Waar slaat Chinese raket te pletter na terugkeer? 14." met Britten escaleert 10 NIEUWS Het laatste nieuws luidt dat Spanje, Ita lië en Griekenland inmiddels ook tot het risicogebied behoren waar de raket k^n neerstorten. Het puin van de raket kan zondagavond mogelijk neerkomen in Europa. Volgens experts van het Eu ropese Ruimteagentschap ESA is het risicogebied vastgesteld tussen 41 gra den noorderbreedte en 41 graden zui derbreedte. De resten kunnen ook in de oceaan plonzen. Het is vrijwel onmogelijk om te voorspellen welke onderdelen van de Chinese raket verbranden dan wel neerstorten. De meeste objecten ver branden bij terugkeer volledig in de at mosfeer, zeggen deskundigen. Maar een jaar geleden kwam puin van een andere Chinese raket terecht in Ivoor kust, waarbij huizen werden bescha digd. China lanceerde vorige week aan boord van een Lange Mars 5B-raket de eerste module van het eigen ruimtesta tion dat in een baan om de aarde moet gaan draaien. De raket met de zoge naamde 'Tianhe'-module aan boord steeg op vanaf de Zuid-Chinese eiland provincie Hainan. Momenteel raast de kern van de Lange Mars 5B-raket met een snelheid van ruim 25.000 kilometer per uur om de aarde. De raket zou volgens grond- observatieposten 'tuimelen' en daar mee niet onder controle zijn. Ondanks dat 70 procent van het aardoppervlak uit water bestaat, vliegt de raket meerdere keren per dag over Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Vanafvandaag scheert het proj ec- tiel ook over Europa. Het zou Girardin 'spijten als het zover moet komen', maar als het moet dan zal ze niet aarzelen, aldus de Franse bewindsvrouw. Ze ontdekte naar eigen zeggen afgelopen vrijdag dat de Britten nieuwe toegangsvoorwaarden voor de Franse vissers hebben doorgevoerd, waardoor die kor ter actief kunnen zijn in het ge bied en minder soorten uit het water mogen halen. Het Verenigd Koninkrijk pu bliceerde een lijst met nieuwe voorwaarden die volgens Girar- din niet zijn 'afgestemd, bespro ken of aangemeld' als deel van de brexitovereenkomst. ,,Volkomen onaanvaardbaar'', stelt Girardin. Zij vreest dat vissers, als Frank rijk nu geen actie onderneemt, straks ook worden geweerd uit andere visrijke Britse wateren. Jersey ligt ruim 20 kilometer uit de Normandische kust. Het is geen deel van het VK, maar een Brits kroonbezit. koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals oF scan de QR-Code Nu slechts Luxe Tuinset met een Dubbele Zitbank, 2 Stoelen en een Geharde, Glazen Tafel Hotelkwaliteit Dekbedovertrek met Prachtig Bor duurwerk Geeft je slaapkamer een elegante look Vanaf woensdag 5 mei 2021 GO Een Chinese raket die het eerste kernonderdeel van een nieuw ruim testation omhoog heeft gebracht, valt terug richting onze planeet. Er is één groot probleem: de crashsite is nog onbekend. Edwin van der Aa Rotterdam PARIJS Frankrijk staat klaar om 'vergeldingsmaatregelen' te treffen tegen Jersey als de Britse autoriteiten Franse vissers blijven tegenwerken. De elektriciteit vanuit Frankrijk via een onderzeese kabel naar het Kanaaleiland kan worden onderbroken, dreigt minister Annick Girardin. A De lancering van de Lange Mars 5B-raket verliep vorige week vlekkeloos. De terugkeer is problematischer. FOTO REUTERS ALS BESTE GETEST: AL MEER DAN 1.000 MENSEN GINGEN JE VOOR Nu slechts: Nu slechts Modern, comfortabel en ideaal voor in de tuin of terras Vervaardigd uit een hoogwaardig stalen frame Geeft iedere tuin of terras direct meer sfeer Zuurstof- Hartslagmeter Eenvoudig professioneel meten van o.a. de hartslag V Digitaal en voorzien van LED display met OLED scherm Krachtige Cycoon Stofzuiger 2-in-1 Lichtgewicht, ook ideaal als handstofzuiger Krachtige motor met maar liefst 600W aan ver mogen; ideaal voor zelfs de moeilijkste klussen Adviesprijs: £599ïO0~ Adviesprijs: -€89,99" Adviesprijs: €199,99 8 kleuren beschikbaar Ademend, kreukherstellend, licht en valt soepel om je heen Ideaal om te combineren met bijv. sierkussens of een warm plaid Wordt geleverd incl. bijpassende kussenslopen Geruisloze XXL Torenventilator van Dutch Originals incl. Afstandsbediening Voorzien van 3 luchtstroom snelheden en werkt oscillerend; verkoelt van links naar rechts 2-PACK Bamboe Kussens Elke dag klachtvrij wakker worden Vormt zich volledig naar de natuurlijke vormen van je hoofd, nek en schouders Adviesprijs: €39;9Ï Adviesprijs: €49,99 Adviesprijs: €299,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10