Prijs vakantiereis is nog ongewis OZCAN AKYOL 6 Column y @OzcanAkyol Er is een bekende uitspraak: 'What you give attention to, grows.' Deze woorden im pliceren dat alles en iedereen waar we aandacht aan geven, op welke manier dan ook, uiteindelijk zal groeien en vanzelf een belangrijke factor zal worden in het dagelijks leven. In onze vaderlandse politiek zijn ze bekend met deze dynamiek. Daarom hebben meerdere partijen intern besloten niet langer aan dacht te geven aan de bizarre uitlatingen van FvD-voorman Thierry Baudet. Het devies luidt: negeren die hap. De afgelopen dagen hield die strategie geen stand. De partij verspreidde namelijk een poster, in de huisstijl van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, waarop werd gesuggereerd dat we vorig jaar onze vrijheid verloren, vanwege het coronabeleid van de overheid. Daarmee stelde de club der dwa zen alles wat in de Tweede Wereldoorlog gebeurde gelijk aan de periode waarin we nu leven. Een week eerder, tijdens een over leg, noemde een parlementariër van FvD onze regering 'totalitair' en ook toen was er een vergelij king met de Jodenvervolging. Het onderstreept andermaal waarom we op 4 mei aandacht moeten blij ven vestigen op de genocide in de periode van 1939 tot 1945. Er komt een generatie aan die deze don kere jaren niet als een luguber hoofdstuk in de menselijke ge schiedenis ziet, maar vooral als een treffende metafoor voor hun kleinzielige emotiehuishouding tijdens een pittig debat. He grote risico is dat jonge kin deren, aan wie thuis en op school onvoldoende wordt verteld, zo- maar kunnen meegaan éÊÊ^k in deze krankzinnige |W retoriek, waardoor fouten uit het verle es)" J den vergeten worden. JLJ En alles zich alsnog kan herhalen. t' Dus, als we zer dagen, dan is het wel dat mil joenen Joden destijds werden ver nederd, opgejaagd, uitgebuit en vermoord. In dit land, waar we van gezelligheid houden, is dat een ongemakkelijke waarheid, maar alleen door haar eindeloos te me moreren, kunnen we nieuwe gru welijkheden in de kiem smoren. van iemand die me weleens op te levisie ziet. Ik citeer: 'Vanavond kijk ik weer met plezier. Maar weet je, Eus, wat me opvalt: er worden veel mensen uitgenodigd die van Joodse komaf zijn. Zij zijn al zo veel vertegenwoordigd in het Hilversumse.' Ik was verbijsterd. En dacht al leen: zolang er mensen bestaan die zulke mails schrijven én als een politieke partij met antisemitische oprispingen in de Tweede Kamer kan belanden, moeten we stil blij ven staan bij deze ontwikkelingen. Alertheid is gewenst. Nog steeds. Veel vraag betekent doorgaans hogere prijzen, maar ANVR-baas Frank Oostdam denkt dat vakan tiegangers deze zomer niet hoe ven te vrezen dat ze de hoofdprijs moeten betalen. ,,De prijzen zul len eerder omlaag gaan dan om hoog." Een van de redenen is volgens de belangenbehartiger van de reisbranche dat een grote groep Nederlanders de knoop al heeft doorgehakt en deze zomer in ei gen land blijft. De groep die nog twijfelt over een buitenlandse reis zal straks eerder de auto pak ken dan het vliegtuig. ,,Reisorga- nisaties zullen mensen gaan ver leiden", klinkt het. Reisorganisaties zelf laten een heel ander geluid horen. Sunweb stelt dat veel reisorganisaties voorzichtig hebben ingekocht. ,,Daarom verwachten we geen grote druk op de prijzen. Ook de vliegcapaciteit is lager dan in nor- male jaren", zegt woordvoerster Martine Langerak. Ook Corendon verwacht 'abso luut geen heel laag prijsniveau'. ,,Omdat lang niet alle vakantiebe stemmingen volledig open gaan, is de kans groot dat er snel krapte in het aanbod ontstaat. En dat leidt per definitie tot hogere prij zen", reageert Corendon-baas Steven van der Heijden. Volgens Petra Kok van TUI lijdt het geen twijfel dat veel mensen juist staan te popelen om weg te gaan. ,,Van verleiden lijkt mij Reisorganisaties hebben voorzichtig ingekocht daarom helemaal geen sprake. Bovendien zouden we mensen niet moeten willen overhalen. Mensen willen op vakantie om dat ze zich daar prettig en goed bij voelen. Bovendien denk ik dat het vertrouwen in een goede en vei lige vakantie een belangrijker cri terium is bij het boeken van een reis dan een lage prijs", vult ze aan. Hoe de prijzen zich de ko mende maanden ontwikkelen bij TUI, hangt volgens de zegsvrouw samen met vraag en aanbod. ,,We hebben in elk geval genoeg hotel bedden", aldus Kok. Daarom moeten we op 4 mei de genocide in de periode van 1939tot 1945 herdenken Nu slechts Luxe Zweefparasol met een diameter van 3M! Inclusief GRATIS hoes t.w.v. €29,99 Adviesprijs: €299^9 Medisch 3D Infinity Matras met 7 Comfortzones en NASA Traagschuim Alle maten dezelfde prijs! Adviesprijs: €499^0 dinsdag 4 mei 2021 Poster Ik kreeg vorige maand een mail Als er binnenkort massaal geboekt gaat worden voor zomervakanties is de ontwikkeling van de prijs een onzekere factor: komen er lokkertjes of rijzen de prijzen de pan uit. De sector is ver deeld. Natasja de Groot Amsterdam NU KOPEN DE GEHELE LENTE EN ZOMER GENIETEN Nu slechts: Vanaf slechts: Nu slechts Draadloze LED Buitenlamp met Beweg ingssensor 360 graden draaibaar V Werkt op 4 batterijen; 30.000 branduren V Zeer eenvoudig overal te bevestigen 3D Air Hotel Topdekmatrassen Maakt gebruik van 3D ventilatie techniek Zorgt voor een perfecte verdeling van je gewicht; vermindert lichamelijke klachten Diameter van 3 meter biedt optimale UV-bescherming Gemakkelijk en snel in- en uit te klappen Geeft je tuin uitstraling; geniet van het buitenseizoen Adviesprijs: €59,99 Adviesprijs: €119,99 Het NASA traagschuim vormt zich volledig naar je lichaam; vermindert lichamelijke klachten Maar liefst 7 verschillende comfortzones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Canarische Dadelpalm Phoenix Canariensis Maar liefst 90-100 cm hoog Geschikt voor in de volle grond of in een mooie pot op je balkon of terras Uittrekbare Wind- Zonneschermen Met automatische roll-back functie 1170x300cm Voorzien van een dubbele weer- en UV- bestendige PU-coating Adviesprijs: €49,99 Adviesprijs: €179,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6