Van Drongelen is bij HSV aan zevende trainer toe O O) CD O Ook Ruben van der Meulen gaat naar Terneuzense Boys ZEELAND 11 Ultraloop moet in maart2022toch echt plaats gaan vinden Goruna Bouthoorn Vlissingen Het moet een raar gevoel zijn voor de organisatie van de '60 van Walche ren'. Het plan, concept en draaiboek liggen er al jaren, maar het atletiek- evenement zag het levenslicht nog niet. 2019 kwam te vroeg, in 2020 gooide het coronavirus roet in het eten en dit jaar volgde daar een herha ling van. Wéér een jaar uitstel, wéér niet die eerste editie. Maar op 20 maart 2022 moet het dan écht gaan ge beuren. René Vader, die namens de organi satie van de eerste Zeeuwse ultraloop het woord voert, geeft het meteen toe. Opnieuw voor uitstel kiezen was best een pijnlijke beslissing. ,,Maar ook een logische'', zegt hij. ,,In deze periode is gezondheid het belangrijkste, dat staat op één. We hebben nog wel naar andere opties gekeken. Starten in meerdere blokken bijvoorbeeld. Maar we wilden het risico niet nemen. Alles dat nog maar op een evenement lijkt, trekt in deze tijd veel publiek. Dat wilden we niet.'' De mensen achter de '60 van Wal cheren' schakelden door en kwamen uit op 20 maart van het komend jaar. ,,Een bewuste keuze'', legt Vader uit. ,,Alle evenementen die niet door kon den gaan of nog afgelast gaan worden, zoeken een nieuwe datum. Het was voor ons daarom geen optie om naar het najaar te kijken. Je krijgt dan een soort cluster aan wedstrijden, daar wilden we niet in gaan zitten. En je houdt ook rekening met bijvoorbeeld het vakantieseizoen, zeker op Wal cheren.'' Het is ook nog even ter sprake geko men om van de Zeeuwse ultraloop een digitale versie te maken. Een on line race, zoals we in Zeeland kennen uit bijvoorbeeld het GoRuna-circuit. ,,Maar ook dat was eigenlijk geen op tie'', aldus Vader. ,,Zeker niet voor de eerste editie. Ik kom zelf uit de Ropa- run-wereld. Als je een grote wedstrijd aflegt met een team, geeft dat een ge- weldig gevoel. Aan de '60 van Wal cheren' kunnen ook teams meedoen. Die willen we die ervaring ook kun nen bieden, op een fysieke manier.'' Moeilijke tijden Dat gevoel zal vergelijkbaar zijn met het gevoel dat alle vrijwilligers straks hebben als in maart 2022 - mocht alles nu wel volgens plan verlopen - einde lijk het startschot klinkt voor het rondje Walcheren. ,,Want dit zijn moeilijke tijden, hoor'', vertelt René Vader. Hij doelt op iedereen die al sinds het begin bij het evenement is betrokken of er later bij is gekomen. ,,We hebben er al heel veel energie in Voor mijn gevoel hebben we al drie edities georganiseerd gestoken, maar nog zonder resultaat. Dat doet natuurlijk wel iets met de motivatie.'' Het eerste startschot, de eerste win naars, de eerste reacties op de '60 van Walcheren'; ze zullen over een klein jaar extra bijzonder voelen en extra binnen komen bij Vader en zijn mede-organisatoren. ,,Voor mijn ge voel hebben we al drie edities georga niseerd. En in mijn gedachten is de wedstrijd al een aantal keer gelopen'', zegt hij. ,,Maar als het straks echt zo ver is, als we straks eindelijk écht van start kunnen, zal dat gevoel heel an ders zijn. Dat wordt een prachtige ontlading. Het volhouden wordt dan beloond.'' TERNEUZEN Terneuzense Boys heeft opnieuw twee spelers aan de selectie voor volgend seizoen toe gevoegd. Ruben van der Meulen komt over van zondag-vierde klasser Oostburg, Tristan Groenendaal is momen teel clubloos. Het aantal nieuwelingen in de se lectie van de nieuwe trai ner Dennis de Nooijer is daarmee op zes gekomen. Middenvelder Ruben van der Meulen (foto) volgt met zijn over stap het spoor van zijn jongere broer Jochem, die eerder al be kendmaakte Oostburg voor de eer steklasser te verruilen. De andere nieuweling, Tristan Groenendaal, heeft een verleden bij JVOZ en richtte zich de afgelopen jaren op zijn studie. Eerder was al bekend eworden dat ook Remon de Vlieger (Goes), doelman Jef frey Buren (Philippine) en Cor-Pieter Pander (KRC |Bambrugge) komend sei zoen voor Terneuzense 'Boys spelen. 'Tegenover de komst van de zes nieuwelingen staat het ver trek van Niek Hamelink (Evergem 2020), Jaimy van Dijk (lager elftal), de gestopte Ibrahim Eryürük en Sander Oonk, die in Breda woont en daar wil gaan voetballen. HAMBURG Voetballer Rick van Drongelen uit Axel krijgt weer eens een nieuwe trainer bij Hamburger SV. De Zeeuwse verdediger krijgt bij de Duitse club de laatste weken van dit seizoen clubicoon Horst Hrubesch voor de groep. Van Drongelen speelt sinds 2017 in Hamburg. In nog geen vier seizoenen is hij al toe aan zijn zevende trainer bij de club. Gisteren werd Daniel Thi- oune vanwege de teleurstellende re sultaten ontslagen. Onder hem speelde Van Drongelen vanwege een langdurig blessure slechts drie wed strijden. In zijn eerste seizoen bij de club had Van Drongelen al drie verschillende trainers: Markus Gisdol, Bernd Holler- bach en Christian Titz. Laatstge noemde startte het seizoen 2018/2019, maar werd al vroeg vervangen door Hannes Wolf. Die vertrok na het sei zoen en werd opgevolgd door Dieter Hecking, die dit seizoen werd opge volgd door Daniel Thioune. Horst Hrubesch moet HSV alsnog naar de Bundesliga zien te loodsen. De 70-jarige clubicoon zit tot het einde van het seizoen op de bank. De paniek is groot bij HSV, dat in 2018 voor het eerst in de geschiedenis degradeerde. Voor het derde seizoen op rij lijkt het een terugkeer naar het hoogste niveau te kunnen vergeten. Directe promotie lijkt een utopie, de derde plaats - die recht geeft op promotieduels - wordt een moeilijk verhaal. dinsdag 4 mei 2021 Liam de Mey, Karel Hage- man, Jordy Leenknecht en Edwin de Jae ger voegden zich bij de groep lopers die in Hulst de marathon onder de 3 uur liep. Daarmee kwam het aan tal Zeeuwse sub 3-uurlo- pers in het Go- runa-circuit op tien. In het Run Your Own Race-circuit won Marinus Stroo verras send de Oran- jemuidenloop (8,9 kilometer) bij de mannen. Na bijna twee jaar is dres- suuramazone Anouk Bout hoorn weer herenigd met de vosmerrie Belana. Dat de klik er nog steeds is, be wees het duo in de beoorde lingswedstrijd van de PSV Luctor op haar thuisbasis De Beatrixhoeve. De amazone uit Axel stuurde Belana bij haar debuut in M1 naar een winst punt (62,50 procent). Ook organisatie van '60 van Walcheren' heeft lange adem Daniel Vervelde De organisatie van de '60 van Walcheren' hoopt volgend jaar eindelijk lopers in actie te kunnen zien, zoals hier bij de Kustmarathon van 2019. archieffoto johan van der heijden -René Vader a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43