I 25 Volgens Daily Mail zou Mercedes Fin al snel willen vervangen Competitie naar najaar Strycova krijgt kind en stopt Meppelink in bestuur FIVB Volgens een Engelse krant zit Valtteri Bottas op de schopstoel bij Mercedes en wordt hij mogelijk nog dit Formule 1- seizoen vervangen door George Russell. De ideale tweede man slachtofferen, is dat wel zo slim? BOTTAS VS. HAMILTON ALS PLOEGGENOTEN SINDS 2017 Hij reed nooit in de weg, mopperde niet, volgde netjes alle teaminstruc ties op en scoorde zijn punten. Valt teri Bottas was de laatste jaren de ideale wingman voor Lewis Hamil ton bij Mercedes. Maar de Fin (31) lijkt zijn langste tijd te hebben ge had bij de renstal. Volgens de En gelse krant Daily Mail overweegt het team sterk om Bottas nog voor het einde van het seizoen te ver vangen door George Russell, de 23- jarige Brit die rijdt voor Williams. Waarom zou Mercedes dat doen, een winnende formule op de schop gooien? „Simpel", zegt Tom Coro- nel tussen zijn rondjes op Zand- voort door. ,,Bottas heeft geen toe komst. Dat is eindig. Het is niet voor niets dat hij steeds maar een con tract kreeg voor één jaar. Russell heeft de toekomst. Ik begreep al niet dat ze dit jaar niet voor hem hebben gekozen.'' Touwtrekken Behalve Bottas heeft ook Hamilton een aflopend contract. De zeven voudig wereldkampioen is nog vijf jaar ouder dan zijn teamgenoot. ,,Met Hamilton is het ook elk jaar touwtrekken. Vindt hij het nog leuk, of gaat hij stoppen? En die is nog tien keer zo duur. Je moet een team bouwen met mensen die de toekomst hebben. En ook met Rus- sell kun je kampioen worden.'' De protegé van Mercedes maakte indruk toen hij eind vorig jaar in Bahrein Hamilton verving, nadat die positief had getest op corona. Op weg naar de winst voorkwam een leeglopende band een stunt, die er juist voor Bottas lelijk uit had gezien. Die heeft in 159 races, waarvan 82 voor Mercedes, slechts negen races ge wonnen. Te weinig, af gezet tegen de 44 van Hamilton in dezelfde periode. De 17 pole- positions schetsen het beeld van een coureur die over één snelle ronde op zaterdag tot de besten behoort, maar op zondag met concurrenten op de baan te vaak een stap terug moet doen. Zoals ook zon dag in Portimao, toen Max Verstappen hem na zijn pitstop inhaalde en hem achter zich hield, terwijl Merce des op dit circuit toch net de betere auto had. Teambaas Toto Wolff spreekt al tijd het vertrouwen uit in de Fin. Hij is lange tijd blij geweest met de rust binnen de renstal, nadat er met Hamilton en Nico Rosberg één ka pitein te veel op het schip zat. Zon dag meldde Wolff zich nog bij Bot- 9 zeges 17 polepositions 1133 WK-punten OWK-titels 44 zeges 38 polepositions 1600WK-punten 4WK-titels tas op de radio om hem moed in te spreken om Verstappen terug te pakken. Juist vanaf dat moment verdween die uit het vizier. Bottas staat na drie races slechts vierde in het kampioenschap, al komt dat ook vanwege een uitvalbeurt in Ita lië, nota bene veroorzaakt door Russell. Maar dat de crash plaatsvond bij een duel om plek 9 vertelde alsnog veel. Waar Bottas de afgelo pen seizoenen strijd lustig begon aan de jacht op zijn eerste wereldtitel, heeft hij dit jaar een valse start gemaakt. Volgens Daily Mail, dat een ano nieme engineer van Mercedes op voert, is het vertrou wen in Bottas ge slonken. „Op de fa briek is onrust over Valtteri. Hij is er niet klaar voor. Dat werd nog duidelijker door de prestatie van Russell in Bahrein." Coronel zou een rijderswissel in principe niet tijdens het seizoen doen. ,,Omdat ik vind dat een con tract er niet voor niets is. Dat is een afspraak waar je je als nette mensen aan houdt. Maar in de Formule 1 wordt nu eenmaal het meeste geld verdiend aan contracten die niet worden nagekomen.'' woensdag 5 mei 2021 TENNIS De KNLTB heeft besloten de voorjaarscom petitie te verplaatsen naar het najaar in verband met de coronasituatie. De lan delijke competitie zou begin april aanvangen en werd in februari al uitge steld naar mei. De tennis- bond hoopt dat de compe titie eind dit jaar alsnog kan worden afgewerkt. „Naar verwachting is in het najaar de hele sport weer open en kan dan het clubleven wor den hervat." Jaarlijks doen er meer dan 200.000 tennissers mee aan aan de diverse competities. TENNIS De Tsjechische Barbora Strycova (35) is zwanger en heeft besloten haar carrière te beëindi gen. Ze blonk uit in het dubbelspel. Met de Taiwa nese Hsieh Su-wei won ze in 2019 Wimbledon. In 2016 pakte ze met Lucie Safa- rova het brons op de Olym pische Spelen van Rio. ,,Ik zou na mijn bevalling nog wel een keer voor publiek willen spelen. Afscheid nemen op Wimbledon zou een droom zijn. Lukt dat niet dan ga ik wel iets in Tsjechië organiseren", zei de winnares van 31 dubbel- titels. VOLLEYBAL Madelein Meppelink is toegetreden tot het bestuur van de we- reldvolleybalbond FIVB. De tweevoudige olympiër neemt als nieuwe voorzit ter van de atletencommis- sie plaats in het college. De beachvolleybalster is de opvolger van de Brazili aanse volleyballer Giba, die secretaris wordt. Meppe- link is na Michel Everaert de tweede Nederlander in het bestuur van de FIVB. Voor de eerste keer mag de voorzitter van de atle- tencommissie toetreden tot het bestuur van de we- reldvolleybalbond. ,,Ik voel me vereerd om gekozen te worden door mijn collega's van de atletencommissie", laat Meppelink weten. Rik Spekenbrink Rotterdam 'In Bottas zit geen toekomst, in George Russell wel' '2x tweede, 1x derde, 1x vierde en 1x vijfde Valtteri Bottas heeft dit jaar een valse start gemaakt. De Fin staat na drie races op de vierde plaats in het kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25