Stormvast en bestand tegen hitte Versoepeling coronamaatregelen in zomervakantie cfk regionale nieuws JOL De kater na het Ajax-feest 'We staan te snel tegenover elkaar' Verbijstering over duizenden fans die ongestoord feestje bouwen P3 In het hele land worden vandaag talloze kransen gelegd tijdens de Dodenherdenking. Er komt nog heel wat bij kijken om zo'n krans te maken. Peter van de Meent uit Middel burg weet daar als bloemist alles van. Dit jaar mag hij de kran sen maken van de provincie, gemeente Middelburg en scouting. „Wind kracht 12 of 30 gra den, deze kransen blijven goed'' De reisbranche had reikhalzend uitgekeken naar een nieuwe coro napersconferentie, waarin het kabi net met een reisadvies zou komen voor de periode na 15 mei. Met het uitstellen van de persconferentie laat dat reisadvies een week langer op zich wachten. „Teleurstellend, maar geen drama", zegt Frank Oostdam, topman van de branche organisatie van reisbedrijven ANVR. Hij gaat ervan uit dat het huidige advies (heel de wereld staat nu nog op 'code oranje') straks wordt vervangen door een 'bestem mingenadvies', waarbij landen of gebieden individueel worden be oordeeld. Van het slot Volgens Oostdam zal daarna vrij snel een aantal landen van het slot gaan. Op basis van cijfers van het Europese RIVM, het Europese Cen trum voor Ziektepreventie en Con trole (ECDC) denkt hij aan Portu- Nederlanders zijn in Spanje en Italië welkom als ze getest of gevaccineerd zijn gal, Malta, Noorwegen, Finland en delen van Spanje. „Richting de zo mer volgen steeds meer landen in Europa'', voegt hij eraan toe. De ANVR-topman maakt zich geen zorgen over de vraag of Neder landers welkom zijn. Ons land staat in de top drie van Europese landen met de meeste coronabesmettin- gen, maar het aantal vaccinaties loopt rap op. „Landen rond de Mid dellandse Zee zoals Spanje, Grie kenland en Italië hebben al laten weten dat Nederlanders deze zo mer welkom zijn, op voorwaarde dat ze zijn getest of gevaccineerd." De ANVR verwacht dat mensen massaal gaan boeken als er weer ge reisd kan worden. Reisorganisaties houden rekening met een extreme lastminutegolf. Corendon-baas Steven van der Heijden: „Naarmate het langer duurt voordat er duide lijkheid komt over de zomervakan tie, wordt het meer en meer een lastminuteseizoen. Zeker in verge lijking met normale jaren, waarin 60 tot 70 procent van de vakanties een halfjaar voor vertrek wordt ge boekt. Nu zal dat 60 tot 70 procent binnen een maand voor vertrek zijn, denken wij.'' Volgens directeur Eelko van Drongelen van vakantievergelijker Weflycheap hoeven consumenten niet te rekenen op gestunt met prij zen. ,,Reisorganisaties en lucht vaartmaatschappijen hebben min der capaciteit ingekocht. Als er straks in één keer een heel grote vraag komt, zul je eerder een op waarts effect zien. De prijzen liggen nu al hoger dan normaal.'' ANVR-topman Oostdam ver wacht ook geen stuntprijzen, maar denkt wel dat de prijzen eerder zul len dalen dan stijgen. P6 Nieuwsmedia André van Duin spreekt vanavond op de Dam tijdens de Dodenherdenking »P2, P4 en ZEELAND 2 Run op last minutes verwacht Reisorganisaties verwachten een hausse aan boekingen voor de zomervakantie, als er door versoepeling van de corona maatregelen veel meer gereisd kan worden. Op gestunt met prijzen hoeven consumenten niet te rekenen. Natasja de Groot Leusden —Frank Oostdam, ANVR Onstuimig pzc.nl met buien Ook voor het laatste Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 P4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1