Nieuw restaurant in pand Honeypie Smokkelhoek gaat restwarmte wellicht gebruiken voor warmtenet goudwisselkantoor 6 Het wordt volgens de toekomstige uitbaatster een laagdrempelige eet gelegenheid met een 'streetfood- achtige kaart'. ,,We gaan in elk geval niet de ge ijkte dingen als biefstuk of spare- ribs serveren'', belooft ze. Voor de mensen die het destijds zo jammer vonden dat Honeypie in Goes de deuren sloot, heeft ze toch weer een beetje goed nieuws: Polly's gaat taarten van Honeypie verkopen. Verder richt de nieuwe horecazaak zich op grote ijscoupes. Groter terras Het restaurant krijgt volgens Vuik een Engels aandoende inrichting. Leuk is ook dat het terras een stuk groter wordt, omdat het voormalige terras van restaurant De Goese Kade, dat inmiddels is gesloten, er bij wordt getrokken. De onder neemster hoopt haar zaak op 1 juli te kunnen openen. Het is weliswaar de eerste onder neming die ze zelf gaat runnen, toch heeft Vuik al veel ervaring in de horeca. Tot voor kort was ze bedrijfslei der in restaurant Hector, dat ook aan de kade in Goes zit. Daarvoor runde ze samen met echtgenoot Serge Bosschaart een restaurant in Kamperland. Bosschaart is sinds kort de uitbater van het dorpshuis in Kortgene. ,,Maar hij helpt en on dersteunt me natuurlijk ook als het om mijn nieuwe zaak gaat", zegt Vuik. We gaan in elk geval niet de geijkte dingen als biefstuk of spareribs serveren Honeypie in Goes sloot een kleine twee jaar geleden de deur. Daarna had een ondernemer het plan om in het pand aan de Bier kade een foodbar met veel vegan- gerechten te openen, maar dat strandde. Honeypie heeft nog wel een ves tiging in Middelburg. Michiel Bouwman Biezelinge Blauw, geel, oranje: de warmte- scans die bureau BlueTerra afgelo pen jaar maakte op de Smokkel- hoek verraadden al snel welke be drijven de meeste restwarmte hadden. Warmte die vrijkomt in een fabriek en niet opnieuw ge bruikt wordt. Bij twee van de onderzochte vijf was dat zóveel, dat het interessant wordt om te kijken of een warm- tenet aangelegd kan worden. Landelijk doel Zo'n warmtenet is een netwerk van leidingen onder de grond waardoor warm water stroomt. Dat water wordt gebruikt om ge bouwen of kassen elders te ver warmen. Het is één van de moge lijke manieren die gebruikt kan worden om milieuvriendelijker te worden. En om het landelijke doel - de helft minder broeikasgassen dan in 1990 uitstoten - te bereiken. Het onderzoek op de Smokkel- hoek is niet het enige in Zeeland. Alle gemeenten kunnen namelijk geld aanvragen voor een zogehe- ten duurzaamheidsscan. Daarmee wordt onder meer gekeken wat er mogelijk is aan energiebesparing, gebruik van duurzame energie, het benutten van restwarmte en versterking van de biodiversiteit. Schouwen-Duiveland kreeg zo 20.000 euro voor onderzoek op be drijventerrein Zuid Zierikzee en Middelburg hetzelfde voor bedrij ven buiten bedrijventerreinen. Sloegebied Ook dichter in de buurt, in Bor- sele, is de term warmtenet al eens gevallen. Ontwikkelaar Greenvis onder zocht daar of de restwarmte van bedrijven uit het Sloegebied ge bruikt kan worden om huizen in de omgeving te verwarmen. INKOOP VERKOOP KLUISVERHUUR GELD WISSELEN dinsdag 4 mei 2021 BE M Bedrijven terrein Smok- kelhoek lijkt deels geschikt voor een warmtenet. Twee bedrij ven op het ter rein hebben zoveel rest warmte dat een warmte- net wellicht in teressant is. ARCHIEFFOTO Het voormalige pand van Honey pie aan de Bierkade in Goes krijgt weer invulling. Laura Vuik opent daar over een paar maan den de deuren van Eeterij Pol ly's. Honeypie komt zelfs een klein beetje terug. Rob Paardekam Goes -Laura Vuik, uitbaatster Eeterij Polly's Het zou zomaar kunnen dat twee glastuinbouwbedrijven in Biezelinge straks volop profite ren van de warmte die andere bedrijven op industrieterrein Smokkelhoek 'over' hebben. Of zo'n samenwerking de moeite waard is gaat in ieder geval on derzocht worden. 3 Autobedrijf J.H. den Dekker Bromfietsbedrijf Jacco Witte Coroos Oostrom Kapelle Farm Pack b.v. Hapro International Van Marcke Food Group Sligro Food Retail DC Kapelle PIET HEINSTRAAT WIJ ZIJN OPEN OP: Maandag t/m vrijdag: 9.30-17.30 uur Zaterdag: 9.30-17.00 uur van goud, en munten jlS TAXATIE jf| Ci qouöwisselkantoor Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. www.goudwisselkantoor.nlgoes@goudwisselkantoor.nl BELEGGEN TAXATIE VERPANDEN VEILEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51