LINDA AKKERMANS wippen KWF Kankerbestrijding boos op Philip Morris BUITENPLANTEN MET KORTING 6 Column Het was zaterdag de dag van het naakt tuinieren, maar bij ons in de wijk deed er niemand aan mee. Er stond dan ook een fris windje en sowieso schoffelt het niet echt lekker als er van alles bungelt. Nou moet ik wel zeggen dat er wei nig zo sexy is als een knappe vent in zijn blote bast achter een grasmaaier. De grootste afknapper? Zo'n halfgod die met de stofzuiger het kunstgras doet. Wat is dat toch, dat steeds meer tuinen vol liggen met nepgras en me ters tegels? Zo niet aantrekkelijk! houden in droge periodes. Dat geldt ook voor een vijvertje', schreef de mi nister van Infrastructuur en Water staat. Natuurlijk heeft ze gelijk, maar dat moet zij zeggen, zeg! De vrouw die Amelisweerd, een prachtig bos vol eeuwenoude bomen, wil kappen om een snelweg te verbreden. Zou ze trouwens uitgerekend hebben hoe veel tegels er liggen op Lelystad Air port? Wip dat onzalige plan van tafel en er kan heel veel groen voor in de plaats komen. Het is tabaksproducenten in Ne derland verboden reclame te maken, ook voor alternatieven als e-sigaretten en 'dampsigaret- ten'. Philip Morris vindt dat con sumenten recht hebben op in formatie. Het samenwerkingsverband Gezondheidsfondsen voor Rookvrij, waarvan KWF onder deel is, heeft zaterdag de Neder landse Voedsel- en Warenauto riteit (NVWA) al gevraagd naar de campagne te kijken. Die heeft nog niet gereageerd. Philip Morris zegt ook voor stander te zijn van een rookvrije samenleving. Daarvoor heeft het bedrijf al enkele rookvrije alter natieven ontwikkeld: sigaretten die niet verbranden maar verhit worden en daardoor minder schadelijk zouden zijn. Tot frus tratie van het bedrijf mag ook voor die producten géén reclame worden gemaakt. KWF en an dere organisaties waarschuwen voor de 'rookvrije alternatieven', omdat die ook ongezond zijn en ook niet-rokers zouden kunnen aantrekken. Philip Morris noemt de eigen ontwikkelde alternatieven niet bij naam in de campagne. Wel staat de naam Philip Morris in de advertentie die werd geplaatst in De Telegraaf, want lezers moeten wel weten van wie de adverten- Ze maken gewoon reclame voor hun rookvrije alternatieven tie afkomstig is, aldus Peter van den Driest van Philip Morris. Hij benadrukt dat juristen goed heb ben gekeken naar de vorm van de campagne en dat het bedrijf echt Nederland van de traditio nele sigaret af wil hebben. ,,En natuurlijk is dit ook een signaal naar de politiek.'' KWF ziet de campagne als een truc om de regels te omzeilen. ,,Ze maken puur reclame voor zichzelf en natuurlijk ook voor hun eigen rookvrije alternatie ven'', zegt Mischa Stubenitsky van KWF. ,,Het is heel simpel: ze zeggen gewoon: ga aan de dam pende sigaret, want die is gezon der. Als ze Nederland van de si garet af willen hebben, waarom stoppen ze dan niet gewoon van daag met de productie ervan?'' van het NK Tegelwip- pen. Dat is voor de tweede keer aan de gang, iedereen kan mee doen en de spelregels zijn simpel: tegels eruit, groen erin. Er zijn al 131.371 tegels gewipt. Top, ik krijg er goede zin van. Hoewel... er zijn ook valse deelnemers. Zo las ik een berichtje van Cora van Nieu- wenhuizen. 'Minder tegels in je tuin helpt om regenwater vast te niets anders dan de schoffel bij de burger leggen en de aandacht zo afleiden van het werkelijke pro bleem: een overheid die meer om asfalt dan om de natuur geeft. Dat de overheid zélf maar eens gaat vergroenen, dat zet veel meer zoden aan de dijk dan bur gers een schuldgevoel aan praten. En omdat goed voor beeld doet volgen en alle kleine beetje hel pen, wip ook ik dan graag nog wat tegels uit mijn tuin. koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code VanaF: 2-persoons Elektrische Boxspring 7-zone pocketvering Nu met 100 nachten proefslapen! 8-PACK Naadloze Boxershorts van Pierre Cardin Nog geen 4,- per boxershort! Draadloze Deurbel met 1 of 2 ontvan gers Maar liefst 100 meter bereik maandag 3 mei 2021 GO KWF Kankerbestrijding is boos over een nieuwe cam pagne van sigarettenprodu- cent Philip Morris, waarin wordt gewezen op 'rookvrije alternatieven'. Victor Schildkamp Amsterdam - Mischa Stubenitsky, KWF Philip Morris ziet rook vrije al ternatie- ven als een ma nier om een rook vrije sa- menle- ving te bereiken. FOTO REUTERS Ik ben dan ook groot fan Wat Van Nieuwenhuizen doet, is Nu slechts Vanaf slechts LCD Fitness Pedaaltrainer Train zittend spierkracht, conditie, bloedcirculatie etc. Bepaal zelf de intensiteit van je training (instelbare weerstandsniveaus) Geruisloze XXL Torenventilator van Dutch Originals incl. Afstandsbediening Voorzien van 3 luchtstroom snelheden en werkt oscillerend: verkoelt van links naar rechts Adviesprijs: €299,99 Adviesprijs: €199,99 DUTCH ORIGINALS Optimale ondersteuning voor het lichaam; voorkom lichamelijke klachten (300 pockets per m2!) Compleet geleverd met pocketveringsboxen, pocketvering- matrassen, split-topper en gestoffeerd hoofdbord Ademend, duurzaam en ze krimpen niet, zelfs na talloze wasbeurten Zeer eenvoudig te installeren: er komt geen bedrading aan te pas Adviesprijs: €2999^10 Adviesprijs: €59,99 Adviesprijs: €119,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6