Vuulte Tanken in België is lucratiever dan ooit tevoren 2 WILLEM VAN DAM CHINESE RAKET STORT ZON&A0 ERSENS IN EUROPA NEER Column Er zijn van die krantenberich ten waar ik buitengewoon vrolijk van word. Wat dacht u van dat bericht over die overijve rige medewerker van de plantsoe nendienst in Utrecht? 'Zo jongen', had de chef onkruidbestrijding hem verordonneert terwijl hij hem een brander in de hand drukte, 'ga jij de stad maar eens van vuulte ontdoen'. De chef ver dween in zijn kantoortje achter een berg papierwerk en de mede werker toog spoorslags aan de ar beid. schoon alsof hij een nacht in de Danclan had liggen weken - geen smetje meer te bekennen. De me dewerker zette de brander uit, liet zich op de brandschone trappen zakken, hapte voldaan in zijn bo terhammetje en belde zijn superi eur: klus geklaard. Klus geklaard?! De man had zo juist per abuis een kunstwerk van zo'n 250.000 euro vernietigd, een 'ecologische trap', die een 'ont moetingsplek moest worden voor planten, dieren en mensen'. DE STELLING Vandaag: Ik heb genoten van het Bevrijdingsfestival 1503 reacties Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Zeelandia lijft bakker in België in Twee elektrische deelauto's erbij VLISSINGEN Man opgepakt na beledigen agenten Een beetje slimme Zeeuws-Vla ming tankt altijd al in België, de re- cordprijs doet daar niets aan af. Per liter steek je zo tien a vijftien cent in je zak. Maar nu is het verschil helemaal groot. Voor een liter Euro95 betaal je bij de Shop Go 1,383 euro. ,,Een verschil van 35 cent, dat tikt toch aan", zegt Nico- lai Stal, bedrijfsleider van het ben zinestation vlak over de grens in Zelzate. Hij merkt dat het nog drukker is dan normaal. Het is woensdagmiddag een komen en gaan van veelal Nederlandse klan ten. ,,Op een vrijdag of in het weekend is dit gewoon, op woens dag zie ik dit niet vaak." Er waren wel al meer Nederlandse kente kens nadat België op 19 april de grenscontroles opschortte. doe in Hulst, kan ik net zo goed even doorrijden." De reden waarom hij naar Vlaanderen gaat, laat zich raden. Tanken is vele ma len goedkoper. ,,Ik heb wel twintig of dertig tankbonnetjes in mijn auto liggen." Veertig cent Ook Herman Hemelsoet steekt al tijd vanuit zijn woonplaats West- dorpe de grens over. ,,Zelzate is maar vier kilometer. De dichtstbij zijnde pomp in Nederland staat in Axel. Vroeger ging ik nog wel eens naar Sas van Gent, maar die is ge sloten." Hij wijst op het schermpje boven de pomp. ,,Moet je kijken, wat een verschil! Dat scheelt zo veertig cent." Zelzate is maar vier kilometer. De dichtstbijzijnde pomp in Nederland staat in Axel Zestig tot zeventig procent van de klanten is Nederlander. Wil liam Vonk uit Vogelwaarde is een van hen. Hij vult nog snel zijn tank voordat hij naar Gent rijdt. ,,Ik tank altijd in België. Normaal bij Ga- briëlse, net over de grens met Ka- pellebrug. Als ik boodschappen In al die jaren is het prijsverschil tussen Nederland en België nog nooit zó groot geweest Kim van den Berghe woont dan wel in Sluiskil, voor benzine rijdt hij altijd naar zijn thuisland België. ,,Ik tank hier een keer in de drie weken. We hebben ook een auto die op diesel rijdt. Die tank ik wel vol in Nederland, want daar is de diesel dan weer goedkoper." Het verschil is niet zo groot als bij ben zine. ,,Diesel is in Nederland tien tot twaalf cent goedkoper", zegt be drijfsleider Nicolai Stal. Hij zit al 23 jaar in het vak. ,,In al die jaren is het prijsverschil tussen Neder land en België nog nooit zó groot geweest." Stal verwacht dan ook dat de komende tijd nog meer Zeeuws-Vlamingen naar Zelzate rijden. Al kan het verschil ook zo weg zijn. ,,Onze regering kan ook ooit besluiten de accijnzen te ver hogen." een stenen trap, overwoekerd door onkruid. De medewerker greep naar zijn brander en zette het ding op volle kracht. Herinnert u zich die reclame (En schoon is uw kunstgebit!) van kunstgebittenrei- nigingstablettenfabrikant Danclan nog? Nou, de Utrechtse trap was binnen een mum van tijd zo voorval in de stad waar ik op groeide. Daar pakte een medewer ker een paar jaar geleden vastbera den de verfpot toen hij een mo dern kunstwerk op de helderwitte muren van een gerenommeerd museum aanzag voor een vlek. Dag vlek, dag kunst! afblijven. Maar soms, heel soms, hoop ik stiekem dat er in Terneu- zen - toch al niet het aangenaam ste oord op aarde - ook zo'n over ijverige employé met brander of verfkwast rondloopt en daar op het Stadhuisplein die letters TER en die twee potsierlijke feloranje feestneuzen doet verdwijnen. Weg met de vuulte! Soms hoop ik stiekem dat er in Terneuzen ook zo'n employé rondloopt shop&go*-» donderdag 6 mei 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Statenleden verdienen een hoger salaris bit ruimtevaartprosramma WER& MOSEUJK SEMAAKT t>OOR AM EXPRESS ■EN THUIS&EZORSt ZIERIKZEE Koninklijke Zeelandia Groep heeft op 1 mei het Belgische bakkersbedrijf Wouters NV ingelijfd. Het in Lokeren gevestigde fa miliebedrijf is al bijna honderd jaar actief in bakkerijgrondstoffen, oliën en frituurvetten. Zeelandia is vooral geïn teresseerd in het eerste. Tegelijkertijd met de overname door Zeelandia werd de olie- en vetten- activiteit van Wouters verkocht aan het Neder landse Remia. Zeelandia denkt met de overname verder te kunnen inspe len op de groeiende vraag naar innovatie van uit bakkerijen. MIDDELBURG In de binnenstad van Middelburg staan sinds gisteren twee elektrische deelauto's van Stichting Duurzame Mobiliteit Zee land. Ze zijn onder meer be stemd voor medewerkers van Cityhotel Wood, ZB Planbureau en Biblio theek van Zeeland en Ra bobank Walcheren/ Noord-Beveland. Maar ook andere bedrijven, particulieren en hotelgas ten kunnen er gebruik van maken. Aanmelden gaat via duurzame-mobiliteit-zee- land.nl. De deelauto's hebben de Kousteensedijk en het Armeniaans Schuitvlot als vaste locaties. Agenten hebben dins dagavond aan de Presi dent Rooseveltlaan een 19-jarige Vlissinger aan gehouden voor beledi ging omdat hij zijn mid delvinger opstak. Agen ten zagen een aantal au to's met hoge snelheid voorbijrijden waarna ze stopten bij een benzine station. Toen agenten de bestuurder aanspra ken, stak de man, die bijrijder in een van de voertuigen was, zijn middelvinger op. Hij ver klaarde gewoon zijn me ning te willen uiten: 'Ik doe dat als ik dat wil.' Daar dachten de agen ten anders over. De benzineprijs gaat door het dak. Voor een litertje brandstof is de adviesprijs 1,895 euro per liter, een evenaring van het re cord uit 2012. En dat merken ze net over de grens in Zelzate, waar nog meer Zeeuws-Vlamin gen komen tanken dan normaal. ,,Zo'n groot prijsverschil heb ik nog nooit meegemaakt." Bob Maes Zelzate - Herman Hemelsoet uit Westdorpe - Nicolai Stal, bedrijfsleider van Shop Go Zelzate Herman Hemelsoet steekt altijd vanuit zijn woonplaats West dorpe de grens over. foto anne hana Hé, wat was dat? Zijn oog viel op Het deed me denken aan een Van kunst moet je met je tengels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2