II Informatiecentrum Grevelingen heeft deurookgeopend SPECIAAL VOORJOU ZEELAND 3 Ontdek Nederland met Roompot Bestel nu op pzc.nl/roompot CV wikkeling. Dat doen we bijvoor beeld door boeken te maken, maar nu ook door hun werk te verkopen. De inkomsten gaan naar de kunste naars. Dat is het verschil met een museum, dat werk in de collectie heeft dat je niet kunt verkopen. Als centrum voor hedendaagse kunst kunnen we dat wel doen." De openstelling is onmiskenbaar ook een kritische noot. ,,Het is voor alle kunstenaars heel moeilijk om de moed erin te houden in tijden waarin kunst en cultuur almaar vooruit wordt geschoven. Het is heel gek dat terrassen open gaan, terwijl musea en kunstinstellingen dicht moeten blijven. Wij kunnen juist veel makkelijker controleren hoeveel mensen er binnen zijn en ervoor zorgen dat ze voldoende af stand houden." ,,Er zit wel een soort strijdkracht in mij", zegt Gortzak. ,,Zowel voor de kunstenaars als de medewerkers en de bezoekers is het op een gege- Het is heel gek dat terrassen open gaan, terwijl musea en kunstinstellingen dicht moeten blijven ven moment mooi geweest. Als cre atieve mensen moet je altijd naden ken over alternatieven en niet bij de pakken neer gaan zitten. Als we dan op deze manier toch open kunnen: prima. Het geeft wat licht in de duisternis." Kunstuitleen Ook Kunstuitleen De Bevelanden in Goes is sinds gisteren weer open. Daar is de tentoonstelling Water werken van de Zeeuwse kunstenaar Leen van Duivendijk te zien. De kunstuitleen kan open omdat zij in essentie een winkel is, zegt direc teur Kathrin Ginsberg van CBK Zeeland, waaronder de Zeeuwse kunstuitlenen vallen. „Galerieën De deuren van het infor matiecentrum Grevelin- gen aan de Brouwers- dam zijn sinds zaterdag weer zeven dagen in de week open. ,,We hebben een winkel", ver klaart Digna Mielard van Staats bosbeheer, waar het centrum onder valt. ,,Alleen de winkel van het informatiecentrum is open. Er zijn verder geen activi teiten en de filmzaal en overige ruimtes blijven gesloten. Er mo gen maximaal dertig bezoekers tegelijk naar binnen, maar dat komt bijna nooit voor", zegt Mielard. Buiten het informatie centrum is het terras open. ,,Daar staat een verkoopkar met snacks." Watersnoodmuseum De meeste musea houden hun winkels dicht. Directeur Siemco Louwerse van het Watersnood museum in Ouwerkerk zegt dat een bezoek aan de winkel on losmakelijk is verbonden met een museumbezoek. En dat kan nu juist nog niet. Bovendien is er nog een verschil in locatie. ,,Je moet bij ons speciaal naar de plek toe komen, je komt er niet zomaar langs. Dat is wel anders bij het informatiecentrum, daar zijn ook gewoon open. Het mag dus, als de medewerkers er maar voor honderd procent achter staan en je het allemaal op een goede en hoeven de mensen van vakan tiepark Port Zélande alleen maar de trap over en ze lopen zo naar binnen." Een reden om wel naar de Weg van de Buitenlandse Pers te komen is dat je weer een ter rasje kunt pakken bij het naast het museum gelegen Het Vijfde Caisson, maar ook daarvoor gooit Louwerse de museum winkel nog niet open. ,,Die zit helemaal aan de andere kant van het gebouw en het aantal bezoekers dat de winkel norma liter bezoekt is minimaal, dus dat heeft geen zin. We zouden liever helemaal open gaan." Dat de Vleeshal wel weer vol ledig open is, zorgt ook niet voor scheve ogen bij bijvoor beeld het muZEEum in Vlissin- gen. ,,Ik kan me helemaal voor stellen dat je toch op een crea tieve manier iets aan het pu bliek probeert te laten zien", zegt directeur Onno Bakker. ,,Als je binnen de regels blijft door als winkel open te gaan, dan kan dat. Het is niet zo dat wij denken: dat moeten ze niet doen." Het muZEEum blijft zelf dicht. ,,We kunnen de muse umwinkel openen, maar dan moet je goed bedenken wat daar het nut van is. Wij wachten ge duldig af tot we weer helemaal open mogen." veilige manier kunt organiseren." De kunstuitlenen in Middelburg en Terneuzen blijven voorlopig alleen op afspraak te bezoeken. Stap de natuur in en geniet! Met Roompot zitje op een topbestemming aan de kust of in het bos. Keuze uit 12 vakantieparken Aankomsten in de periode van 30 april 2021 t/m 12 juli 2021, op basis van actiebeschikbaarheid Keuze uit een weekend, midweek óf week, vanaf 129,- Keuze uit een 4- of 6-persoons vakantieverblijf Inclusief reserveringskosten en lokale heffingen Bekijk alle deelnemende parken in onze webwinkel. donderdag 6 mei 2021 is creatief als winkel - Roos Gortzak, de Vleeshal Valeska Nastaly Brouwersdam E Sr EX CLUSIEVE k ACTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31