Borsele laat de grasmaaiers wat vaker staan Dodenherdenking krijgt extra lading door onwerkelijke stilte EEN LEVEN LANG iïïli 7 Kunststof kozijnen ,,We gaan van twintig keer maaien per jaar naar twee keer maaien", zegt wethouder Arno Witkam. ,,En nu al zie je rondom het gemeentehuis de bloemen volop naar voren komen en bij Dijkstede komen zelfs orchi deeën boven." Acht dorpen Het nieuwe maaibeleid zal gel den in acht dorpen: Baarland, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Lewedorp, Nieuwdorp, Ove- zande, 's-Heer Abtskerke en 's- Gravenpolder. Door bepaalde stukken minder vaak te maaien krijgen de wilde bloemen daar meer kansen. En juist die inheemse bloe men zijn van groot belang voor vliegende insecten, want zij heb ben bloemen nodig voor hun voedsel. Borsele heeft belang bij vol doende insecten. Neem de fruit sector, die is ieder voorjaar weer afhankelijk van de bijen voor het bevruchten van de bomen. In de korte bloeiperiode is er welis waar voldoende voedsel, maar voor en na die tijd hebben deze bijen ook eten nodig en dan helpt het als er voldoende bloeiende stukken grasland zijn. Volgens wethouder Witkam is dat besef steeds meer aanwe zig bij de inwoners. ,,De fruit sector is er blij mee, maar we merken dat ook steeds meer in woners hier naar kijken", vertelt hij. ,,Maar er zullen ook mensen zijn die het minder leuk vin den." Bloemzaadjes Om te voorkomen dat de straten en stoepen van Borsele straks ook veranderen in een gras- en bloemenzee, worden langs de randen stroken van een meter breed wel gemaaid. Daarmee moet voorkomen worden dat de bloemzaadjes zich verspreiden. Voor het tweede jaar op rij is de Dodenherdenking in de gemeente Noord-Beveland in zeer beperkte kring. Alleen genodigden waren welkom bij de bijeenkomst waar niet alleen de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog werden herdacht, maar alle inwoners van het Koninkrijk der Nederlanden die om het leven zijn gekomen tij dens een oorlog of een vredesmis sie. De grote groep mensen die normaal bij de herdenking is, werd gemist, zei burgemeester Loes Meeuwisse. De gemeente Noord-Beveland heeft er voor gekozen om de her denking op de vaste tijd, 20.00 uur, plaats te laten vinden. De inwo- ners konden de herdenking live volgen via het internet. Zij zagen dat na de twee minuten stilte vijf kransen werden gelegd. Namens het gemeentebestuur, de VOMI (oud-Indiëstrijders), de dorpsraad Colijnsplaat en het 4 mei comité, de Protestantse kerk en basis school het Stelleplankier. Voorafgaand aan de kransleg- ging was in de kerk een besloten dienst waar burgemeester Loes Meeuwisse sprak en kinderburge meester Maris de Regt het gedicht Verstoppen voorlas, geschreven door Aron Driedijk. ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Plan een afspraak: 0118 628 707 info@alku.nl Laat die lente(s) maar komen Kunststof kozijnen van ALKU® hoef je nooit te schuren of te schilderen. Ze zijn bijzonder onderhoudsvriendeUjk en bUjven jarenlang prachtig. Daar geniet je van tot in len(g)te van dagen! Kom ze ervaren in ons Ontdekkingscentrum. We zijn op afspraak geopend. Liever videobellen, zodat je vanuit huis de mogelijkheden kunt zien? Ook dat kan! woensdag 5 mei 2021 Er komen veel meer bloemen, het is goed voor de insecten en het scheelt flink in de ge meentelijke portemonnee. Borsele gaat op dertig plekken in de gemeente minder vaak met de maaimachine over de grasvelden. Melita Lanting Heinkenszand M Oud-Indië- strijder Anton de Haze legt namens de oud-militairen nog een bloem bij het herden- kingsmonu- ment naast de kerk. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Vier mei, tegen acht uur. Bij de kerk in de Havelaarstraat in Co- lijnsplaat hangt de vlag halfstok. De klok luidt, maar verder is het onwerkelijk stil. Geen schuife lende toeschouwers, geen on derdrukt kuchje of zacht ge mompel. Alleen de merels laten van zich horen. Melita Lanting Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51