II Groningen snakt naar de impulsen van Arjen Robben eieren richting de Klassieker 23 eerste hoofdprijs, de Scudetto met Inter wijst naar die uitverkiezing op zijn shirt. ,,Geen idee hoe ik er dit sei zoen voor sta, daar ben ik niet mee bezig'', zegt hij. ,,Dit was een schit terend seizoen. Na de lockdown hebben we eerst de Serie A uitge speeld, toen was er het afmaken van de Europa League in Duitsland en vrij snel daarna de nieuwe compe titie. Ik heb er sinds juni meer dan zestig wedstrijden op zitten, maar toch voel ik geen vermoeidheid. Ik miste nog wel wedstrijden door co rona. Ook interlands. Ik was twee dagen grieperig en raakte mijn reuk en smaak kwijt. Maar ik was er ge lukkig snel bovenop.'' Moordend schema De uitschakeling in de Champions League en meteen ook de Europa League was achteraf misschien wel een zegen. Inter ging niet kapot in het moordende schema. ,,Dat zal je uit mijn mond nooit horen. Het was een teleurstelling dat we wer den uitgeschakeld. En ook nu voel ik me nog fris en fit. Er zijn nog vier Vorig seizoen gaven we weleens een 1-0 voorsprong weg in de slotfase, dat overkwam ons nu zelden competitieduels en daarna start al snel de EK-voorbereiding. Met de poulewedstrijden in eigen land. En met publiek in de Arena. Ik weet nog dat ik als kind het EK 2000 in eigen land volgde. Toen we eruit vlogen tegen Italië in de halve fi nale, durfde ik de penaltyreeks niet meer te kijken. Ben ik buiten gaan voetballen. Ik kijk ernaar uit.'' De kans lijkt groot dat hij samen met Matthijs de Ligt de defensie van Oranje zal aansturen. Willem van Hanegem schreef laatst dat De Vrij één van de beste verdedigers ter wereld is, maar dat niet iedereen het wil zien. Dat zou ook aan de speler zelf liggen. ,,Ik vond het een enorm compliment om te lezen dat zo'n legende zo over je denkt'', zegt De Vrij. ,,En hij heeft misschien ge lijk. Dat ik niet zo vaak op de voor grond ben te vinden, heeft denk ik ook met mijn karakter te maken. Zo ben ik ook wel een beetje opgevoed en dat vind ik prima.'' Over de veelbesproken, recente berichtgeving dat zijn voormalige zaakwaarnemers hem financieel zouden hebben opgelicht, praat De Vrij niet. Hij zwijgt in alle toonaar den. Dit interview gaat over Inter en de Scudetto. Nergens anders over. ,,Al die mensen op het plein bij de Duomo de Milano. Iedereen is zo blij. Het gekke is, we zijn tot en met woensdag vrij. Dan zie ik mijn medespelers weer. Zo zijn wij landskampioen geworden. Of dit een vertrekpunt is voor meer? Laat ik het zo zeggen: de club heeft zeker ambities. Maar eerst maar even van deze prijs genieten.'' Frank Molema Groningen Hoewel de griep (geen corona) trainer Danny Buijs stevig te pak ken heeft, scheert zijn stem twee dagen voor het duel met Sparta over het trainingsveld. De be oogde basisploeg neemt het op te gen de reserves. Veel aandacht van Buijs gaat uit naar de opbouw van de A-ploeg, die voorspelbaar en traag verloopt. De 'wissels' blijven makkelijk op de been. Twee dagen later tegen Sparta (1-2 nederlaag) hetzelfde pro bleem. Veel tikjes breed achterin met als gevolg nauwelijks gevaar voor het Rotterdamse doel. FC Groningen is momenteel makke lijk te ontregelen, in de laatste ze ven wedstrijden werd alleen VVV verslagen en werd slechts vijf keer gescoord. Nieuwe aanvallende impulsen moeten komen van Ar jen Robben, maar vooralsnog komt de 37-jarige ster nauwelijks in een-tegen-een-situaties, waarin hij zijn exceptionele kwa liteiten kan laten zien. Als het niet loopt, zegt hij, is het 'best lastig' om voorin gevaar te creëren. ,,Je probeert wat, maar ik kan niet to veren.'' Zorgen Op deze manier kan Robben dus geen potten breken. De 96-voudig international maakt zich dan ook zorgen over het spel van zijn ploeg. ,,Met name achterin, dan spelen we de bal drie, vier, vijf keer naar elkaar toe, terwijl we juist initiatief moeten nemen door in te dribbelen. Daarin mo gen we wel meer lef tonen, zo dwing je de tegenstander tot keu zes. We zullen beter voor de dag moeten komen, anders hebben we in de play-offs niets te zoe ken.'' Trainer Danny Buijs waar schuwde al vaker voor te veel op timisme. ,,Laten we met z'n allen realistisch blijven'', zegt de oefen- meester, die vervolgens opsomt dat zo'n beetje al zijn basisspelers geen ervaring hebben met een heel seizoen in de subtop, terwijl zij moeten opboksen tegen het daarbij horende verwachtingspa troon. Bij enkele spelers ontbreekt inmiddels de frisheid, constateert hij. ,,Als wij zevende eindigen, dan maak ik een diepe buiging voor deze groep, want dan hebben ze een topprestatie geleverd.'' FC Groningen is in zijn ogen nog niet goed genoeg om over een heel seizoen te concurreren met de top zes. Speelt de tegenstander gegroepeerd op eigen helft? Dan moet je dat kapot spelen. ,,Maar zover zijn wij nog niet. De clubs die boven ons staan wel.'' Toch hoeft dat niet te betekenen dat FC Groningen straks voor spek en bonen meedoet aan de play offs om Europees voetbal. Wel licht komen de noorderlingen straks beter uit de verf tegen FC Utrecht of Feyenoord. Buijs: ,,Wij kunnen ons dan instellen op de andere ploeg. Wij kunnen dan pieken, dat hebben we in de com petitie tegen Ajax (1-0 zege, red.) al bewezen.'' uitgebreid met Advocaat en diens assistent Cor Pot, zoals hij van de huidige technische staf alle ruimte krijgt om zijn voorbereidingen te treffen voor wat komen gaat. Als Slot spelers wil uitleggen wat hij met ze van plan is komend seizoen, dan kan en mag hij zijn gang gaan. We zijn er met elkaar aan begonnen en we maken het met elkaar af Advocaat wordt hier en daar ver weten te kritisch te zijn geweest op zijn spelers en veel te weinig de schuld bij zichzelf te hebben ge zocht. De coach noemde zichzelf zondag na de dramatische neder laag bij ADO (3-2) voor alle ca mera's als verantwoordelijke. Wissels Hij refereerde ook aan de spelers (Kök^ü, Malacia en Sinisterra) die geïrriteerd op hun wissels zouden hebben gereageerd. ,,Ze hadden kwaad op zichzelf moeten zijn, om dat ze op het veld niet deden wat ze moesten doen'', zei Advocaat. Hij hintte er ook op dat geld en con tractonderhandelingen factoren zijn die momenteel een rol spelen. Als de spelersgroep inderdaad deze week niet hardop uitspreekt dat de chemie verdwenen zou zijn tussen de technische staf en de groep - en dat is de verwachting - moet Advocaat alles op alles zetten om in een paar dagen tijd een weer baar elftal te formeren voor de Klas sieker zondag in de Kuip. Zoals eerder PSV met 3-1 werd geklopt na de blamage tegen Hee renveen. Maar landskampioen Ajax bestrijden in deze sfeer en ook nog eens zonder aanvoerder Steven Berghuis en routinier Jens Toorn- stra, het voelt op voorhand al bijna als onbegonnen werk. In Rotter dam kijken waarschijnlijk alleen de cameramensen van Disney er reik halzend naar uit. dinsdag 4 mei 2021 - Stefan de Vrij Met de play-offs in aantocht lijkt FC Groningen met de week dieper weg te zakken. Euro pees voetbal? Daarvoor moet het niveau snel omhoog, ziet ook Arjen Robben. „Anders hebben we in de play-offs wei nig te zoeken.'' Arjen Robben. foto pro shots - Dick Advocaat Dick Advocaat zag tot zijn frustratie hoe Feyenoord zich bla meerde bij ADO Den Haag. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23