28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ook in de eerste single van het nieuwe album van Maaike Ouboter schuwt ze verdriet en andere emoties niet. Nu ze accepteert dat ze daar het beste over schrijft, heeft ze ook weer lol in muziek maken. INTERVIEW MAAIKE OUBOTER Het heeft natuurlijk iets ongelofelijks armoe digs. Dat een populair zangduo uit Volen- dam eerst op vrijdagavond op NPO 1 te zien is met een reisprogramma en daarna op zondag avond op SBS 6 een duettenshow aan elkaar praat. Alsof er geen andere presentatoren rondlopen in Nederland en, schrijnender nog, alsof er nauwelijks nog verschil bestaat tussen het publieke NPO 1 en commerciële SBS 6. Oh wacht, dat is ook zo met Tik M Aan, Showcolade, De Bluffer en Dino's Pakketservice. Maar wie nu een tirade verwacht, moet ik teleur stellen. Ik dank als tv-kijker de Volendamse mu- ziekvader Jaap Buijs op mijn blote knietjes dat hij ons Nick Simon heeft nagelaten. Door hen is er tenminste toch iets leuks op tv. En ik vermoed zo maar dat de NPO en SBS hetzelfde doen, want die twee jongens behoeden beide zenders ternauwer nood voor een blamage. Met Homeward Bound-op- volger Take A Chance On Me - waarin Nick en Simon samen met hun kompaan Kees Tol in Zweden op zoek gaan naar Abba - heeft NPO voor het eerst in weken een nieuw amusementsprogramma dat in houdelijk snor zit. En met Onmogelijke Duetten - waarin Nederlandse artiesten via de modernste studiotechnieken een liedje zingen met én naast Elvis, Louis Armstrong of Adele - bezorgt het duo de zender SBS 6 eindelijk weer een échte kijkcijferhit in het weekend. Dat lukte tot nu toe alleen Linda met haar koffertjes en Martien Meiland met een 123-blok op schoot. wel verwacht. Maar ook Onmogelijke Duetten blijkt een verrassend leuk programma. Eindelijk weer eens iets anders dan het 528ste seizoen Help, mijn man is klusser of een infantiele spelshow waarin een volwassen man doodserieus roept 'Cube, start het spel'. Het geeft de kijker een inkijkje in wat er op vi sueel vlak mogelijk is met een groen scherm en wat knip- en poetswerk met een computer, maar levert daarnaast geslaagde duetten én bijzondere tv op. Ruth Jacott wis de vierde Supremes-zangeres. En het was moeilijk voor te stellen dat Telkens weer van Willeke Alberti niet altijd al bedoeld was als duet met Dinand Woesthoff. De opzet van het pro gramma deed denken aan Beste Zangers, maar dan zonder de hysterisch vloeiende tranen. Het was eer der kil, ondanks het vuur dat hinderlijk aanwezig is in het decor. Maar dat is makkelijk op te lossen met een duet minder per aflevering, meer tijd voor in terviews en onderlinge interactie en meer beelden van the making of. Björn en Benny-pakjes van vrijdag hijsen en voor het groene scherm kruipen om met Agnetha en Frida Take A Chance On Me zingen. Ondertussen moeten ze zich bij RTL vertwijfeld afvragen waarom zij nog geen muziekprogramma hebben met Nick Simon. Nog meer Meiland Driehuis wordt prijs Lo Galbo stopt ermee Die stemmetjes in de je hoofd, wie hoort ze niet? Mannetjes, noemt muzikante Maaike Ouboter ze en ze zijn bij haar, met z'n drieën. ,,Drie manne tjes die zich constant bemoeien met mijn ge dachten'', grinnikt Ouboter (29), boven zwarte koffie op eindelijk weer eens een terras in haar woonplaats Amsterdam. Dat het giet, deert niet, ook dankzij de forse parasol boven haar. ,,Soms zijn die stemmen goed voor me, ze zor gen ervoor dat ik diep blijf j dat ik geen half werk aflever. Maar soms zitten ze me ook dwars. Als iemand een keer heeft gezegd: 'ach, die Maaike Ouboter schrijft alleen maar verdrietige liedjes', dan blijven zij dat herhalen. Net zo lang tot ik het ga geloven. Over die uitspraak heb ik een keer hardop tegen mezelf gezegd: dit vind je helemaal niet. Dat hielp wel.'' *Ze is terug, Maaike Ouboter. In derdaad, dé Maaike Ouboter van Dat ik je mis, de gevoelige mon sterhit over afscheid, gemis en verlangen van acht jaar geleden, over de onbegrijpelijk vroege dood van haar ou ders. Op haar 16de was ze al wees. Daarna maakte Ouboter twee albums, haar derde plaat is bijna klaar. De eerste single Doe mij maar het verdriet is -sinds vorige week uit. Waarschuwing: ook haar derde album - titel nog onbekend - zal over verdriet en samenhan gende emoties gaan, zoals al goed blijkt uit Doe mij maar het verdriet. ,,Voor een deel zal ik altijd Sommige mensen schrijven in hun dagboek, ik maak liedjes dat meisje van Dat ik je mis blijven. Daar ben ik ook trots op, ik snap waarom mensen het een mooi lied vinden. Maar het praten over het ge mis was voor mij als 21-jarige moeilij ker dan ik toen in de gaten had. Na het eerste album dacht ik: ik heb nu genoeg persoonlijke teksten geschre ven, straks word ik alleen maar dat meisje van die verdrietige liedjes. Laat ik nu iets meer afstand nemen en over ande ren schrijven. Dat resulteerde in 2018 in het lukkig goed ontvangen werd. ,,Nu kan ik zeggen: grappig genoeg gaan de teksten op Vanaf nu is het van jou toch over mij, al ontkende ik dat destijds heel hard voor mezelf. Ze waren niet zozeer autobio grafisch, maar uiteindelijk kwam ik wel bij dezelfde thema's uit: verlangen naar mensen die er niet zijn, naar getroost worden, naar liefde, naar het leven in al zijn lagen. ,,Na dat tweede album vond ik het niet meer zoleuk allemaal. Het optreden niet, schrijven ging niet goed. Ik dacht: mis schien moet ik er maar mee stoppen. Dat heb ik gedaan, zonder dat iemand het merkte. Want ja, ik was een tijdje onbereikbaar, maar dat was ik wel vaker. ,,Ik ben naar vrien den in Italië gegaan, in de buurt van Genua. In m'n eentje, met de auto. Ik praatte met hen, Quote van de dag Ik ben inde slechtste vorm van mijn leven Abba Dat de Abba-zoektocht genieten zou zijn, had ik Het wachten is nu tot Nick en Simon zich in hun dinsdag 4 mei 2021 GO TELEVISIE Chateau Mei land krijgt een zesde seizoen. In het vijfde sei zoen van de po pulaire reality- serie was onder meer te zien hoe de Meiland jes moesten vertrekken uit Hengelo, waar ze een nieuw chateau wilden beginnen. Waar het volgende seizoen over gaat, is nog niet duidelijk. TELEVISIE Per Seconde Wijzer komt in de laatste week van het seizoen met een speci ale finalestrijd. Van maandag 10 tot en met donderdag 13 mei gaan kandi daten in ver schillende cate gorieën de strijd met elkaar aan. De winnaar daarvan mag de Kees Driehuis Hoofdprijs in ontvangst nemen. TELEVISIE Carolina Lo Galbo stopt met het presenteren van het SBS- programma 5 Uur Show. Lo Galbo was sinds vorig jaar pre sentatrice. Lo Galbo vindt dat het tijd is om andere dingen in de journalis tiek te doen en meldt op soci ale media dat er al meerdere ideeën op de plank liggen. 'In verdriet zit zo vee! liefde' Jeroen Schmale Die sigaret op het dak Dat: We moeten eens praten Ik rookte met je mee Omdat ik hoopte dat dat ons verbond tweede album, Vanaf nu is het van jou, dat ge- - Acteur Will Smith meldt op Instagram dat ook hij kampt met coronakilo's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28