Warme band tussen Emmen en Groningen is 20 In de jacht op lijfsbehoud stuit FC Emmen zondag op FC Groningen. Cadeautjes hoeven de Drenten niet te verwachten. De clubs en een deel van de achterban zjin geen vrienden meer. Barcelona weer in beroep FC Barcelona heeft opnieuw beroep aange tekend tegen de twee duels schorsing voor trainer Ronald Koeman. De Spaanse club besloot daartoe nadat de beroepscommissie van de bond de straf voor de oud-bonds- coach had bevestigd. FC Barcelona wil bij de rechtbank voor sportzaken gedaan krijgen dat de sanctie tegen Koeman wordt opge schort, zodat hij zaterdag tijdens de topper tegen koploper Atlético op de bank kan zit ten. De coach kreeg 29 april rood in het ver loren thuisduel met Granada. Lehmann boet na racisme Hertha BSC heeft Jens Lehmann zijn be stuurszetel afgenomen. Dat deed de Duitse club nadat een racistisch appje van de oud doelman over ex-speler Dennis Aogo was uitgekomen. ,,Is Dennis jullie quotum- zwarte?'', schreef Lehmann over de op dat moment als tv-analyticus actieve Aogo. Die kreeg het bericht via via onder ogen. Grosjean test voor Mercedes Romain Grosjean (35, foto) stapt eind juni voor het eerst na zijn zware ongeval in de Grote Prijs van Bahrein in november weer in een Formule 1-bolide. Dat doet de Frans man op het circuit van Le Castellet in de Mercedes, waarin Lewis Hamilton in 2019 de wereldtitel pakte. Grosjean (35) maakt zijn demonstratierondjes voorafgaand aan de GP Frankrijk op 27 juni en zal twee dagen later testen op hetzelfde circuit. 'Nog nooit zo ziek geweest' Voetbal Rally Voetbal Pierre-Emerick Aubameyang heeft zich nog niet eerder zo ziek gevoeld als vorige maand. Dat zei de aanvoerder van Arsenal in aan loop naar de return van de halve finale van de Europa League tegen Villarreal vanavond. Aubameyang werd getroffen door malaria en miste vier wedstrijden van Arsenal. ,,Ik voelde me heel erg slecht'', aldus de 31-jarige aanvaller. ,,Zo ziek ben ik in mijn leven nog niet geweest.'' Quote van de dag 'Moeten erin blijven geloven, het zal op een dag gebeuren voor ons' In de podcast over FC Emmen van RTV Drenthe kan het behoorlijk knetteren. Om een scherpe mening zitten de aanwezige journalisten en analytici meestal niet verlegen, maar zelden wekte een uitzending zoveel verbazing als die waarin de aanstaande overstap van Michael de Leeuw naar FC Groningen werd besproken. Dink Binnendijk, directeur van de regionale omroep, snapte werke lijk niets van de keuze van de FC Emmen-spits. In zijn ogen is FC Groningen ten opzichte van de hui dige nummer 16 van de eredivisie geen promotie. Sterker, mocht Veendammer Dick Lukkien ooit de kans krijgen om bij FC Groningen aan de slag te gaan, is dat een 'de gradatie' voor de trainer. ,,FC Gro ningen had net zo goed veertiende kunnen staan'', sneerde de om- roepdirecteur, bepaald geen fan van het 'disciplinevoetbal' van coach Danny Buijs. ,,Al die clubs onder de subtop zijn aan elkaar gewaagd.'' In de provincie Groningen vielen ze nog net niet van hun stoel toen ze fragmenten uit de podcast hoor den. Een storm van kritiek op soci ale media aan het adres van Bin nendijk barstte los, fijntjes wijzend naar de ranglijst. FC Emmen is nota bene degradatiekandidaat, was lange tijd het lachertje van de ere divisie en is op allerlei vlakken nog steeds een groentje, terwijl FC Gro ningen meedoet in de strijd om Eu ropees voetbal. En waarom gaat het in een Emmen-podcast zoveel over een andere club? Beladen Het 'incident' zette de verhoudin gen tussen de noordelijke clubs en een deel van hun achterban maar weer eens op scherp. Als eerstedi- visionist kon FC Emmen altijd op een zekere sympathie rekenen van de noordelijke buur. Er zijn al zo weinig profclubs in het Noorden, dus ploegen die het goed doen ten opzichte van de krachtige Rand stad, verdienen steun. Toch borrelt het tussen de clubs nu Emmen al drie seizoenen eredi- donderdag 6 mei 2021 Buren groeten VOETBAL VOETBAL FORMULE 1 VOETBAL Waarschijnlijk worden de laatste twee speelronden in de Premier League met publiek gespeeld. Het gaat om maxi maal 10.000 bezoekers per wedstrijd, fans van de bezoekende ploeg zijn nog niet welkom. 1 Trainer André Villas-Boas (43, foto) doet vanaf 20 mei mee aan de Rally van Portugal. Het is zijn eerste WK- rally. In 2018 reed hij al wel de DakarRally. Villa-Boas is nu zonder club. Caixaliank ,7 Itless Hugo Broos (59) is door de voetbalbond in Zuid-Afrika als bondscoach benoemd. De Belg Broos tekende een contract voor vijf jaar dat af loopt na het WK van 2026. PSG-middenvelder Marco Verratti over winnen Champions League Frank Molema Emmen/Groningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20