Stem op jouw cultuur vereniging! 24 Bonevacia was bijna gestopt, nu schrijft hij geschiedenis met WK-titel op4x400m f Na de EK-titel nu ook estafettegoud bij de WK én een ticket voor de Spelen, het kan niet op voor de 4x400 meter-ploeg. Maar de routinier van het succesvolle viertal, Liemarvin Bonevacia, maakte ook de lange, moeilijke weg naar dit succes mee. Chorzów Liemarvin Bonevacia heeft wel wat weg van collega-sprinter Churandy Martina: 'altijd blij'. Maar Bonevacia is drukker, uit bundiger. Een vrolijke gangmaker dus, razendsnel pratend, met zijn Antilliaanse accent en rijkelijk strooiend met Engelse termen. ,,Ik voel me geweldig, man!'', riep hij zaterdag na de plaatsing voor de Olympische Spelen. En een dag later, na de wereldtitel met de 4x400 meter-ploeg: ,,Dit moeten we enjoyen!" Met de veel jongere Ramsey Angela (21), Jochem Dobber (23) en Tony van Diepen (25) haalde de 32-jarige Bonevacia in maart al goud op de EK indoor in Torün, zondag volgde ook de wereldtitel op de WK-estafette. Dat hij na een serie vreugdedansjes en de podi umceremonie door Stadion Slaski liep met nog wat gouden confetti in zijn haar, paste perfect bij zijn gemoedstoestand. ,,We mogen ons wereldkampioen noemen'', zei Bonevacia. Het ontbreken van wereldkampioen Amerika en nog een aantal grote landen temperde zijn euforie niet. ,,De rest had hier gewoon kunnen zijn, maar ze heb ben daar niet voor gekozen.'' Lange weg Een dag eerder was de vreugde al begonnen. Na het behalen van de finale en de olympische kwalifica tie vertelde hij over de lange weg die is afgelegd. Een weg waar zijn jongere teamgenoten amper weet van hebben. ,,Dit is zeker een bij zonder team. Ja, man! Ik kan het nog niet geloven. Vanaf 2013 hoor ik al bij het team en het plan om met de 4x400 meter-ploeg naar de Spelen te gaan. Altijd ging het fout. Ik zei vanochtend tegen mezelf: als het nu niet gebeurt, dan lukt het nooit.'' Maar deze keer ging er niets mis en liep de ploeg tweemaal soeve rein naar de zege. ,,Ik voel nog al tijd de pijn in mijn hart van de keren dat het niet lukte.'' Maar die pijn is wel naar de achtergrond verdwenen met tweemaal goud op zak. En deze zomer trekt het team naar de Spelen in Tokio, als eerste Neder landse afvaardi ging op het on derdeel sinds 1980. „Ik ben blij dat ik met de jon gens geschiedenis schrijf." Veel had het ove rigens niet gescheeld of Bone vacia had dit succes niet meegemaakt. „Ik was vorig jaar bijna gestopt'', vertelde hij eerder dit seizoen toen hij Nederlands indoorkampioen was geworden in een nieuw nationaal record. Op zijn Bonevaciaans: ,,Ik Ik voel nog altijd de pijn in mijn hart van de keren dat het niet lukte zat in de diepte.'' Na een aantal magere jaren zon der topprestaties en vol blessures was de motivatie flink gedaald. Zodanig dat hij ernstig twijfelde of hij nog wel langer topatleet wilde zijn. Hij besloot uiteindelijk een vel papier te pakken en 'voors en tegens' te verzinnen. Uiteindelijk was de lijst met argumenten om door te gaan net ietsje langer en dan is het o zo moeilijke voor Bonevacia ineens weer simpel. ,,Dan ga je dus door.'' Hoofdcoach Charles van Com- menée haalde hem wel over per manent naar Papendal te komen, na omzwervingen bij coaches ver weg van het landelijke sportcen trum. ,,Liemarvin was een beetje het spoor bijster in zijn leven'', blikte Van Commenée na het goud op de EK indoor terug. ,,Ik zag dat als hij zo zou doorgaan, hij een middelmatige atleet zou blijven. Een situatie die geen recht doet aan zijn talent.'' Ambities Dankzij structuur op Papendal en de gezamenlijke trainingen is Bonevacia weer in vorm geraakt en staat er nu een estafetteteam dat ook deze zomer op de Spelen ambities koestert. De wereldtitel zondag vertekent iets door de hoe veelheid ontbrekende toplanden en topsprinters, die niet waren afgereisd door de pandemie. Een medaille op de Spelen zou nog al tijd een grote stunt zijn, maar een finaleplaats, en vervolgens hopen op meer, is zeker realistisch. Na het goud straalde het Nederlandse team, met gangmaker Bonevacia voorop, uit: laat die toplanden maar komen. ,,We hebben de lat hoog gelegd en durfden te dromen. Daarom waren we nu de beste. Dit is een bijzonder team, wij mogen gelo ven dat we ook in Tokio kunnen shinen." van het jaar Is jouw favoriete vereniging genomineerd voor de verkiezing Club van het Jaar? Support je club en stem jouw vereniging het podium op! Ga snel naar clubvanhetjaar.nl en wie weet wordt jouw cultuurvereniging wel Club van het Jaar 2021 Stem nu! dinsdag 4 mei 2021 PC Kunnen ook in Tokio shinen' Pim Bijl 008BER1 - Liemarvin Bonevacia (32) Vlnr: wereldkampioenen Van Diepen, Dobber, Angela en Bonevacia, die net het stokje heeft overgenomen. foto's reuters onderdeel van Rabo ClubSupport Club van het Jaar wordt mogelijk gemaakt door NOC*NSF, pzc.nl, LKCA, Kunstbende Rabobank. En is onderdeel van Rabo ClubSupport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24