Kramer kiest toch voor rugoperatie Contractverlenging voor De Jong bij PSV EK-selectie van 26 spelers Marcelo vervult razendsnel burgerplicht 23 STEMBUREAUMEDEWERKER met data vanaf juli 2020 tot en met maart 2021, blijkt dat maar 21 pro cent van de 16 tot en met 24-jarigen geen interesse heeft in de eredivi sie. Juist in hogere leeftijdscatego rieën ligt dat percentage hoger. 53 procent van de ondervraagden is (zeer) geïnteresseerd in de compe titie, naast nog eens 26 procent die 'enigszins geïnteresseerd' is. De Spaanse La Liga bracht snel na de uitspraken van Pérez eveneens een onderzoek naar buiten waaruit blijkt dat voetbal in Spanje bij 16 tot en met 24-jarigen nooit populair der is geweest dan nu. Kijkcijfers, stadionbezoek (los van corona), in teresse: alle cijfers zijn volgens La Liga omhooggegaan. Van een acuut interesseprobleem blijkt geen sprake, maar volgens sportmarketeer Chris Woerts kun je wel filosoferen over hoe je de aandacht van kijkers vasthoudt. Hij was als één van de weinigen ook niet pertinent tegen de Super League-plannen. Maar ingrijpende ideeën als het inkorten van wed strijden, ziet Woerts er niet zomaar doorheen komen. Experimenteren ,,Dat soort dingen worden besloten door eenfootball board en daar is de gemiddelde leeftijd 87", aldus Woerts. ,,Dat zie ik dus niet gebeu ren. Je kunt er wel mee experimen teren op lager niveau en kijken wat beklijft. Eens in de zoveel tijd dui ken zulke ideeën op; denk aan drie keer dertig minuten spelen of door wisselen. Aantrekkelijke ideeën, maar ik zie ze in de komende tien jaar niet doorgevoerd worden." Woerts is het, net als e-bonds- coach Weijland, ook niet eens met de stelling dat er geen interesse meer in voetbal is onder de jonge ren. ,,Het is gewoon anders. Jonge ren zijn meer met statistieken bezig en zijn meer van de korte klap. Met videospellen als FIFA en PES, en in het normale voetbal met het kijken naar de samenvattingen en doel punten in plaats van hele wedstrij den. Maar er is nog steeds een heel grote groep jongeren massaal met voetbal bezig, anders, met nieuwe technieken. En sterker nog, door massaal in te zetten op vrouwen voetbal wordt die groep alleen nog maar groter." unaniem een groot ver trouwen in de uitgezette visie en daar speelt John een bepalende rol in." De Jong volgde in 2018 de naar Everton vertrokken Marcel Brands op als technisch manager. Na het ontslag van hoofdtrainer Mark van Bommel in december 2019 twijfelde de 44-jarige Hagenaar sterk over zijn toekomst bij PSV. De Jong had te maken met bedrei gingen van supporters. In februari vorig jaar besloot hij toch door te gaan als technisch manager. ,,J ohn verricht uitstekend werk. Zijn kennis van de transfer markt is enorm en cruciaal in een continu verande rende voetbalwereld", stelt Gerbrands. „Tevens maakt de jeugdoplei ding onder zijn leiding een enorme ontwikkeling door. Er heerst grote tevre denheid over zijn manier van werken, ook in combinatie met Roger Schmidt. Wij zijn overtuigd dat de club daar de vruchten van gaat plukken." in het olympisch seizoen liever niet voor een operatieve ingreep", zegt Kramer. ,,Ik heb veel vertrou wen in professor Wilco Peul en de uitkomst van het onderzoek en de aard van de ingreep geven het comfort om deze operatie toch te verrichten. De afgelopen weken heb ik veel extra trainingsarbeid verzet en daarmee een flinke buf fer opgebouwd voor de periode van herstel. Ik zie de toekomst met veel vertrouwen tegemoet." Coach Jac Orie denkt dat het verstandig is dat Kramer de ingreep heeft laten doen. ,,De fysieke waarden van Sven zijn al jaren op topniveau en verbeteren zelfs nog steeds", stelt Orie. ,,Op het ijs laat zijn lichaam hem af en toe in de steek. Alles afwegende durven we deze stap te zetten, omdat we denken dat er grote kans is dat hij hier mee beter en vooral stabieler zal kunnen presteren." Kramer heeft een groot deel van zijn schaatsloopbaan last van zijn rug. Uit onderzoek bleek dat de klachten sterk kunnen verminde ren als hij een kleine ingreep zou laten doen. Kramer liet de opera tie nu uitvoeren zodat hij op tijd fit is voor het nieuwe seizoen, met als hoogtepunt de Olympische Spelen in februari in Peking. „Normaliter kies je als sporter woensdag 5 mei 2021 NYON Bondscoach Frank de Boer mag voor het EK een se lectie van 26 spe lers samenstellen. De UEFA heeft in gestemd met het verzoek van meer dere landen om de vaste groep met drie spelers uit te breiden. Normaal bestaat de selectie uit 23 man. Voor elk EK-duel zullen per land maar 23 spe- lers op het wed strijdformulier mogen staan. De belangrijkste reden voor de UEFA om de selec ties uit te bereiden is de huidige coronacrisis. Met een grotere spe lersgroep kunnen landen een uitbraak van het virus binnen de ploeg beter op vangen. Dat geldt tevens voor de eventuele quaran tainemaatregelen voor mensen die in nauw contact zijn geweest met een positief getest per soon. Het verzoek tot uitbreiding van 23 naar 26 spelers kwam eerder al van spelers en coaches, vanwege de over volle speelkalender. Het EK voetbal be gint op 11 juni. De finale is op 11 juli. MADRID Marcelo heeft alsnog zijn democratische plicht ver vuld en kon gisteren met Real Madrid naar Londen afreizen voor de return in de halve fina les van de Champions League tegen Chelsea. De in Brazilië ge boren verdediger, sinds 2011 in het bezit van de Spaanse natio naliteit, meldde zich gisteren in alle vroegte op een stembureau om toezicht te houden bij een regionale verkiezing in Madrid. De linksback mocht volgens de Spaanse krant Marca al na een paar minuten weg. Alle Spaanse staatsburgers die in het kiesregister staan, kunnen worden opgeroepen om te wer ken in stembureaus, waarvoor ze 65 euro krijgen. Marcelo kreeg de oproep voor het stembureau in de wijk La Moraleja. Real Ma drid had een verzoek ingediend om Marcelo te ontslaan van zijn plicht vanwege de wedstrijd van vanavond tegen Chelsea, maar dat werd afgewezen. Het hoofd toezicht was Marcelo gunstig gezind. Die gaf de be roemde voetballer al na een paar minuten vrij. De Braziliaan kon zodoende met de selectie mee naar Londen. Het duel met Chel sea vorige week in Madrid ein digde in 1-1. Karim Benzema (l) van Real Madrid in duel met Antonio Rudiger en N'Golo Kanté. foto afp EINDHOVEN John de Jong blijft de komende jaren technisch manager van PSV. De Eindho- vense club heeft het contract met de oud-speler van de club verlengd tot de zomer van 2024. ,,John bouwt met PSV aan een sterke en succesvolle toe komst", zegt algemeen di recteur Toon Gerbrands. „Directie en raad van commissarissen hebben Sven Kramer moet herstellen van een operatie, fotoanp DEN HAAG Sven Kramer staat de komende weken aan de kant. De 35-jarige schaatser heeft zich laten opereren aan zijn rug en moet daar even van her stellen. Het is de bedoeling dat Kramer over een kleine drie we ken met zijn ploeg Jumbo-Visma meegaat op trainingskamp naar Collalbo in Italië en daar het begin van zijn hersteltraject inzet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23