v f ft Bi II 1 Ujxa m II 7 dinsdag 4 mei 2021 CAM ACCCTI1IA1 DDIZQIZMTATIP /Sy ui A SUNGrCS 1 IVAL PRESEN IAIIE Nu de start van het Eurovisie Songfestival snel dichterbij komt, begint het stressniveau op te lopen bij de vier presentatoren. Niet zo gek als je bedenkt dat honderden miljoenen mensen de show gaan zien. De presentatoren Chantal Janzen, Edsi lia Rombley, Jan Smit en Nikkie de Jager werden gisteren in de zogenoemde delegation bubble van Rotterdam Ahoy verwelkomd. Tij dens een kleine ceremonie van wethouder Said Kasmi en Ahoy- directeur Jolanda Jansen kreeg het viertal in de toekomstige ruimte voor de ondersteunde teams alvast een stapel cadeaus overhandigd. Chantal Janzen keek verlekkerd naar de speciaal ontworpen taart jes en chocolade. Maar ja, een over dosis suiker wegwerken is niet verstandig deze dagen. Janzen en haar collega's worden de komende weken gedrild tot het moment van de finale van het liedjesfestijn, dat op 22 mei we reldwijd de huiskamers binnen knalt. Verwacht wordt dat er 190 miljoen mensen op het Eurovisie Songfestival afstemmen. De scripts zijn doorgenomen, de cursussen autocue lezen en vloei end Engels spreken, zitten erop. Hoe gaat het met de spanning? ,,Ik slaap nog wel'', zegt De Jager. ,,Maar ik heb gedroomd dat ik in de jungle was met Jan. Jan werd gered, en ik niet. Dus ik weet niet wat dat je vertelt, maar mij geeft het vraagtekens." Janzen weet uit ervaring dat de ontlading na de prestatie komt. Dan krijgt ze hoofdpijn - en gaat het verwerken beginnen. Smit - de enige man in de groep - heeft veel aan zijn Vo- lendamse nuchterheid. ,,Ik slaap prima. Maar het is ook nog een paar weken weg. En als ik nu al niet meer slaap, zie ik er wel heel slecht uit.'' Janzen en Smit wagen zich deze dagen aan het oplezen van de pun- Ik ben blij dat ik de punten niet hoef op te lezen. Ik zou koekoek worden tentelling. ,,Je zit in een ruimte met mensen die zes landen spe len'', legt Smit uit. ,,Dan heb je dat gevoel al. En dan straks met de muziek erbij, en die blikken in de ogen van die mensenDe verbin- ,,Het kan leuk zijn in je hoofd, maar een stil Ahoy, dat wil je niet. We moeten het gaan aanvoelen. Wat veel mensen niet weten, is dat wat je op tv ziet, onze vierde show is. Plus alle repetities, dus het wordt spannend om te bedenken waar we nog een grapje kunnen stoppen.'' Ze is er blij mee dat on langs werd besloten dat er publiek naar Ahoy mag komen. ,,Vooral voor de acts. Een artiest wordt ge voed door applaus. De green room en wij kunnen wel heel hard jui chen, maar je wil meer.'' Gepromoveerd Over De Jager gesproken: zij krijgt, anders dan vorig jaar toen ze on line reporter was bij Eurovision: Europe Shine a Light, een promi nentere rol. ,,Ik ben gepromoveerd in een jaar tijd.'' Janzen benadrukt dat het komt doordat ze het ge woon heel goed doet. ,,Niet door dat er werd gedacht 'laten we haar ook nog wat te doen geven'. Voor mijn gevoel waren we al met z'n vieren. Iedereen kan shinen op zijn eigen moment.'' Smit vindt het prima het podium te delen met drie vrouwen. ,,Ik voel me niet on dergesneeuwd. Wat dat betreft ben ik one of the girls." Ook als het over mode en make-up gaat. Of de zwart-witte creaties die ze van daag droegen een voorbode is voor 22 mei, willen de dames niet zeg gen. Wel dat ze meerdere jurken dragen. De Jager: ,,Aan die van mij wordt nog flink geplakt en gedaan. Maar ze worden heel mooi hoor!'' Janzen: ,,Ik heb ze alleen gezien op tekening. Ik ben zo benieuwd naar als het allemaal samenkomt.'' dingen die tot stand worden ge bracht, of dat allemaal goed gaat. Dat is wel spannend.'' Aan Rom bley de taak om zich vooral te fo cussen op de deelnemende acts. ,,Ik verheug me erop om de arties ten te spreken en ik ben blij dat ik de punten niet hoef op te lezen. Ik zou koekoek worden. Maar zelfs als we met elkaar de scripts lezen, dan voel je aan het einde dat het spannend wordt.'' Hoe het spektakel eruit komt te zien, staat dus van begin tot eind in de draaiboeken, maar gehoopt wordt op spontane momenten. Rombley: ,,Wat ik nu alvast oefen is een reservevraag die je kunt stellen als er meer tijd is. Het zal wel niet, maar je wil dat wel in je hoofd hebben. En ik wil niet dat het ongemakkelijk wordt.'' De Jager vindt het belangrijk dat een grap 'echt grappig moet zijn'. O/ 1 1 ,\V - 1 Spanning loopt op bij J an, Chantal, Edsilia en Nikkie A1 Nikkie, Chantal, Jan en Edsilia (onder vlnr) deden gisteren hun eerste indrukken op in Rotterdam Ahoy. De stemming was licht gespannen, maar opperbest. foto's brunopress Suzanne Borgdorff Rotterdam - Edsilia Rombley

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7