Hoop voor Zeeuwse kasseistroken 1 Woningen Souburg-Noord blijken gewild 6 Wielerplatform verzamelt 1600handtekeningen voor behoud weg bij Clinge I Ha ii Aan de Knolweg, een nauwelijks zichtbaar zijweggetje van de Hoog- estraat bij Clinge, is het al lang niet meer zo druk geweest als op maan dagmiddag. Cameraploegen en fo tografen lopen over de grotendeels overwoekerde kasseiweg en twee mannen in wielrenkleding staan er in het middelpunt. Bram de Vrind en Rens Muller van Bicycling haal den ruim 1600 handtekeningen op voor behoud van de Zeeuws- Vlaamse kasseistrook. Houten kont hoort erbij Ze moesten er een eindje voor in de auto zitten, De Vrind komt uit Den Bosch en Muller komt uit Naarden. Naarden is, net als Hulst, een ves tingstad. ,,De kasseistroken in Naarden worden gekoesterd, hier niet", legt hij uit. De mannen kwa- De kasseistroken in Naarden worden gekoesterd, hier niet men de Knolweg op het spoor door een boek waarin Nederlandse kas seistroken werden benoemd. Die in Clinge, van 450 meter lang, bleek al bijna verdwenen en dat vinden de mannen doodzonde. In 1996 werd er voor het laatst een officiële wedstrijd gereden tijdens het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end. De initiatiefnemers hopen met hun actie kasseistroken in Ne derland meer op de radar te krij gen. Het rijden over kasseien, ofte- m •r t*m' HvMsl wel dokkeren, is voor wielrenners een walhalla en is een element zo als de wind. Afzien hoort erbij. Muller: ,,Dat je er een houten kont van krijgt en de spieren in je armen verstijven." De Vrind: ,,Het zijn hordes in het landschap." Opknappen De opgehaalde digitale handteke ningen overhandigden ze symbo lisch aan Hulster burgemeester Jan Frans Mulder en Sandra den Adel van Staatsbosbeheer, door een bord met een wielrenfoto en de tekst 'be houd de Zeeuwse kasseistroken.' Staatsbosbeheer is de eigenaar van de weg. ,,Die verdient de nodige aandacht", reageerde Den Adel po sitief. ,,Ik hoop dat we die mooi kunnen opknappen." Hoe precies, met welke financi ële middelen en wanneer, is nog even de vraag. Bicycling denkt met Staatsbosbeheer mee. De Vrind: ,,We hebben al een aannemer be reid gevonden die de strook wil vrijmaken." Er zouden ook vrijwil- Dit is een verborgen juweeltje, het is van belang dat weer toegankelijk te maken ligers gevonden moeten worden die de strook willen bijhouden. Verborgen juweeltje Ook burgemeester Mulder ziet een opgeknapte kasseistrook wel zitten als attractie voor wielrenners. ,,Zee- land is een fietsprovincie en Hulst een fietsgemeente. Dit is een ver borgen juweeltje, het is van belang om dat weer toegankelijk te maken. Om te voelen of alle moertjes, schroefjes en boutjes op je fiets wel goed vastzitten." Het startsein voor het bouwrijp maken van het terrein voor de nieuwe woningen werd eind vorige week gegeven door de Vlissingse wethouder John de Jonge. Als be stuurder van een graafmachine ver plaatste de wethouder de eerste scheppen zand. De komende maanden wordt het terrein waar 52 woningen en vijftien appartemen ten komen, deels aan de rand van een grote waterplas, bouwrijp ge maakt. Komend najaar kan de bouw van de nieuwe woningen vervolgens beginnen. Het uitgraven van zo'n dertigduizend kuub grond voor de aanleg van de waterpartij is eerst aan de beurt. De komende weken rijden vrachtwagens af en aan om de grond af te voeren. Na het uitgra ven van de grote dorpsvijver staat de aanleg van wegen, riolering, ka bels en leidingen op de rol. Groen en waterrijk Na de zomer moet de bouw van de woningen kunnen beginnen. Er zijn nog slechts een handvol wo ningen en appartementen en een paar vrije kavels beschikbaar. Dat bevreemdt De Weerd niet, want de uitbreiding van Souburg-Noord biedt mensen de kans om in een groene, waterrijke omgeving te wo nen. Aan de rand van het dorp en op fietsafstand van de steden Mid delburg en Vlissingen. Gunstig geprijsd Behalve inwoners van Souburg zijn ook veel Vlissingers en Middelbur gers geïnteresseerd in een huis in Souburg. De Weerd: ,,Zeker voor Middelburgers niet zo gek. Op een paar honderd meter van de stad vinden ze een woning in een rus tige, landelijke omgeving. Vaak iets gunstiger geprijsd ook nog." dinsdag 4 mei 2021 VL Denderen er binnenkort wielren ners over een opgeknapte kas- seistrook aan de Knolweg bij Clinge? Daar heeft wielerplat form Bicycling sinds gisteren goede hoop op. „Binnen afzien bare tijd weer een walhalla voor fietsers!" Sophie Stockman Clinge -Rens Muller, Bicycling i .'-I v» S®*®! -a iri.-- -MO -..'k -' ■Kfey.iu De bijna verdwenen kasseien aan de Knolweg in Clinge zijn geliefd bij fietsers. Dat bevestigde een onbekende fietser die zich niets aan trok van het interview dat plaatsvond voor de overhandiging van de petitie. Initiatiefnemers en wielrenners Bram de Vrind (midden) en Rens Muller kregen veel aandacht voor hun petitie. foto anne hana -Jan-Frans Mulder, burgemeester De bouw van tientallen huizen en appartementen van fase twee in Souburg-Noord moet nog beginnen, maar de wonin gen zijn bijna allemaal verkocht. Ook wonen aan de rand van een dorp trekt veel mensen aan, weet makelaar Ben de Weerd van Schinkel de Weerd Make laardij. René Hoonhorst Oost-Souburg Er wordt druk gewerkt aan het bouwrijp maken van de tweede fase van bouwplan Souburg-Noord. Dit najaar moet de bouw van 32 woningen kunnen beginnen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53