Onrustig Feyenoord loopt op Verdediger Stefan de Vrij geniet nog na van 22 Stefan de Vrij was veelbesproken afgelopen weekeinde. De verdediger wil echter alleen over het succes met Internazionale praten. De eerste landstitel sinds 2010 maakt Milaan dolblij. Kort PSG rekent op Mbappé Kylian Mbappé (22, foto) lijkt fit voor het uitduel van Paris Saint-Germain vanavond tegen Manchester City (21.00 uur) in de halve finale van de Champions League. Mbappé miste zaterdag de competitiewed strijd tegen Lens vanwege een kuitblessure. PSG moet de 1-2 nederlaag van het eerste duel goedmaken. Björn Kuipers is vanavond arbiter in Engeland. Morgen staat de andere halve finale Chelsea-Real Madrid (21.00 uur) op het programma. Geen operatie voor Luiten Joost Luiten is opgelucht. Een spoedoperatie aan zijn darmen is niet nodig. ,,De kans is groot dat het lichaam de darmklachten zelf gaat oplossen. Ik heb wel wat pijn, maar geen koorts, hoge bloeddruk of rare bloed- waardes", meldt de Nederlander. Luiten ver liet zaterdag het Tenerife Open met hevige buikpijn. Een Spaanse arts adviseerde Lui ten om zich meteen te laten opereren. Na een consult in Nederland bleek een operatie niet nodig. Van Kalmthout negende Coureur Rinus van Kalmthout (20, foto) eindigde als negende in de vierde race van de IndyCar Series. De 20-jarige Nederlander werd op het circuit van Fort Worth in Texas bestraft omdat hij verkeerd de pitstraat uit kwam, maar kwam terug vanuit een zes tiende positie. 'Veekay' staat elfde in het klassement. Flitsen Voetbal Giro Voetbal Hoe Internazionale de Scudetto veroverde, volgde Stefan de Vrij zondagmiddag rustig achter de pi ano. Inter had op zaterdag gewon nen van Crotone en kon een dag la ter afwachten wat de concurrentie zou doen. ,,In de groepsapp van de spelers werd de wedstrijd tussen Sassuolo en concurrent Atalanta gevolgd'', zegt De Vrij. ,,Toen het daar in 1-1 eindigde, was de Scu- detto binnen. Natuurlijk was dat mooi. Zelf spelen en dan na afloop de titel binnen hebben, is het ideale scenario, maar deze landstitel is zo belangrijk. Inter heeft lastige jaren gekend, dit is heel groot voor de club. Als je de titel binnenhaalt om dat de concurrentie niet wint op een dag dat je zelf niet hoeft te spe len, maakt dat niet minder mooi.'' Voor De Vrij was het de eerste prijs sinds hij in augustus 2017 de Italiaanse supercup veroverde met Lazio. Afgelopen seizoen strandde Inter nog op de tweede plek in de Serie A en verloor het de Europa League-finale in Keulen met 3-2 van Sevilla. ,,Dat we die finale ver loren was een enorme teleurstel ling, maar ik denk dat het ons uit eindelijk heeft geholpen om de vol gende stap te zetten. We zijn dit seizoen aan de slag gegaan en heb ben stappen vooruit gezet. Dit Inter is zo stabiel, zo'n eenheid. Vorig seizoen gaven we nog weleens een 1-0 voorsprong weg in de slotfase, dat overkwam ons nu zelden. En al tijd was er het geduld in de ploeg om het verschil nog te maken.'' Architect De architect van Inter is Antonio Conte. Graziano Pellè floot tijdens het EK 2016 in Frankrijk alleen maar bewonderenswaardig tussen zijn tanden als het over Conte, des tijds bondscoach, ging. De Vrij snapt dat als geen ander. ,,Als je on der deze trainer werkt, begrijp je waarom hij zo succesvol is'', zegt De Vrij. Hij is zo gepassioneerd, zo veeleisend. En tactisch ijzersterk.'' Dat Conte iets te fanatiek zou zijn langs de lijn, is in Nederland mis schien soms een item, zoals na de verloren Europa League-finale. In Italië heeft niemand het daarover. ,,Zo zijn heel veel trainers in de Se rie A'', zegt De Vrij. ,,Het past bij hem, het is wel mooi om te zien. We zijn voor elke wedstrijd tot in de kleinste details voorbereid. We weten alles van de tegenstander en hun manier van aanvallen én ver dedigen.'' De Vrij, die nog twee jaar onder contract staat in Milaan, weet alles van verdedigen. Hij leidt de bijna onpasseerbare defensie die in Italie 'de bunker' wordt genoemd. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot beste verdediger van de Serie A. Als beloning mocht hij een seizoen lang met een badge spelen die ver- Quote van de dag 'We toonden karakter na de achterstand. Voor de 1-0 waren we superieur, daarna bleven we dat' Er is toch nog één grote winnaar dit seizoen bij Feyenoord. De blik ach ter de schermen bij de Rotterdamse club door de camera's van Disney zal straks ongetwijfeld massaal worden bekeken. In de Walt Dis ney-studio's breien ze vaak een happy end aan hun kaskrakers, maar dat lijkt in het geval van Fey- enoord onbegonnen werk. Zelfs als de club er nog in slaagt om de play offs te winnen, komt er in de Kuip geen polonaise meer op gang. Feyenoord heeft in dat scenario immers slechts toegang tot de tweede voorronde van de nieuwe Conference League, die al op 22 en 29 juli wordt afgewerkt, anderhalve week na de EK-finale. Als alles ver volgens crescendo verloopt, spelen de Rotterdammers daarna nog de derde voorronde (5 en 12 augustus) en de play-offs (19/26 augustus). De eredivisie start komend sei zoen op 14 augustus. Dat gebeurt hoe dan ook zonder Dick Advocaat. De 73-jarige Hagenaar zal een zo mer nodig hebben om zijn laatste klus als trainer nog eens rustig te overdenken. ,,Ik zit hier niet voor mezelf, ik zit hier voor Feyenoord'', zegt Advocaat. ,,Ik doe wat het beste is voor de club. En dan moet je nu niet weglopen, vind ik. Dat zou het makkelijkste zijn. We zijn er met elkaar aan begonnen en we maken het met elkaar af. Ook als het niet lekker loopt.'' Over de vraag of het aanblijven van Advocaat het beste is voor de club zal vast een levendige discus sie ontstaan. Er is een stroming die denkt dat met de bestaande con stellatie de play-offs bereiken een kansloze missie is. En er is een stro ming die denkt dat met elkaar de eindstreep bereiken nu het voor naamste is. En dan na de zomer een frisse start, met Arne Slot aan het roer. De nieuwe man sprak recent dinsdag 4 mei 2021 VOETBAL GOLF (5 AUTOSPORT GO Horst Hru- besch moet Hamburger SV naar de Bun- desliga leiden. De voormalige topspits (70) vervangt de ontslagen Da niel Thioune. HSV staat derde, de bo venste twee teams promo veren, nummer drie speelt play-offs. 2 Vincenzo Nibali (36, foto) start zaterdag in de Giro. Nibali, bij Trek ploegge noot van Bauke Mollema, brak drie weken een pols tijdens een training. Hij won de Giro in 2013 en 2016. 14 'En dan nu het EK met publiek' Mikos Gouka Rotterdam/Milaan Stefan de Vrij in duel met Ju- ventus-spits Cristiano Ronaldo. Jasper Cilles- sen krijgt een nieuwe trainer bij Valencia. De Spaanse club ontsloeg giste ren Javi Gracia. De coach was bezig aan zijn eerste seizoen bij de nummer 14 van La Liga. Tennisster Ashleigh Barty heeft ten koste van Iga Swiatek de kwartfinales van het WTA-toernooi in Madrid bereikt: 7-5 6-4. Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zon dag Feyenoord-Ajax. Makkelie floot in januari ook al Ajax-Feyenoord. De WK wielrennen worden in 2025 voor het eerst in Afrika verreden. Kigali in Rwanda en Tanger in Marokko zijn kandidaat. Het be sluit valt op 24 september. -Alfred Schreuder verving op de bank bij Barcelona de geschorste Ronald Koeman De nederlaag tegen ADO kwam keihard aan bij Feyenoord. Dick Advocaat heeft vijf dagen om zijn spelers strijdbaar te krijgen voor de wedstrijd tegen Ajax. ,,We maken het met elkaar af.'' Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22