Geen boete voor kappen van grenslinde 8 ZEELAND 4 m BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Brug Bruinisser brug nog steeds niet bruikbaar (krant, 3 mei). Volgens de berichtgeving kan dit lang du ren door een veiligheidsonder zoek dat verplicht is. Het pro bleem is nu dat op de begroting gezocht moet worden naar het be nodigde geld. Is dat echt het pro bleem? Elke begroting (raming van toekomstige kosten) heeft als het goed is toch een post 'onvoor zien'? Is die post al opgebruikt of geeft die niet de mogelijkheid dit op te lossen? Er moet wel wat ge beuren want dit leidt tot grote problemen. Niet alleen financieel voor de gebruikers van de brug maar vooral door de onveilige si tuatie die gaat of al is ontstaan. N. v/d Wekken, Brouwershaven Hedwigepolder Ik heb het artikel gelezen van Jo- han Robesin over de Hedwige polder (krant, 30 april). Ik sta er helemaal achter, want wat Ne derland doet is allemaal in het belang van België. De Hedwige onder water, de Westerschelde verdiepen, grotere sluis in Ter- neuzen. Straks moet het kanaal dieper worden, misschien ver breed. Over 25 a 30 jaar breidt de haven van Antwerpen verder uit. België had allang een eigen ka naal kunnen graven van Zee- brugge naar Antwerpen. Waar zijn wij mee bezig? Wat heeft Ne derland hieraan? W. de Bruijn, Terneuzen Wolf In Nederland worden een miljoen schapen voor het merendeel ge houden voor het lamsvlees. De lammeren gaan binnen drie maanden van de moeder af, een stressvolle aangelegenheid voor zowel moeder als jong. Na nog eens drie maanden wordt het jong geslacht. Als huisdier houden we 1,7 miljoen honden, die duizenden schapen doden. En die zeventien miljoen inwoners van Nederland houden miljoenen kippen, var kens, runderen, waarvan het me rendeel eindigt na een te kort le ven. Waar komt het gevaar voor dieren werkelijk vandaan, in dit geval voor dieren als schapen? Vastgeroeste vooroordelen over dieren als vos en wolf doen me nigeen op tilt slaan. De wolf afge schilderd in een cartoon (krant 30 april) als een moorddadig dier met een misplaatste 'humoristische' opmerking van roodmondkapje. Het Roodkapjes-syndroom blijkt hardnekkig. Zullen we afspreken, schapen tegen de mens te be schermen? Piet Elenbaas, Bruinisse BEN De raad van Noord-Beveland heeft zich uitgesproken. Het zo veelste initiatief van BEN, Betrok ken Noord-Beveland, sneuvelt. Er komt geen steun voor het plan om starters op de woningmarkt te helpen (krant, 1 mei). Het begint een patroon te worden, niet de in houd van een initiatief voorstel is belangrijk c.q. verdient de aan dacht maar de persoon/partij, die met het voorstel komt. Een zeer ongewenste gang van zaken. Ariekees Oudshoorn, voormalig fractievoorzitter van NBB, gruwde van dit soort praktijken en dat juist zijn partij NBB hier volop aan meedoet, zegt wel iets over dit NBB. Om niet in te stemmen met het voorstel worden dooddoeners als elitair en voor de happy few in de mond genomen, ook wordt er verscholen achter een onderzoek wat gaande is en los staat van de zaak waarover het gaat, namelijk beschikbare woningen. Ergo, een zeer zwakke argumentatie. Oplos singen, aanpassingen en/of andere voorstellen worden er niet gedaan. Het is te hopen, dat hier snel ver andering in komt en de raad zich meer bewust wordt van haar taak. Chr. van der Kraan, Kats Regenboogvlag De gemeente Schouwen-Duive- land haalt Movisie in huis voor breed beleid voor tolerantie (krant, 30 april). Dit naar aanlei ding van de vraag om gemeente lijk beleid te ontwikkelen ten be hoeve van lhbti-burgers. Wat een dure reactie om vooral, en bijna traditioneel bij deze gemeente, een negatief antwoord te geven op de vraag om de regenboogvlag te hijsen op de coming-outdag. De gemeente maakt hiermee een statement, maar helaas het ver keerde. Movisie is prima, maar alsof het een het ander uit zou sluiten. Deze reactie geeft blijkt van gebrek aan besef waar het de lhbti-burgers om gaat en van ge brek aan verantwoordelijkheid voor gezondheid en welzijn van ook de lhbti-burgers. Eén troost: de verdeeldheid binnen de ge meente is groot. Tot slot een goed bedoeld voornemen: Een jaarlijkse dag van ontmoeting waarin aller lei groeperingen met elkaar in ge sprek gaan met als waarschijnlijk doel meer begrip en steun voor el kaar. Maar daar kan ik als burger en homoseksueel moeilijk in geloven als juist de gemeente en initiator hiervan zichzelf stevig vastbijt in haar eigen onvermurwbaar stand punt. Het gaat in deze (het hijsen van de regenboogvlag) toch juist om begrip en steun van de ge meente? Martin van der Hoek, Burgh-Haamstede Sensibiliseren Je zult als kersvers nieuw Kamer lid thuis komen en aan je kinde ren moeten uitleggen door wie je vandaag weer gesensibiliseerd bent (krant, 27 april). Nog even en er wordt naast een coronavrij be wijs ook naar een sensibilisatievrij bewijs, gevraagd als, in de rij voor het UWV-loket, je kapsel enkele centimeters boven het maaiveld van de Kapvergunning verstrek kers uitsteekt, waardoor je teveel opvalt. Het ziet er naar uit dat het woord sensibiliseren op het eind van dit jaar zonder concurrentie tot woord van het jaar wordt ver kozen. Tenzij een gesensibiliseerd voormalig CDA-prominent er een stokje voor steekt. Sjaak Oosterling, Goes Communie De column Communie van Jan van Damme in de editie van woensdag 28 april acht ik uw krant onwaardig. Vooral de denigre rende toon van het stukje zal een deel van uw lezerspubliek kwet sen. Dat deel van uw lezers waarop De Stem decennialang haar bestaan steunde. Dat de heer Van Damme boven dien niet op de hoogte is van het feit, dat de Eerste Communie nog een jaarlijks terugkerend gegeven is in de katholieke parochies, pleit bepaald ook niet voor zijn journa listieke interesse... A. de Kort, Hulst Het Openbaar Ministerie vindt in elk geval van wel, omdat de boom zou dienen als nest of rustplaats voor steenuilen. Het vernielen daar van is strafbaar en daarom is een boete van 1500 euro opgelegd. Het waterschap vocht deze gisteren met succes aan bij de economische poli tierechter in Middelburg. De boom stond aan de Ankerveer- sedijk bij 's-Heer Arendskerke. Toen de provincie in het gebied aan het kappen was, werd deze in overleg met het waterschap ook geveld. Hoewel de boom al 'op sterven na dood' was, had dat nooit mogen ge beuren. ,,Een grenslinde heeft een cultuurhistorische waarde", er kende René de Groot, raadsman van Deze fout heeft grote impact op het waterschap gehad Scheldestromen. ,,Deze fout heeft grote impact op het waterschap ge had. Er zijn maatregelen genomen om herhaling te vooromen." Maar dat er moedwillig een on derkomen voor steenuilen is ver- nield, is voor het waterschap 'een brug te ver', hoewel twee getuigen hebben gezegd dat zij er onlangs steenuilen hadden gezien. De Groot beriep zich op een verklaring van ui lenkenner Peter Boelee, volgens wie er sinds 2009 in de omgeving geen steenuilen zijn waargenomen. ,,De kans dat er een steenuil in die boom heeft gezeten, is nihil", aldus De Groot. Politierechter Gerard Nomes vond dat er te veel twijfel was om het waterschap te kunnen veroorde len voor het vernielen van uilennes ten en kwam daarom tot vrijspraak. dinsdag 4 mei 2021 GO De Hewdigepolder. archieffoto camile schelstraete Waterschap Scheldestromen zit met de kwestie behoorlijk in zijn maag. Het liet in maart 2019 per ongeluk een waardevolle, eeu wenoude grenslinde rooien. Een 'grove fout', erkent het achteraf. Maar of het waterschap daar mee ook een strafbaar feit heeft begaan, is de vraag. Rolf Bosboom Middelburg - René de Groot, raadsman waterschap Steenuil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40