JONG IN OOST-SOUBURG Bas Remijn: 'Een stripboek weggooien, dat is zo zonde' Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Yentl Heijdens (17) uit Oost-Souburg. „Regelmatig, want hier hebben ze de ruimte en kunnen ze lekker spe len. Isha was een verrassing van mijn ouders. Ik wilde heel graag een hond. Ze zat vastgebonden bij een asiel in Spanje, en is op jonge leeftijd via een stichting bij ons ge komen. Mula, uit Roemenië, arri veerde nadat ze eerst drie jaar bij ie mand anders woonde." „Allebei negen. Isha is speels en aanhankelijk. Aan Mula merk je dat ze meer heeft meegemaakt; in het eerste contact met mensen is ze schrikachtig en terughoudend, en andere honden holt ze angstig blaf fend tegemoet. Mijn hele leven houd ik al van dieren. Ik kijk graag dierendocumentaires en -program ma's, heb boeken en naslagwerken. En natuurlijk trek ik graag met Isha en Mula en onze poezen op." ,,Al in groep acht vertelde ik in een spreekbeurt dat ik dierenarts wilde worden. Het lijkt me mooi om te opereren, poten te spalken, met medicijnen kwaaltjes te verhelpen. Of om een ongeneeslijk ziek dier dat veel pijn heeft, uit zijn lijden te verlossen." ,,Het liefst in Utrecht, als ik door de numerus fixus heen kom. Jaarlijks melden zich 1000 studenten en kunnen er maar 200 worden toege laten. In dat geval kan ik nog naar Gent waar geen numerus fixus is maar het eerste jaar bijna alleen uit theorie bestaat. Zo vallen vanzelf studenten af. En anders neem ik een tussenjaar en probeer het daarna opnieuw." ,,Er zijn in Nederland veel praktij ken voor gezelschapsdieren. Toch wil ik eerst een tijdje hier werken om geld te verdienen. Daarna ben ik van plan te verhuizen naar het zui den van Spanje, in de omgeving van Malaga. Vanwege het klimaat - ik houd niet van kou en regen - en de cultuur. Het is daar feestelijker, ge- zelliger. Mensen zijn opener. Ik houd van de Spaanse muziek, van de Spaanse dans. Mijn ideaal is om pal naast de dierenkliniek een op vang te hebben voor zwerfhonden en -katten." ,,Ik heb al veel gereisd in mijn leven. We gaan regelmatig op vakantie. We zijn in Jordanië, Zanzibar, Tan zania, Curasao en Egypte geweest. Andere mensen en culturen vind ik interessant. Omdat ik heel wat van de wereld heb gezien, voel ik me snel ergens thuis." ,,Een vwo-diploma heb ik nodig om verder te kunnen komen. Alleen vind ik de vakken wiskunde en na tuurkunde lastig. Voor dat laatste vak heb ik zelfs bijles. Maar dat ik weet waar ik het voor doe, moti veert me wel!" Asterix en Obelix, de Rode Ridder, Suske en Wiske. Noem een stripboek en Bas Remijn uit Goes heeft er wel een van in zijn collectie. Hij nam de hobby over van zijn oom en het geld dat hij als kind verdiende met zijn bijbaantje ging voor het grootste deel naar de boekhandel. Inmiddels heeft hij al een hele collectie opgebouwd. ,,Mijn verzameling bestaat uit zo'n zesduizend stripboeken", vertelt hij. ,,Het grootste deel is nieuw ge- Lezers helpen lezers kocht, maar ik struin ook vaak Marktplaats af om te kijken of an deren hun verzameling willen verkopen. Een paar jaar geleden nam ik een verzameling over van een echtpaar uit Westkapelle. Het waren een paar dozen met onge veer vierhonderd strips. Degene van wie ik het kocht, vertelde me dat hij de verzameling anders weg had gegooid. Ik realiseerde me toen dat er waarschijnlijk nog veel grootouders zijn die een verzame ling op zolder hebben liggen." Daarom zette hij een oproep in deze krant. Tot tweemaal toe zelfs. ,,Het is zo zonde als ze weggegooid worden. Iemand als ik of een an dere verzamelaar kan er nog veel plezier aan hebben. Op het eerste verzoek kreeg ik na een jaar zelfs nog een reactie van iemand uit Hansweert die mijn oproep had opgeslagen en nog een verzame ling had die ik mocht komen op- halen." Remijn heeft door de jaren heen zijn verzameling flink uit kunnen breiden. ,,Er is altijd ruimte voor meer, maar ik verkoop ook strips die ik niet meer lees. Het liefst aan een andere liefhebber of verzamelaar en niet aan iemand die eraan wil verdienen. De strips kunnen na tuurlijk niet door heel het huis lig gen. Weggooien zal ik in ieder ge val nooit doen." Yentl Heijdens (17) op het strand bij Ritthem, waar ze regelmatig met Isha (l) en Mula loopt: ,,Ze zijn allebei negen jaar en ik trek graag met ze op." foto lex de meester WOENSDAG 5 MEI 2021 GO 'Later wil ik in Spanje een dierenkliniek opzetten' Jacoline Vlaander Loop je hier vaak met ze? Hoe oud zijn ze? Vandaar je studiekeuze? Waar wil je studeren? Yentl Heijdens Oost-Souburg Geboren: 8 november 2003 in Oost- Souburg Woont met: vader Marco, moeder Marian, broers Dion (22) en Sem (20) Huisdieren: honden Isha en Mula, poezen Pippi en Phoesmo en hamster Raya School: SSG Nehalennia 5 vwo in Middelburg Hobby's met dieren bezig zijn, muziek luisteren en spe len, met vrienden afspreken, dansen Bijbaantje: Zeeuwse Biblio theek in Middelburg: boeken sorteren, in de kasten zetten Vrijwilliger: Dierenasiel Wal cheren in Vlissingen: wande len met de honden, hok ken schoonmaken Verliefd: ,,Daar heb ik nu geen tijd voor." Is er later werk voor je? Hoe kom je tot zo'n stap? Dus nu nog even flink aanpoten? G Bas Remijn heeft boeken kasten vol met stripboeken. FOTO MARCELLE DA- VIDSE Koen Florusse Goes Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Heeft u stripboeken waar u niets meer mee doet? Weg gooien is zonde, misschien mag ik ze dan op komen ha len. Bas Remijn, Goes: sa- premijn@t-mobilethuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42