- gopediepraktijk Jumelet, donderdag 6 mei 2021 SD 'De liefde voor het bakken begon tijdens therapie' -Daphne Folmer, Two Sweet Thuisbakkers Daphne (I) en Marit bakken de mooiste taarten, het 1-jarig bestaan van hun bedrijf wordt gekoppeld aan een goed doel. fotoprivé archief Gerrit van Loon Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49