voorzichzelf H •1 «5 n™ vtw nen 21 (t.TLddc gS: Vraag het onze specialisten slikken van In vijf stappen naar meer ontspanning j».— vervolgens achter dat ze vaker voor rang geven aan hun werk of een schoon huis. Ze zijn veel meer bezig met alles wat ze moeten, dan met alles wat ze willen.'' Tjoelker merkt dat moeders vaak bezig zijn met de mening van ande ren. ,,Wat vinden die ervan als hun huis niet netjes is? En wat vindt de baas ervan als ze zomaar vrij vragen? Terwijl dat vaak niet zo'n probleem is.'' Pak de regie als je gespannen wordt, zegt zowel Tjoelker als Visser. Plan tijd voor jezelf in. Of dat nu een terrasje is met een vriendin of een wandeling in de natuur. ,,Als ik die tijd niet reserveer, word ik een minder leuke moeder'', weet Tjoelker. ,,Dan ben ik chagrijnig en reageer ik kortaf. Dat wil ik voorko men. Die les wil ik andere moeders graag meegeven. Als je goed voor jezelf zorgt, zul je ook beter zorgen voor de mensen om je heen.'' - w f ilibellef rr* Nu in de winkel of bestel op LossebLaden.nL Kun je te oud zijn voor de liefde? Moet ik bij het acetylsalicyl- zuur ook een maagzuurrem- mer nemen? In vacatures worden soms soft skills gevraagd. Wat bedoelen ze? GO DINSDAG 4 MEI 2021 Herken de signalen Renske Tjoelker: ,,Heb je vaak een kort lontje richting de kinderen, voel je je opgejaagd, heb je last van nek- of rugklachten of huil je sneller dan normaal? Dat kan betekenen dat het niet goed met je gaat. Ga zelf aan de slag of zoek hulp.'' Blokkeer tijd voor jezelf in je agenda ,,Zet vooraf een streep door een middag of avond. Dwing jezelf die wandeling te maken, dat boek te lezen of die hobby op te pak ken.'' Neem rust ,,Veel mensen hebben een overvol hoofd. Constant malen ze over alle taakjes die gedaan moeten worden. Hen raad ik aan een cursus mindfulness te volgen. Daardoor leer je die gedachten wat minder serieus te nemen.'' Ruil tijd uit ,,In deze coronacrisis zitten zowel moeders als vaders erdoor heen. Het kan helpen om af te spreken: als jij dinsdagavond op stap gaat, ga ik woensdag.'' Neem je schuld gevoel mee ,,Veel moeders voelen zich schuldig als ze tijd voor zichzelf nemen. Laat dat gevoel er gewoon zijn. De kans is groot dat je na afloop merkt dat je veel meer energie hebt en het schuld gevoel minder is.'' - BV LfT.'OJ' ir bt fit j Ons panel beantwoordt al uw vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@dpgmedia.nl RELATIEFILOSOOF JAN DROST Zoals je nooit te oud bent om te leren, ben je ook nooit te oud voor de liefde. Liefhebben is een diep menselijk verlangen dat ons drijft en bij ons blijft van de wieg tot het graf. Het verlangen naar liefde is zelfs zo sterk dat het er al is voordat we ie mand hebben ont moet om lief te hebben. We hebben de geliefde én de HUISARTS RUTGER VERHOEFF Acetylsalicylzuur is net als onder meer ibuprofen diclofenac en naproxen een medicijn dat een schadelijk effect kan hebben op het maagslijm vlies. Vandaar dat je vaak het advies krijgt een maagzuurremmer te gebruiken. Deze com binatie kan verve lende gevolgen heb ben voor het vitamine B12-gehalte in het lichaam. Ook zijn er aanwij- ARBEIDSPSYCHOLOOG ELLEN HUIJSMANS De meestgevraagde soft skills zijn: creativiteit, aan passingsvermogen, over tuigingskracht, kunnen samenwerken en emotio nele intelligentie. Je kunt per soft skill kijken hoe je daar je eigen draai aan kunt geven. Want als je je te veel aanpast, wordt het lastig overtuigend over te komen en je creati viteit op jouw ma nier in te vullen. Zo kreeg ik pas van iemand de vraag hoe je liefde lief. Dat verlangen proberen we te vervullen in liefdesrelaties, maar ook in familierelaties, vriendschappen, innige banden met kinderen, die ren enzovoorts. Omdat in films en media liefde vaak wordt uitgebeeld als één seksuele, sensuele, sprin gerig verliefde toestand van veelal jongvolwasse nen, is het niet zo vreemd dat je je als oudere af vraagt of dat doldwaze gedoe nog voor jou is weggelegd. Maar nog maals: liefhebben is van alle leeftijden. Dat een cultuur vooral de lief desbeleving van één leeftijdscategorie benadrukt, doet daar niets aan af. zingen dat acetylsalicyl- zuur een vitamine C- tekort kan veroorzaken. Vitamine C is nodig voor de vorming van bindweef sel, de opname van ijzer, een goede weerstand en is een antioxidant. Als er maagschade ontstaat door acetylsalicylzuur, zijn antioxidanten nodig voor herstel. Simpel gezegd kun je zeggen dat hoe meer antioxidanten je lichaam nodig heeft, hoe lager het vitamine C- gehalte wordt. Hoewel het bewijs nog niet keihard is, is het aan te raden om, als je acetylsalicyl- zuur én een maag zuurremmer slikt, de bloedwaardes van de vitamines B12 en C regelmatig te laten chec ken. Bespreek dit met je arts. autonoom kunt zijn in een ondersteunende rol. We kwamen tot het volgende: als je meer naast collega's gaat staan en jezelf in het begin van een project al zichtbaar maakt, heb je meer regie over wat je voor dat project te bieden hebt. Je wordt gezien en ingezet en niet alleen aan gesproken op de uitvoer. Zo kreeg ik ook de vraag hoe je overtuigender kunt overkomen, terwijl je kracht juist ligt in iets van alle kanten bekijken. Maar juist omdat dat je kracht is, kun je de ander uit nodigen om samen te zoeken naar de beste oplossing. Dan ligt de overtui gingskracht in de ander uitnodigen. Zo is er voor elke skill een invals hoek te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21