'Ze zijn onmisbaar' 7 RENSIJZELENBERG FIETSMAATJE Hij moet als vrijwilliger al tientallen kilometers hebben afgelegd. Rens IJzelenberg (71) uit Burgh- Haamstede trekt er wekelijks met bewoners van Westerduin in Burgh- Haamstede op uit. Met de duofiets. ,,Ik geniet als ik andere mensen zie genieten." De Gouwe van Schouwen Toen Rens IJzelen- berg nog in Brui- nisse woonde nam hij mensen van In 't Opper met de rolstoel mee naar buiten. Nu hij in Burgh-Haamstede woont, trekt hij er als fietsmaatje met mensen van Westerduin op uit. En hij doet nog veel meer, zonder zichzelf daar voor op de borst te slaan. ,,Ik neem mijn pet voor hem af', zegt Annet van der Sluijs. Ze waardeert enorm wat IJze lenberg voor de bewoners van de Allévo-locaties allemaal doet. Maar als zij het voor het zeggen had, zette ze alle vrij willigers van Allévo in het zon netje. ,,Ze zijn voor de bewo ners onmisbaar. Vrij willigers zijn de slag room op de taart." En Van der Sluijs kan het weten. Zij ziet van dichtbij wat vrijwilligers al- f lemaal voor elkaar boksen in de zorgcen tra Cornelia en Borren- damme in Zierikzee en bij In 't Opper in Bruinisse en de Dui nen van Haamstede. Ieder op z'n eigen manier. Door hun in zet en betrokkenheid wordt het leven van bewoners een stuk aangenamer. ,,Hun luiste rend oor, creativiteit en hun meeleven worden ook heel erg door de bewoners gewaar deerd." Met zijn 'fietsmaat- jes' Jan te Velde en Mari van Hattem trapt hij elke dins dagmiddag kilo meters weg. Eerst drie kwartier met de één en dan nog eens drie kwartier met de ander. Speuren naar eenden, genieten van bloei ende narcissen of een onver wachte ontmoeting met hertjes. ,,Het is zó mooi hier. Er is altijd wel wat te zien." Tussen vier muren Zijn ene passagier kletst de oren van zijn hoofd, zijn andere passa gier kan niet praten. Maar IJzelen- berg geniet van allebei de tripjes. ,,Die mannen zitten anders de hele dag tussen vier muren. Je doet mensen zo veel plezier." En daar is het IJzelenberg om te doen. De geboren en getogen Bru- enaar had jarenlang een eigen ga- ragebedrijfin Bruinisse. Nadat hij zijn zaak in mei 2017 had verkocht en alles op z'n gemakje had afge handeld, wilde hij graag vrijwilli gerswerk gaan doen. ,,Met een ei gen bedrijf heb je daar geen tijd voor, maar daarna kon het wel." Dat kennen de mensen Bij zorgcentrum In 't Opper waren ze daar maar wat blij mee. Weke lijks stond IJzelenberg er voor de deur om met bewoners in een rol stoel te gaan lopen. Naar de haven en langs scheepswerf Van Duiven- dijk. ,,Dat kennen die mensen en dat vinden ze leuk om te zien." Handen uit de mouwen Toen hij anderhalf jaar geleden met zijn vrouw Janneke naar Burgh-Haamstede verhuisde, stond hij gelijk voor de bewoners van Westerduin (één van de woonvormen van de Duinen van Ik heb op een mooie zomermiddag Goud van Oud gedraaid. Dat vonden de mensen prachtig Haamstede) klaar. Daar steekt hij met liefde opnieuw zijn handen voor anderen uit de mouwen. Tochtjes maken Met andere mannen een paadje scheppen in de sneeuw, zodat mensen naar de brasserie kunnen lopen. Of mensen die in een rol stoel zitten naar de biljartclub du wen. Tochtjes maken op de duo- fiets. ,,En verleden jaar heb ik een geluidsinstallatie aangeschaft en heb ik op een mooie zomermid dag Goud van Oud gedraaid. Dat vonden de mensen prachtig. Ze zaten echt te genieten van die oude muziek." Hoe waardevol ook, zelf vindt IJzelenberg zijn inspanningen voor de mensen om hem heen doodgewoon. ,,Maar misschien kan ik met dit verhaal anderen wel inspireren om ook zoiets te doen. Want iets voor een ander kunnen betekenen, geeft een goed gevoel." dinsdag 4 mei 2021 SD Annet van der Sluijs is coör dinator vrijwilligers van alle vier Allévo-locaties op Schouwen-Duiveland. Ze tipt Rens IJzelenberg uit Burgh-Haam- stede als Gouwe van Schouwen. s- In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Rens Ijzelenberg. Esme Soesman Burgh-Haamstede - Rens Ijzelenberg Rens IJzelenberg (rechts) stapt elke week met Jan te Velde op de duofiets. ,,Het is zó mooi hier. Er is altijd wel iets te zien." foto's sandra schimmelpennink Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50