Toeristen vermaken zich met de harde wind Statenleden willen meer geld voor hun werk ken de dag om eens goed op te ruimen. En we zijn wel open voor afhaal." Veel vakantiegangers kiezen voor een middagje winkelen in Dom burg. Daar was het flink druk in het centrum. Op het terras van restau rant Markt Zes strijken de toeristen neer voor een lunch of een tussen doortje. „Mensen lopen hier af en aan. Ik zie veel tassen, dus ze zijn lekker aan het winkelen", vertelt bedrijfsleider Melissa Passenier. ,,We hebben een overdekt terras. Aan de zijkant zit je best op de wind. Normaal gesproken zou daar niemand gaan zitten, maar nu maakt het de mensen niets uit. Ik denk dat ze vandaag niet zo goed weten wat ze anders moeten doen." Op het terras gaat het hard met de garnalenkroketten, uitsmijters en broodjes carpaccio. ,,Ze drinken een speciaalbier, een kopje thee en vooral veel warme chocolade melk." Lekker uitwaaien Sophia Kuiper, moeder van Don, kijkt lachend toe. Het is vandaag al de tweede keer dat de familie de boulevard afstruint. „Lekker uit waaien is altijd goed", vindt ze. ,,We wilden vanmiddag een visje met de afgelopen dagen, want toen stonden de mensen hier om vijf voor twaalf al te wachten tot ze het terras op mochten. Er zijn veel Ne derlandse toeristen: die willen toch het vakantiegevoel hebben. We maken er het beste van: we gebrui- Cornelleke Blok Vlissingen Het lijkt dinsdag wel herfst, maar Don en Sem kunnen zich geen be ter weer voorstellen. De neefjes uit Krimpen aan den IJssel zijn met hun familie op vakantie in Vlissin- gen. Ze genieten volop van de wind en de golven. ,,Het is lekker om door de zee te rennen. Het lijkt net of je naar beneden gaat, en meege zogen wordt." Koud? Don heeft het nooit koud. Boven zijn groene laar zen draagt hij een korte broek. ,,Dat doe ik altijd. Zit gewoon lekker." gaan eten bij een viszaak waar we altijd naartoe gaan, maar het terras was dicht. Dus toen hebben we in ons huisje broodjes gegeten. Dat was ook prima." Tientallen toeristen zijn naar Vlissingen gekomen om even de wind in hun haren te voelen. Nancy en Ruud de Bitter uit Venlo maken een rondje langs de Walcherse kust, met hun kinderen Liv, Ivy en Len. Het gezin verblijft samen met een bevriend gezin op bungalowpark Hof van Zeeland in Heinkenszand. ,,Maar vandaag wilden we toch even naar de zee. Die zien we nor maal niet vaak. Heerlijk. En leuk voor de kinderen", zegt Ruud. ,,We gaan straks nog naar Zoutelande, Domburg en Middelburg. En ja, misschien pakken we ook nog wel een terrasje." Terrassen dicht Op het Bellamypark in Vlissingen kunnen de toeristen in elk geval niet terecht voor een drankje en appeltaart: de horecazaken moesten hun terrassen sluiten vanwege de wind. „We moeten wel, vanwege de veiligheid. Alles waait hier weg", zegt Annika Meij- boom van café-restaurant Soif. „De tafels en stoelen vallen om. Het haakje van de deur kwam zelfs uit de muur." Veel zaken hadden hun parasols uit voorzorg op de grond gelegd. Meijboom baalt, want haar zaak draaide deze meivakantie net zo lekker. ,,Het is een groot contrast Vandaag wilden we toch even naar de zee. Die zien we normaal niet vaak - Ruud de Bitter, toerist It I woensdag 5 mei 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 'Eindelijk een beetje vliegen' Ruud en Nancy de Bitter uit Venlo met hun kinderen Len, Ivy en Liv genoten van de wind op het badstrand in Vlissingen. Don (9, rechts) en Sem (10) genieten van de harde wind op het badstrand in Vlissingen. Koud? Don heeft het nooit koud. Boven zijn groene laarzen draagt hij een korte broek (inzet). ,,Dat doe ik altijd. Zit gewoon lekker." fotos dirkjan gjeltema Don (9) en Sem (10) rennen on telbare keren heen en weer door de branding bij de boulevard in Vlissingen. De neefjes lachen, gillen, stampen met hun laarzen in het water. Sem glundert. ,,Door die wind kan ik eindelijk een beetje vliegen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33