'Ik vind het heel jammer dat papa beschoten is' II Italianen niet gelukkig met pizza uit de muur DOOR HET ZWIJGEN NIEUWS 15 Verdachte moord Stefan Eggermont onberoerd onder emoties nabestaanden De schutter had crimineel Omar Lkhorf moeten doodschieten, die zijn gelijkende auto óók in de Con- radstraat parkeerde maar hij doodde huisvader Stefan Egger mont, in diens Fiat Punto. Stefans zoontje van 9 had een kort briefje geschreven. ,,Beste me neer en mevrouw de rechter. Ik vind het heel jammer dat papa be schoten is. Hij is vast toegelaten tot de hemel. Ik hoop dat hij een goed leven heeft gehad. Ik hoop dat ik su perkracht krijg, zodat ik hem kan zien terwijl hij weer een geest is.'' Nadat zijn moeder het briefje had voorgelezen, liet ze op de schermen in de rechtszaal een film pje tonen van haar zoon die de spe ciaal voor hem gemaakte knuffel uitpakt, die zijn vader verbeeldt. Hij drukt die hard tegen zich aan. Stefans moeder memoreerde Ste fan gisteren als 'een levensgenieter'. ,,Hij hield van het leven, was dol op reizen, op hardlopen, familie en vrienden. Hij hield enorm veel van zijn zoon. Vader zijn was hem op het lijf geschreven." Haar zoon had getwijfeld over wat hij wilde in de toekomst, maar kon niet weten dat hij er geen zou hebben. ,,Hij dacht na of hij het lerarenvak zou oppak ken. Daar stopte het leven van Ste fan.'' Uitdrukkelijk tot verdachte Iliass K.: ,,Door jóuw daad.'' Toen Stefan lag opgebaard, voelde ze de kogelgaten in zijn achter hoofd, en zag ze de kogelgaten in zijn oren. ,,Het doet zo'n pijn. Pijn die nooit ophoudt. Ik heb nacht merries en lichamelijke klachten. Al zeven jaar beleef ik alles elke dag Hij hield van zijn zoon, was dol op familie. Daar stopte het leven van Stefan. Door jou! opnieuw. Deze wond heelt nooit.'' Weer tot verdachte K.: ,,Je hebt zélf een gezin! Hoe zou jij het vinden? Ik lees dat je advocaat stelt dat je geen band kunt opbouwen met je gezin. Hoezo zou jij het recht moeten krijgen je kind wél te zien?'' Janke Verhagen, de weduwe van Stefan, vertelde hoe ze hem had le ren kennen en dat hij met de ge boorte van hun zoon zijn lotsbe stemming als vader had gevonden. Op 12 juli 2014 nam Stefan voor de laatste keer afscheid van hem toen hij de deur uitliep om voetbal te gaan kijken bij zijn broer. Het vol gende moment dat ze hem zag, lag hij onder een bebloed laken. Verhagen vertelde uitvoerig over het moment dat ze haar 2-jarige zoon zag na de moord ,,Hij zat aan tafel te kleuren, totaal onwetend van wat er gebeurd was. De pijn van dat moment voel ik tot de dag van vandaag.'' Het moment dat ze, na de begrafenis, voor het eerst alleen met haar kind thuis was staat in haar geheugen gegrift, vertelde ze. ,,Hij was vrolijk. Hij vroeg: 'waar is papa?' Maar hoe leg je aan een kind van 2 uit dat zijn vader niet meer te rugkomt? Hij is Stefan gaan zoeken. In alle kasten. Achter de gordijnen. Daarna werd hij boos omdat hij dacht dat ik Stefan verstopt had. De dag erna zocht hij weer.'' Schuldgevoel Ze haalde aan dat een van de advo caten had geopperd dat 'de scherp ste pijn er nu wel vanaf zou zijn.' Het tegenovergestelde is waar. ,,Het wordt erger naarmate hij ouder wordt. Mijn zoon kan zich niks meer herinneren van zijn vader. Hij is op een leeftijd waarop hij op zoek gaat naar zijn vader.'' Haar zoon worstelt met schuldgevoel. ,,Hij voelt zich schuldig dat hij niet ster ker was, zodat hij ervoor had kun nen zorgen dat zijn vader niet is doodgeschoten. Hij voelt zich schuldig dat zijn hoofd ervoor zorgt dat hij niks meer weet over papa.'' Verdachte Iliass K. keek al die tijd uiterlijk onberoerd voor zich uit. Stefano Peschiaroli aarzelt als hij over de drempel stapt. David Bo wie klinkt uit de speakers in wat niet meer is dan een gat in de muur. „Ik had van deze tent ge hoord, kwam hier toevallig langs met mijn vrouw.'' De eerste 'Mr Go' 24 uurspizza-automatiek van Italië is vooral heel klein. Het grootste deel van de ongeveer 6 vierkante meter wordt ingeno men door een grote rode ma chine, waarop je kunt kiezen welke pizza je wilt, waar je kunt betalen en waarin de pizza wordt bereid. Stefano kiest de pizza met pikante salami. Nadat hij 6 euro met zijn pinpas heeft betaald, komt de rode machine tot leven. Links wordt de bloem gemixt met water en wordt de pizzabo dem neergelegd, dan komen de tomatensaus, de kaas en de sa lami erbovenop. Rechts gaat een oventje aan en via een raampje kun je de pizza in de gaten hou den. Drie minuten na de betaling haalt Stefano zijn pizza salame piccante uit een luikje onder de oven. „Hij is wat klein, maar hij ruikt goed.'' Voorzichtig neemt hij een hap. „De bodem is wat hard, niet echt een pizzabodem. Maar het valt me niet tegen.'' Het is wel oké, is de conclusie, maar het haalt het niet bij een échte pizza. „Ik zie mijn zaak vooral als een aanvulling op bestaande restau rants'', zegt Massimo Bucolo, ini tiatiefnemer van Mr Go. De be doeling is wel dat het een keten wordt. „Toen ik student was, kon je 's nachts na het uitgaan ner gens iets eten, nu wel.'' Op zon dagochtend is de pizza margher- ita al uitverkocht, teken dat het aantal nieuwsgierigen groot is. Tot nu toe zijn de meeste reac ties echter negatief, ook van de kranten. Het wemelt van de scheldpartijen op sociale media pagina's van het bedrijf. „Het is een schande'', roept een man zelfs bij het filiaal. Mr Go zou de Italiaanse traditie geweld aan doen en werk afnemen van de toch al zo geplaagde horeca. dinsdag 4 mei 2021 Tijdens de behandeling van de moord op Stefan Eggermont gisteren lazen nabestaanden emotionele slachtofferverklarin gen voor. Eggermont werd slachtoffer van een persoons verwisseling bij een beoogde onderwereldmoord. Wouter Laumans Paul Vugts Amsterdam - moeder slachtoffer De geliquideerde Stefan Eg germont met gezin. foto facebook 24 uur per dag, 7 dagen in de week een pizza eten? Sinds kort kan dat in Rome. Je kiest een van de vier smaken op een apparaat, betaalt en 3 minuten later komt er een dampende pizza uit de muur. De inwoners zijn nog wat sceptisch. Angelo van Schaik Rome In 3 minuten heeft Stefano Peschiaroli zijn pizza. foto avs HELP KINDEREN HUN OORLOGSVERHAAL TE "Soms zit mijn hoofd zo vol nare herinneringen van de oorlog, dat ik niet kan nadenken." NELSON 14 jaar "Ons hele gezin leed onder het concentratiekamp syndroom van mijn vader." ERNSTJANSZ Muzikant en schrijver PRONTA IN SOU 3 MINUTI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15