Speel het Giro Wielerspel en win een Wahoo KICKR Core fietstrainer! 22 Chelsea tegen Man.City, de finale van de Champions League is een clash tussen twee Engelse teams die bekend staan om hun tactische vaardigheden. donderdag 6 mei 2021 Chelsea 3 Real Madrid Marijn Abbenhuijs Rotterdam/Londen Maar waar de finaleplaats van Man chester City de climax is van vijf jaar Pep Guardiola, heeft Thomas Tuchel bij Chelsea in slechts drie maanden tijd een ijzersterke orga nisatie neergezet. Thomas Tuchel staat, net als afge lopen augustus, met zijn team in de finale van de Champions League. Ruim acht maanden geleden was dat met Paris Saint Germain. Het bereiken van de eindstrijd was een primeur voor de Franse club, die onder de Duitse coach sowieso on gekend succesvol was. Maar na een iets minder goede start van dit sei zoen, werd hij de dag voor kerst ontslagen. Het gaf hem de gelegenheid om een maand later aan de slag te gaan bij Chelsea, waar clubicoon Frank Lampard net was weggestuurd. En daar haalt Tuchel vooralsnog zijn gram. Een dag na de uitschakeling van zijn vorige club, versloeg hij met zijn Chelsea Real Madrid. Van de club uit Londen maakte Tuchel in recordtijd een bijna onverslaan bare machine. Een geduldige, goed georganiseerde machine weltever- staan. Want wat na ruim drie maanden Tuchel bij Chelsea vooral opvalt, zijn de verdedigende statis tieken. De terugwedstrijd van de halve finale van de Champions League te gen Real Madrid was de achttiende keer dat de Engelse ploeg de nul hield in 24 duels sinds de komst van Tuchel. In de Champions League hield keeper Edouard Mendy voor de achtste keer zijn doel schoon. Cruciaal Mendy is dan ook één van de steun pilaren van het Londense succes en dat kwam tegen Real Madrid tot ui ting. Met name zijn redding op een schot van Karim Benzema was van cruciaal belang. Het was de grootste van een handje vol schietkansen die de Spanjaarden voor de rust cre ëerden. Kort na de knappe reflex van Mendy deed Chelsea waar het de hele wedstrijd op loerde: scoren uit een snelle uitbraak. Met name de rol van N'Golo Kanté bij de eerste treffer van Timo Werner was belangrijk. De kleine Fransman werd na de eerste wed strijd tegen Real Madrid al nadruk kelijk opgehemeld door Tuchel. De kleine, felle middenvelder vormt met de Italiaan Jorginho een sterk defensief blok voor de vijfmansver dediging en is met zijn snelheid en passes tegelijkertijd de vormgever van de aanval. Kanté zette na 28 minuten Kai Havertz vrij voor Real Madrid-kee per Thibaut Courtois. Nadat de jonge Duitser de bal over Courtois op de lat had gestift, kopte Werner de rebound eenvoudig raak: 1-0. Dat Chelsea na de rust niet uitliep naar een veel grotere overwinning dan de uiteindelijke 2-0 door een treffer in de 86ste minuut van Mason Mount was een wonder. Met name diezelfde Mason Mount, Havertz en Kanté kregen enorme kansen, maar misten vrij voor Real-doelman Courtois. Maar waar dat drietal voor het Spaanse doel niet koelbloedig bleef, stond de Engelse verdediging ne gentig minuten lang als een huis. Climax En dus bereikte er opnieuw een team van Tuchel de finale. En die is op 29 mei in Istanbul dus niet tegen zijn vorige werkgever Paris Saint Germain, maar tegen het Manches ter City van Pep Guardiola, net als Tuchel een tacticus. Hun eerste duel dit seizoen eindigde vorige maand in een 1-0 overwinning voor Chelsea. Zaterdag treffen de twee ploegen elkaar voor de Premier League. Op 29 mei volgt de ultieme climax. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen EUROPA LEAGUE^ Programma Timo Werner bracht Chelsea op een 1-0 voorsprong. foto epa Speel gratis mee op pzc.nl/wielerspel De 104e Giro d'ltalia start op zaterdag 8 mei in Turijn om op zondag de 30ste, eveneens met een tijdrit, in Milaan te finishen. Maak met jouw kennis kans op fantastische prijzen. Wanneer je meespeelt maak je vanaf de eerste etappe direct kans op mooie prijzen. Daag je vrienden uit en bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Italië. Maak kans op een Wahoo KICKR Core fietstrainer t.w.v. €799.99. Tuchel-machine flikt het HALVE FINALE, RETURNS Gisteren Chelsea* - Real Madrid (1-1) 2 - 0 Dinsdag Manchester City* - PSG (2-1) 2 - 0 naar finale zaterdag 29 mei in Istan- boel HALVE FINALE, RETURNS Vandaag 21.00 uur AS Roma - Man. United(2-6) 21.00 uur Arsenal - Villarreal (1-2) m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22