MEDIA CULTUUR 29 Peaky Blinders onderzocht na incident met coronageval Rob Kemps debuteert als presentator van The Wheel Als ik verdrietig ben over het verlies van mijn ouders, voel ik vooral heel veel liefde. Dat zegt me iets over de waarde van de herinneringen hen, maar ik spreek niet vloeiend Itali aans, dus de gesprekken gingen niet zo diep. Ik kwam terug bij de basis van het leven. Ik stond op, hielp m'n vrienden in hun moestuin, bedacht wat er gege ten moest worden, kookte, at en ging uit mezelf schrijven. Omdat ik het wilde, omdat het kennelijk mijn manier is om die zee van emoties die ik in mijn buik heb - want zo stel ik dat voor - tastbaar te maken. Sommige mensen schrijven in hun dagboek, ik maak liedjes. En omdat ik weg wilde blijven bij mijn emoties, ging het schrijven dus ook lastiger. Nu weet ik: ja, ik schrijf vaak over emoties, want daar ben ik nu eenmaal het beste in. Dat besef geeft me heel veel vrijheid ,,Ik wilde met Doe mij maar het verdriet een ode aan het verdriet schrijven. Want verdriet hoort bij het leven, in verdriet zit zo veel liefde. Ik heb het daar veel met vrienden over, ook met exen: je kunt veel verdriet voelen als een re latie over is. Maar zou je liever die hele relatie niet gehad willen hebben, zodat je die pijn niet zou voelen? Som mige vrienden zeggen: ja. Ik wil het hele leven en de pijn die daarbij hoort: pech. ,,Als ik verdriet uitwis, wis ik ook alle liefde die daarbij hoort uit. Want als ik ver drietig ben over het verlies van mijn ouders, voel ik vooral heel veel liefde. Dat het me iets doet, zegt me iets over de waarde van de herin neringen. Als een relatie over is, denk ik ook niet: zo, dat was zonde van mijn tijd. Zelfs niet als het pijnlijk was, of stroef ging. Daar leer je ook weer dingen uit. ,,Het nummer is nu een paar dagen uit en ik krijg echt mooie reacties. Iemand schreef me: mijn relatie is sinds vorige week uit en sindsdien dacht ik: ik had er nooit aan moeten beginnen. Totdat ik jouw liedje hoorde. Nu denk ik: misschien is het wel goed zo'.'' dinsdag 4 mei 2021 LONDEN De Britse vakbond BECTU is een onderzoek gestart naar de serie Peaky Blinders. Producenten van de populaire BBC-show zouden tijdens opnames de coronavoor schriften hebben geschonden, meldt de krant The Guardian. Vorige week werd bekend dat de op names van het zesde seizoen kort waren stilgelegd, omdat een crewlid positief was getest op het coronavi rus. Volgens het protocol moet een productie in zo'n geval direct stoppen, maar dat zou pas uren later zijn ge beurd. Hoewel achteraf bleek dat het testresultaat niet klopte, ziet de BECTU (Broadcasting, Entertainment, Communications and Theatre Union) het toch als een overtreding van de coronamaatregelen. ,,Een fout als deze had ervoor kunnen zorgen dat het virus was verspreid'', laat een woordvoerder weten. Een woordvoer der van Peaky Blinders zegt dat het protocol is gevolgd. ,,Het filmen werd gestaakt vanwege een onterechte positieve testuitslag van een crewlid. Volgens het protocol is iedereen die met hem in contact is gekomen, in quarantaine gegaan. De veiligheid van ons team is het belangrijkst. De test was negatief en de opnames zijn don derdag hervat.'' Peaky Blinders gaat over de gelijknamige bende die net na de Eerste Wereldoorlog actief was in Birmingham. HILVERSUM Rob Kemps maakt komend najaar zijn debuut als presentator. De Snollebollekes- frontman, die onlangs een drieja rig contract tekende bij Talpa, is te zien in de nieuwe SBS6-ken- nisquiz The Wheel. In de van oor sprong Britse quiz nemen drie kandidaten het tegen elkaar op. Een deelnemer neemt plaats in een gigantisch wiel en blijft daar zitten zolang hij goede antwoor den geeft. Bij een fout geeft het wiel willekeurig aan wie de vol gende vraag mag beantwoorden, maar dat kan dus ook dezelfde kandidaat zijn. De spelers krijgen bij de vragen hulp van BN'ers, maar wie ze helpt wordt ook door het wiel bepaald. Kemps is 'superenthousiast' over The Wheel. ,,Een mooiere start van mijn nieuwe televisie-avontuur kan ik me niet voorstellen.'' 44 Je ogen die steeds maar weer Weg bleven kijken Je zei: verliefd zijn kan iedereen Maar om van je te laten houden Moet je moedig zijn Maaike Ouboter. foto pimpit Als ik jou zou kunnen ruilen Voor een ongeschonden hart Maar door de pijn te wissen Zou vergeten wie je was Dan zou ik het wel weten lief Doe mij maar het verdriet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29