Woningen Souburg-Noord blijken gewild 6 MINDER DAGHOKJES KWALITEITSSLAG OP HET NOLLESTRAND IN VLISSINGEN Vaste bezoekers klagen dat ze door de plaatsing van 32 luxe strandchalets minder ruimte hebben om lekker te 'bakken' op het Vlissingse Nollestrand. Een aantal strandgangers vindt het ook jammer dat er geen daghuisjes meer te huur zijn, ving de Lokale Partij Vlissingen op. De LPV heeft met een aantal vaste Nolle- strandbezoekers het idee dat er meer strandhuisjes staan dan vorig jaar. Maar raadsleden en strandgangers hebben het mis. Ook in vorige jaren stonden er 32 vakantiehuisjes op het noordwes telijke deel van het Vlissingse strand. De chalets die er nu staan, zijn wel groter en luxer dan de vrolijke, kleurige kotjes die in voorgaande jaren op het Nolle- strand stonden. Luxe relaxverblijven Vorig jaar werden al twintig cha lets opgetrokken tussen een dozijn oude strandhuisjes. Met ingang van dit jaar zijn alle 32 strandhuis jes luxe chalets, passend bij de 're- lux' (luxe relaxverblijven), die Largo Noordzee Resort Vlissingen haar gasten wil bieden. Het voor malige Strandpark Zeeland (bij ve len nog steeds bekend als Cam ping de Nolle) heeft zich aangeslo- ten bij de Largo Resorts van Roompot en heeft een kwaliteits slag gemaakt. De chalets zijn groter dan de kleurige huisjes die er eerst ston den, maar 'de afmetingen sluiten aan op de regels die zijn opgeno men in de Kustvisie' laat een woordvoerster van de gemeente Vlissingen weten. Ze geeft daar mee gelijk antwoord op een vraag van de LPV. Die fractie hoeft niet bang te zijn dat chalets in de toe komst veel meer ruimte in beslag gaan nemen, omdat 32 het maxi male aantal is volgens het gel dende bestemmingsplan. Dat bestemmingsplan is door de gemeenteraad vastgesteld, meldt de woordvoerster. Dus het ant woord op de vraag hoe 'een halt kan worden toegeroepen aan schaalvergroting' moeten raadsle den zelf geven. Zij hebben de be voegdheid het bestemmingsplan te wijzigen. Houten wandelpad Omdat de slaaphuizen groter zijn dan de exemplaren die er vroeger stonden, zullen ze meer strand in beslag nemen. Maar het is niet zo dat er geen zandstrand voor ove rige gebruikers overblijft. Als Vlissingse wandelaar kuiert Bram Wassink regelmatig over het Nollestrand. Hij kijkt wat verbaasd als hij hoort dat er niet meer strandchalets staan dan vroeger. De slaaphuisjes zorgen voor extra levendigheid, mij hoor je niet klagen ,,Het komt misschien ook door het plankier dat nu voor de huisjes langsloopt. Het is nu net of het strand tussen de vakantiehuisjes en het houten wandelpad exclu sief voor de tijdelijke bewoners van de chalets is." Wassink is wel blij dat er niet meer vakantiehuis jes op het strand komen. Eigenaar Willem-Jan Buijs van Panta Rhei is juist tevreden over de aanwezig heid van luxe chalets in de nabij heid van zijn strandpaviljoen. „Mensen die op het Nollestrand verblijven, komen het eerst bij ons uit. Voor take-away-maaltijden is het natuurlijk handig dat je vlakbij je strandhuis terecht kunt. En de strandslaaphuisjes zorgen voor ex tra levendigheid. Mij hoor je niets lelijks zeggen over de chalets." Het startsein voor het bouwrijp maken van het terrein voor de nieuwe woningen werd eind vorige week gegeven door de Vlissingse wethouder John de Jonge. Als be stuurder van een graafmachine ver plaatste de wethouder de eerste scheppen zand. De komende maanden wordt het terrein waar 52 woningen en vijftien appartemen ten komen, deels aan de rand van een grote waterplas, bouwrijp ge maakt. Komend najaar kan de bouw van de woningen vervolgens beginnen. Het uitgraven van zo'n dertigdui zend kubieke meter grond voor de aanleg van de waterpartij is eerst aan de beurt. De komende weken rijden vrachtwagens af en aan om de grond af te voeren. Na het uitgra ven van de grote dorpsvijver staat de aanleg van wegen, riolering, ka bels en leidingen op de rol. Groen en waterrijk Na de zomer moet de bouw van de woningen kunnen beginnen. Er zijn nog slechts een handvol wo ningen en appartementen en een paar vrije kavels beschikbaar. Dat bevreemdt De Weerd niet, want de uitbreiding van Souburg-Noord biedt mensen de kans om in een groene, waterrijke omgeving te wo nen. Aan de rand van het dorp en op fietsafstand van de steden Mid delburg en Vlissingen. Gunstig geprijsd Behalve inwoners van Souburg zijn ook veel Vlissingers en Middelbur gers geïnteresseerd in een huis in Souburg. De Weerd: ,,Zeker voor Middelburgers niet zo gek. Op een paar honderd meter van de stad vinden ze een woning in een rus tige, landelijke omgeving. Vaak iets gunstiger geprijsd ook nog." dinsdag 4 mei 2021 Evenveel huisjes, alleen wat luxer René Hoonhorst Vlissingen Op het Nollestrand in Vlissingen staan nu 32 luxe chalets. foto dirkjan gjeltema - Willem-Jan Buijs, eigenaar Panta Rhei De bouw van tientallen huizen en appartementen van fase twee in Souburg-Noord moet nog beginnen, maar de wonin gen zijn bijna allemaal verkocht. Ook wonen aan de rand van een dorp trekt veel mensen aan, weet makelaar Ben de Weerd van Schinkel de Weerd Make laardij. René Hoonhorst Oost-Souburg Er wordt druk gewerkt aan het bouwrijp maken van de tweede fase van bouwplan Souburg-Noord. Dit najaar moet de bouw van 32 woningen kunnen beginnen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38