J 8 ZEELAND BROUWERSEILAND GROOTAANDEELHOUDER BOSKALIS TREKT ZICH TERUG Baggermaatschappij Boskalis Nederland heeft zich teruggetrokken uit Brouwerseiland BV. De baggeraar bezat de helft van de aandelen in het bouwplan voor luxe vakantievilla's in de Grevelingen. Dat pakket is overgedragen aan de twee overige aandeelhouders, architect Matthijs Zeelenberg en directeur Harold Boshuizen van technisch uitzendbureau Babo. m- ■- i Zierikzee f h h et besluit voor M Boskalis om zich I terug te trekken is I genomen op I basis van de eigen conclusies over de haalbaarheid van de ontwikke ling", reageert woordvoerder Mar- tijn SchuttevSer op een brief die het bag gerbedrijf 16 april stuurde aan burgemeester en wethouders. Uit dat schrij ven blijkt dat de aandelen al in no vember van de hand zijn gedaan. Die maand haalde ook de gemeen teraad een streep door het ambiti- euze plan van 315 recreatiewonin gen op 13 kunstmatige eilandjes ter hoogte van Scharendijke. Geen enkele bemoeienis De brief, in het bezit van de PZC, is ondertekend door Boskalis-di recteur Peter van der Linde (foto links). Sinds de overdracht in november heeft het bedrijf vol gens hem 'geen enkele bemoeienis meer ge had met het project'. „Boskalis speelt der halve ook geen enkele rol met betrekking tot de voor noemde schadeclaim en is even min betrokken bij (het starten van) enige juridische procedures tegen de gemeente Schouwen- Duiveland", aldus Van der Linde. Aanleiding om in de pen te klimmen, was een opmerking van fractievoorzitter Robbert Lievense (LSD, foto rechtsonder) in de PZC, over de schadeclaim van 32,5 miljoen euro die Brou werseiland BV in april heeft neergelegd bij de gemeente. De project ontwikkelaar stelt de gemeente aansprake lijk voor de gemaakte kosten en gederfde in komsten van het afge schoten plan. Lievense had het financiële re sultaat van Boskalis er bij gepakt en zag dat de baggeraar eind vorig jaar 439 miljoen euro in kas had, op een omzet van 6 miljard. ,,Als aandeelhouder van dat bedrijf zou Boskalis is natuurlijk een gerenommeerde partij op dit gebied en heeft veel ervaring met dit type eilandjes -Marijn Trouwborst, woordvoerder Brouwerseiland ik me doodschamen om dan bij een gemeente nog geld proberen weg te halen, puur omdat je je zin niet hebt gekregen. Het zijn ge woon hele slechte verliezers", haalde de coalitieleider uit naar de baggeraar. Lievense wist toen nog niet dat Boskalis uit het project was ge stapt, ook al stelt Van der Linde dat de ambtelijke staf van de ge meente over dat besluit was geïnformeerd. „Als ik dat had geweten, had ik dat natuurlijk nooit zo ge zegd", reageert hij nu. „Ik vind het - ach teraf gezien - juist heel stoer dat zij hun verlies wél pakken en hun verantwoordelijk heid nemen." Wethouder Jacqueline van Burg (ruimtelijke ordening) keek ook op van de mededeling in de brief over het terugtrekken van Boska lis. Volgens woordvoer der Schuttevaer zijn ambtenaren van de gemeente hiervan begin dit jaar op de hoogte gebracht. „Wij hebben daar over nooit een for meel schrijven ontvan gen", zegt Van Burg. ,,Maar het maakt verder voor de proce dure ook niet uit wie aandeelhou der is. Wij hebben te maken met Brouwerseiland BV. En wie daar dan achter zit, maakt voor ons geen verschil." Advocaatkosten Dat zegt ook woordvoerder Marijn Trouwborst van Brouwerseiland. ,,Er waren drie aandeelhouders en nu zijn dat er nog twee. Die heb ben meer aandelen gekregen dan ze al hadden en dat is het eigenlijk. Voor de vennootschap op zichzelf maakt dat niet uit. Brouwerseiland BV is de contractpartner van de gemeente en daar is niks aan ver anderd." Wat wel meeweegt, er kent Trouwborst, is dat Zeelen- berg (foto midden) en Boshuizen nu samen opdraaien voor de advo- caatkosten in de juridische proce- Ik vind het - achteraf gezien - juist stoer dat ze bij Boskalis hun verlies wél pakken j dure. Schuttevaer beves tigt dat de grootaandeel- 1^^ houder bij zijn vertrek geen zak geld heeft achter gelaten: „Boskalis heeft hier niet voor betaald." Maar wat als Brouwerseiland ge lijk krijgt van de Raad van State en Zeelenberg alsnog mag gaan bou wen in de Grevelingen? Wordt Boskalis dan voor de uitvoering weer in de arm genomen? ,,Boska- lis is natuurlijk wel een gerenom meerde partij op dit gebied en heeft veel ervaring met dit type ei landjes", constateert Trouwborst. Ze zegt evenwel niet te weten of daar met de aandeelhouders af spraken over zijn gemaakt. woensdag 5 mei 2021 GO Artist impres sions van Brou werseiland, luxe vakantiehuizen en ligplaatsen voor boten op opgespo ten eilandjes bij Middelplaathaven in de Grevelingen. FOTO'S ZEELENBERG ARCHITECTUUR vb -' ahVs -v 'Boskalis bemoeit zich al een tijd niet meer met het project' Marcel Modde -Robbert Lievense, fractievoorzitter (LSD)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40