Eerste grote zege Vader kan niet uitblijven O O) CD O Scheenbeschermers dragen moet volgend seizoen ZEELAND 13 Zeeuwse insiders van het zaalvoetbal juichen het verplicht dragen van scheen beschermers op alle niveaus toe. G-voetbal Milan Vader (25) viert zondag een jubi leum: hij rijdt zijn tiende World Cup bij de senioren. De eerdere negen optre dens laten heel goed de progressie van de Middelburger zien: vanaf mei 2019 werd hij achtereenvolgens 23ste, 21ste, 25ste, 13de, 6de, 20ste, 24ste, 3de en 2de. Bij die laatste twee races, beide eind 2020 in Nove Mesto, leerde hij dat hij voor niemand meer onder hoefde te doen. In dit olympische jaar is het de vraag of hij ook echt kan gaan winnen als de volledige wereldtop aanwezig is. Maar gezien zijn wereldbekerreeks kan die zege haast niet uitblijven. Standaard bij de besten Dat genot - dat alles op zijn plek viel - had Anne Terpstra (30) al in 2019. De van origine Zierikzeese won toen een we reldbekerrace in Andorra, als eerste en tot nu toe enige Nederlandse ooit. Dat zorgde voor zo'n verlichting.Sinds die doorbraak in de zomer van twee jaar ge leden zit ze standaard bij de besten. In 2020, ondanks dat ze corona kreeg een succesvol jaar voor haar, werd ze voor de zesde maal Nederlands kampioene, pakte ze zilver op het EK en eindigde ze ook bij de enige twee wereldbekerwed strijden als tweede. De twee mountainbikers hielden een goed gevoel over aan hun voorbereiding. Voor beiden zou dit wel eens hét oogst jaar in hun carrière kunnen worden. Terpstra liet zich al zien in de kleinere wedstrijden (ze won er eentje in Oos tenrijk) en weet dat ze alleen nog moet finetunen. Vader reed overal waar hij startte voorin mee, maar werd soms te ruggeworpen door materiaalpech. De World Cup in Albstadt begint vrij dag met een zogenoemde short race, een korte kwalificatiewedstrijd waarin een goede startpositie voor zondag bemach tigd kan worden. Op die zondag rijden de vrouwen om 11.00 uur en de mannen om 14.15 uur. Alles wordt live uitgezonden op www.redbull.com. KALENDER 8-9 mei: Albstadt (Dui) 15-16 mei: Nové Mêsto (Tsj) 12-13 juni: Leogang (Oosk) 3-4 juli: Les Gets (Fra) 26-27 juli: Olympische Spelen in Tokio (Jap) Vanaf komend seizoen zijn alle zaal voetballers verplicht scheenbescher mers te dragen. Voor Groene Ster ver andert daarmee weinig, voor de lagere klassen is het nieuw. Azdine Boufrahi van de Vlissingse club en Pe ter Minnaard van ZW De Bevelan- den zijn voor standers, maar hopen vooral dat dit nog maar het begin is. Bij de Beve- landse zaalvoetbal vereniging kwam het nieuws als een verrassing. Een dag later en na overleg met de voor zitter kon Minnaard, die wed strijdsecretaris is, echter precies vertel len wat het voor hen gaat betekenen. ,,Aan de ene kant is het hartstikke goed. Op ons niveau schoppen jongens nog wel eens mis, dan is extra bescherming niet verkeerd. Maar aan de andere kant zijn we bang dat ze denken: we hebben toch bescherming, schop maar door. Het spel moet niet harder worden.'' Aangezien het in de eredivisie en eerste divisie al verplicht was scheen beschermers te dragen, merken spelers van Boufrahi er weinig van. Hij hoopt juist wel dat scheidsrechters meer toe gaan laten. ,,Dan moeten ze niet voor elk tikje blijven fluiten. Een hogere in tensiteit zou alleen maar goed zijn.'' Niet alleen Minnaard is er blij mee, zijn zoon ook, vertelt hij. ,,Als je ziet hoe vaak die thuiskomt met blauwe plekken... Ik vertelde het hem en hij zei meteen: 'Gelukkig'. Dat zegt genoeg.'' Over het meer toelaten tijdens de wed strijden, wer den ze het echter niet helemaal eens. „Het moet wel zaalvoetbal blij ven, dan moet je het af en toe kort houden." Boufrahi denkt daar an ders over. „Op lagere niveaus wordt voor elke overtreding geflo ten. Als ze dan bij ons meedoen, moeten ze op hun tenen lopen. Dan zijn ze dat fy sieke spel totaal niet gewend. Verplich ten is goed, maar dan moeten ze daar ook wel naar fluiten." Toch kwam de wijziging ook voor de trainer van de eredivisio- nist als een verrassing. „Het kwam 'out of the blue'. Ik weet de reden erachter ook niet precies." Hij heeft wel een ver moeden, al is het alleen maar om- fc dat hij daarop hoopt. „Wij spelen al onder de regels van 'Futsal', opge steld door de Fifa, en ik heb het idee dat ze die willen doorvoeren in alle com petities. Het zou goed zijn als er één re glement is voor alle zaalvoetballers. Dit is een kleine stap, hopelijk volgen er meer.'' Ook Minnaard juicht dat toe. ,,Het is de Soms doet iemand wc- papier tussen zijn sokken om het op scheenbeschermers te laten lijken alleen maar goed als ze één lijn trekken, ook bij de 'amateurs'. Als een goede zaalvoetballer nu een stap omhoog wil maken, moet hij een heleboel nieuwe regels leren. Straks is hij er al aan ge wend, heb je ook die verwarring niet meer. Dit zijn de regels, punt." En dus zal er ook bij De Bevelanden, waar dit seizoen bijna 40 teams drie avonden per week streden om de pun ten, het een en ander veran deren. ,,We staan inge schreven bij KNVB, dus ook bij ons wordt het verplicht. Teams zullen nieuwe sokken moeten heb ben, zodat de scheenbeschermers vol ledig bedekt worden." De controle bij Groene Ster was al be hoorlijk streng, vertelt Boufrahi. „Als je ze niet draagt, kun je een gele kaart krij gen. Natuurlijk speelt zónder mis schien lekkerder, maar ik adviseer altijd om ze te dragen. Er wordt bij ons even veel getrapt als op het veld, dan is het gewoon veiliger." Heel af en toe pro beert iemand te sjoemelen. ,,Dan doen ze wc-papier tussen hun sokken, zodat het lijkt alsof ze toch scheenbescher mers dragen. Als een scheidsrechter het ziet en je krijgt een kaart, benadeel je het team.'' De conclusie is in ieder geval eensge zind: ,,Hopelijk speelt straks iedereen onder de regels van de Fifa. Dan heb je ook overal zuivere speeltijd, dat maakt zaalvoetbal alleen maar aantrekkelij ker." donderdag 6 mei 2021 GO Het G-voetbal- toernooi dat volgende maand ge speeld zou worden onder de vlag van de Borsele Sloe- poort Cup is verplaatst. Het toernooi in Nieuwdorp wordt in plaats van zaterdag 5 juni nu afge werkt op zater dag 18 septem ber. De corona beperkingen zijn de aanlei ding voor de wijziging. Er staan nu acht teams bij de senioren ge meld en vier bij de jeugd. ,,We verwacht zelfs een uitbreiding naar 16 teams'', laat Peter de Vos van de or ganisatie weten. ,,Op 5 juni hadden we concurrentie van een toer nooi in Tilburg.'' Deelnemers senioren: FC Axel, SSV'65, Terneuzense Boys, Walche ren, WHS, Jago Sint-Amands- berg (Bel), 't Verzet (Bel), Aalter (Bel). Deelnemers jeugd: RCS, Luctor Hein- kenszand, MOC'17 en Zeelandia Mid delburg. Blauwe plekken op schenen zijn verleden tijd in de zaal Voor twee Zeeuwse Tokio-gangers, Milan Vader en Anne Terpstra, begint de aanloop naar de Olympische Spe len nu écht. De twee mountainbikers rijden dit weekeinde in het Duitse Albstadt hun eerste wereldbeker wedstrijd van 2021 en een week later volgt meteen de tweede in het Tsjechische Nove Mesto. Roeland van Vliet Vlissingen De belangrijkste wedstrijden op de kalender van Milan Vader en Anne Terpstra zijn de wereldbekers, het WK en natuurlijk de Olympische Spe len. 24-29 augustus: WK in Val di Sole (Ita) 4-5 september: Lenzerheide (Zwi) 18-19 september: Snowshoe (VSt) Daniel Wissel Vlissingen Zoals hierboven zaalvoetballen is vanaf volgende seizoen verbo den. Hieronder staat de toekomst. FOTO EMIEL MUIJDERMAN/RUBEN OREEL -Azdine Boufrahi a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41